Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben ki hibázott?

Ebben az esetben ki hibázott?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem olyan régen volt egy kis afférom az úton. Hála a jó égnek nem lett belőle baj, de ettől függetlenül ezen kattogok.

[link]

Bocsi a primitív rajzért, a csík az utat jelöli, a téglalap a buszmegállót, a két vonal pedig szűkítést az úton (kis hidat). Ja, és ez egy település első néhány métere.Lentről jöttünk.

Az történt, hogy hazafele jövet egy busz mögött jöttem, aki leindexelt a buszmegállóhoz, lelassított, én pedig pont beláttam az utat, úgyhogy elkezdtem előzni. Már bőven mellette voltam (ekkor a busz éppenhogy csak gurult, mint aki centiken belül akar megállni) erre hirtelen beletaposott a gázba, és megindult mint a lavina. Elindult mellettem, és a hídhoz érve gyakorlatilag centiken múlt, hogy nem zúzott le, és nem vágott be a patakba.

A busznak nem nagyon van helye leállni, az útszakaszon végig szaggatott vonal van. Szerintetek ki volt a hibás?



ma 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Te. Ha egy busz le tud gyorsulni, miközben már félig mellette vagy, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

Hány percig tart elhaladnod egy busz mellett?

ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Mindketten, de főleg te.

Kanyar + útszűkület előtt nem előzünk.

ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami történt: valsz rájött, hogy nincs fel/leszálló utas, így visszagyorsított, azt meg nem nézte, hogy mellette vagy.
ma 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Kanyar elött, útszükület elött nem szabad elözni, buszt a megállóban csak akkor szabad elkerülni, ha áll.


Szóval minden oldalról nézve te vagy a hibás.

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. Nagyíven kerültem ki. A busznak harmad annyit lellett mennie, mint nekem.


2. Miért nem lehet előzni ott, ahol tábla nem tiltja, szaggatott vonal van felfestve, tökéletesen belátható a kövi 150 méter az előtted haladó meg egyértelműen jelzi, hogy bőven a szűkület előtt meg akar állni? A busztól nem az lett volna a szabályos, hogyha már ilyen jelzést ad, akkor visszaindexel,és megvárja, hogy aki elkezdett előzni, az befejezze?

ma 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Megint egy ostoba lény, aki nem tudja felmérni a helyzetet, nem ismeri a szabályokat, de a szája jár!
ma 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Előzőnek. Nyugi, belátom, hogy az én hibám is volt. Nem volt nagy veszély, fékezni sem nagyon kellett, viszont már érdekel. Csak beszélgetni akarok róla. Köszönöm a válaszokat!
ma 15:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!