Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Be szabad hajtani a buszsávba,...

Be szabad hajtani a buszsávba, ha a következő szabályos kanyarodási lehetőség még több kereszteződés után van?

Figyelt kérdés

A konkrét hely a Budapest VII. kerületi Rákóczi út, belváros/Erzsébet híd felé. A Szövetség utca után a következő szabályos jobbra kanyarodási lehetőség az Erzsébet körútra van. Akkor ha az illető elhagyta a Szövetség utcát, és átsorol a buszsávra, megbüntetheti a rendőr, ha jobbra szándékozik kanyarodni az Erzsébet körútra?


Releváns idézet a jogszabályból: "Más jármű erre a forgalmi sávra – a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve – nem hajthat rá."


Itt a lényeg, hogy mit értünk bekanyarodásra felkészülés alatt. Be lehet magyarázni a rendőrnek, hogy én eredetileg már a Hársfa utcára rá akartam kanyarodni, csak "sajnos" behajtani tilos tábla volt, majd csúnya módon az Osvát utcával is ugyanígy jártam, tehát csak a körútra sikerült?



okt. 2. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem
okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha megnézed, akkor végig záróvonal van a Szövetség utcától az Osváth utcáig. Azaz ha azt szeretnéd bemesélni a rendőrnek, akkor a buszsáv használatán kívül még a záróvonal átlépéséért is meg fog büntetni. És ez általában így van a buszsávoknál: csak a kereszteződés előtti 20-50m-en van vagy megszaggatva a záróvonal, van a belső sáv felől egy kis szaggatottal megnyitva. Az így járosos történetet tovább gyengíti (illetve a KRESZ-ismeretedet), hogy minden utca előtt kint van a kötelező haladási irány tábla is.
okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrt eleve nem fogja érdekelni a magyarázkodás, bár ha csak ilyen hülyeségekre telik, akkor lehet jobban is jársz, ha csendben maradsz. Ő csak a tényállást állapítja meg, szabályt sértettél ezért büntet.
okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oksi, én is így gondoltam, egy ismerősöm mást írt, és elbizonytalanodtam.

[link]

Még írtam is, hogy "pedig senki se meri megcsinálni", erre ő írta, hogy "nem mindenki ismeri a kreszt".

okt. 2. 21:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor a barátod logikája szerint a Nagykőrösi úton kifelé már a Határ út után használhatnám a BUSZ-sávot, ha a Nagysándor József utcai felüljárónál szeretném elhagyni az utat. Érdekes meglátás, hisz ezen az alapon szinte bárhol lehetne használni ezt a forgalmi sávot, de ez nem így van.

Mindegy, jó tudni, hogy valaki szerint a Jászberényi úton a Téglavető utcától egészen a Maglódi útig szabályosan mehetek végig a BUSZ-sávban.

okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet. Gyengébbek kedvéért meg is van szaggatva a záróvonal onnantól, ahol "értelmesen gondolkozva" már felkészülésnek számíthat, nyilván nem több kereszteződéssel korábban.

Ettől függetlenül csak tahóság kérdése, hogy ki mikor hajt rá. Gyakorlatilag nulla esélye, hogy bármi következménye legyen.

tegnapelőtt 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!