Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetne elvetetni a...

Hogyan lehetne elvetetni a nagyapám jogsiját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nagyapám 71 éves, még kreszből sem kellett sosem vizsgáznia, mert a katonaságnál lőtte még a kőkorszakban a jogsiját. A KRESZ-ről fogalma sincs, minden nap amikor kocsiba ül, kész életveszélynek van kitéve mindenki. Naponta letör valamit az autórol, a tükröt azt sem tudja hogy kell nézni tolatáskor, egyszerűen katasztrófa. A mai napig azt hiszi, hogy neki van elsőbbsége még a zebrán is a gyalogossal szemben. (Párszor mikor beültem mellé, esküszöm, hogy majdnem kiszálltam). Most már azt csinálom, hogy ha akar valahova menni, legtöbbször inkább elviszem. De nem lehetek mindig mellette, és most lecserélte az autóját is (istenem), egy 120LE-s gépre. Nagyon megy, és az udvarból sem tud kitolatni, ezért be sem szokott állni.

Rendőrök bezzeg sosem találják meg, 1 hónapja kapcsolták le mert átment a piroson, de érdekes mód még büntetést sem kapott.

Idén lesz neki ismét egy jogsi megújitó vizsgálat, ami kb annyiból áll, hogy megnézik el tud e olvasni pár betüt meg számot. Ahhoz az orvoshoz jár 40 éve, még jó hogy megkapja megint az alkalmasságit.


Mit tudok tenni?

Ez nem állapot.


2011. márc. 5. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amit tehetsz, hogy soha nem ülsz be mellé. De helyette Te nem vállalhatod át a felelősséget. Esetleg próbáld lefizetni a háziorvosát :)
2011. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Sokat nem tehetsz, max. szólsz a háziorvosnak, hogy nézni néz a papa, de nem lát. :/ Apósom is ilyen. Mentünk volna át egy útkereszteződésen, hátul a két hónapos pici, öreg meg simán nekiment volna a szemből jövőnek, mert mindenhova nézett, de oda nem. Ha nem ordítok rá, koccanunk, és asszem a polskink alulmaradt volna a renaulttal szemben...
2011. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
*renault-val, bocsi, csak siettem
2011. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
majdnem 1 éve mi is igy voltunk apukámmal. Beszéltünk is a háziorvossal, az egész család, de sajnos nem tudtuk megoldani, mert a doki azt mondta, hogyha nem adja meg neki, akkor feljelentheti Apu a dokit. Annyit tehetett, hogy elküldte idegorvoshoz, meg egyéb kivizsgálásokra. Az idegorvos nem tudom mennyit ért a szakmájához, mert mi szemmel is megállapítjuk, hogy nem jók a reflexei stb.. 2agyvérzés után. És végül megkapta a jogsiját. Mi meg azóta is tiszta idegek vagyunk. :(
2011. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
beszéld meg vele hogy ilyen öregen már kéne vezetni
2011. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
*rejtsd el a kocsikulcsot*
2011. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon nagy baj, ha nem igazán hiszem el a történet valódiságát?
2011. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Miért nem hiszed el? Az én apám és apósom is pont így vannak. Apám pl. nem vezetett kb. 20 évig, aztán gondolt egyet, és bement a dokihoz, megkapta az alkalmasságit. Holott én erősen kétségbe vontam volna, alkalmas-e a volán mögé, mivel már kijárni se tud az udvarból, se tolatni, semmi. Csak úgy a hecc kedvéért újíttatta meg. :/
2011. márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez az egész, (az engedély meghosszabítására gondolok), nem csak az orvosi vizsgálatra kellene korlátozni! Minimum, 10 évente, de bizonyos kor betöltése után, úgy mint az orvosi vizsgálatok, sűrűbben, ...KRESZ és gyakorlati, (tanpálya, majd közúti vezetési) frissítő (UPDATE) vizsgára kellene KÖTELEZNI, minimális költség megfizetése mellett, vagy esetleg az orvosi vizsgálat és a gyakorlati vizsga összege lenne annyi, mint most az orvosi) minden jogosítvány tulajdonost. Valószínűleg így, kiszűrésre kerülnének, a hasonló, a közúti közlekedést veszélyeztető (idős.... és fiatal is!) úrvezetők.
2011. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én elhiszem,bár úgy vettem észre,hogy sok fiatal ugyanígy vezet pedig ők nemrég tették le a jogsit.

De sokat tenni nem tudsz..Idővel majd csak abba hagyja..

Egyébként pont tegnap késő este jártunk úgy,hogy egy bácsi az egyirányú utcában szembe forgalommal jött...Azon nevettünk a párommal,hogy láttuk,hogy az öreg morog,és biztosak voltunk benne,hogy minket szid,hogy szembe megyünk,és akadályozzuk őt..(pedig ő jött be oda ahová nem lehetett volna)

2011. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!