Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetne elvetetni a...

Hogyan lehetne elvetetni a nagyapám jogsiját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nagyapám 71 éves, még kreszből sem kellett sosem vizsgáznia, mert a katonaságnál lőtte még a kőkorszakban a jogsiját. A KRESZ-ről fogalma sincs, minden nap amikor kocsiba ül, kész életveszélynek van kitéve mindenki. Naponta letör valamit az autórol, a tükröt azt sem tudja hogy kell nézni tolatáskor, egyszerűen katasztrófa. A mai napig azt hiszi, hogy neki van elsőbbsége még a zebrán is a gyalogossal szemben. (Párszor mikor beültem mellé, esküszöm, hogy majdnem kiszálltam). Most már azt csinálom, hogy ha akar valahova menni, legtöbbször inkább elviszem. De nem lehetek mindig mellette, és most lecserélte az autóját is (istenem), egy 120LE-s gépre. Nagyon megy, és az udvarból sem tud kitolatni, ezért be sem szokott állni.

Rendőrök bezzeg sosem találják meg, 1 hónapja kapcsolták le mert átment a piroson, de érdekes mód még büntetést sem kapott.

Idén lesz neki ismét egy jogsi megújitó vizsgálat, ami kb annyiból áll, hogy megnézik el tud e olvasni pár betüt meg számot. Ahhoz az orvoshoz jár 40 éve, még jó hogy megkapja megint az alkalmasságit.


Mit tudok tenni?

Ez nem állapot.


2011. márc. 5. 10:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

hehe, van egy jo kis south park resz errol...


Amugy jo nagy marhasag a rendszer ahogy van, felulvizsgalat kellene rendszeresen, bar talan a pontrendszer majd valtoztat valamit.

Mondjuk a friss jogositvany ugyanez, epp mivel meg nincs tapasztalata.

2011. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem miért kell szidni a friss jogsisokat.


Sokkal veszélyesebb egy idős ember a volán mögött..


Nem minden friss jogsis idióta!

Felesleges általánosítani!

2011. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Felesleges általánosítani!"


Két sorral fentebb te éppen ezt tetted.

2011. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igaz. :(
2011. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam a kérdést nekem is rögtön a nagypapám jutott az eszembe, 78 éves, mindig megkapja az alkalmasságit, pedig rosszak a szemei, meg ugye öreg is, úgy vezet, hogy átmegy minden piroson, nem vesz észre semmit se, ütött már el többször kerékpárost, parkolásnál rengetegszer meghúzza az autóját (Fiat Punto), és mindig ő van felháborodva, és sosem kapott még büntetést rendőrtől, mert mindig kimagyarázza, hogy a másik volt a hibás. Olyasmi rendszert kellene bevezetni, hogy X életkor felett mindegy, milyen az ember egészségi állapota, de nem vezethet, a tömegközlekedés úgyis ingyenes. Meg mondjuk az alkalmasságin is kellene szigorítani.
2011. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A magyar rendszer még egész jól áll azzal, hogy az ilyen idős embereknek már csak rövid időre adnak hosszabbítást.

Ausztriában nem törődnek ilyenekkel, vezethetsz amíg élsz, pl. ismerek 85 (!) éves nénit, aki vezet még mindig.

2011. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Keverj az innivalójába egy kevés alkoholt. Vagy ha kávézik, akkor abba. Aztán amikor indul, vagy előtte telefon a rendőröknek, hogy kapcsolják le.

Szemét dolog, de meg tudom érteni a problémádat, sajnos az én nagyapám is ilyen. Minden hülyeséget bevállalok én is, de mellette halálfélelmem volt mindig. Mostanában isnkább be sem ülök mellé...

2011. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!