Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, ha félek az...

Mit tegyek, ha félek az előzéstől?

Figyelt kérdés
Nem túl régóta vezetek rendszeresen, körülbelül 1 hónapja. A jogsimat 1 éve szereztem meg, viszont nem igazán vezetgettem, de tudtam venni magamnak egy autót és nagyon szeretem, magát a vezetést is. :) Viszont az előzéstől eléggé tartok, hiába messze van az autó én közelinek látom:/ nemrég volt olyan, hogy külterületen ment az úton előttem egy meghibásodott autó (elakadásjelző háromszöggel a hátulján) olyan 50km/h tempóval és közben folyamatosan jöttek az autók, voltak kisebb szünetek viszont én nem éreztem elégnek, nem mertem belemenni az előzésbe az 50 lóerős kisautómmal. Mögöttem jött egy kamion és nagyon az autómba bújt, párszor le is villogott… elég rosszul érintett és igazából tanácsot/véleményeket szeretnék kérni.

ma 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne előzz. Nem kötelező. Első a biztonság, ha nem érzed megfelelőnek a helyzetet, akkor eszedbe se jusson kielőzni. Majd ha biztosan tiszta a terep, majd akkor.
ma 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mások meg úgy villognak, ahogy akarnak. Szarni rá.
ma 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Semmit. Ha te nem érzed biztonságosnak ne csináld. Te ülsz a volánnál, a tied a felelősség. A többi villogót meg le kell 💩ni. Neki is van jogsija, oldja meg jobban a szituációt.

Én se szeretek vagy szoktam előzni, ha nem muszáj.

ma 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

50 LE-s autóval én se mernék előzni. Az összes autóm beleértve a céges autót is bőven 100 LE felett vannak.

Néha megyek apám autójával ami kb. 8O LE de nem merek belekezdeni előzésébe csak akkor ha tényleg nem jön senki szembe vagy nagyon messze vannak.

Csak azokat előzöm meg aki nagyon lassan mennek pl. traktorok teherautók meg azok akik utánfutót húznak.

Ha megfigyeled a legtöbb ember aki könnyen bele kezd egy előzésbe azok erős autóval járnak. Engem tipikusan nem a Suzukisok előznek meg hanem a BMWsek, mercisek

ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak rutintalan vagy, majd egy 20-30000 km után már kialakulnak benned az ösztönszerű reflexek. Innentől kezdve már magabiztosan fogsz vezetni, gondolkodás nélkül gyorsan fogsz cselekedni egy vészhelyzetben. Úgyhogy sok balesetmentes kilométert kívánok :)

Egy másik, dolog, hogy az autód a te elvárásaidnak valószínűleg bőven megfelel, mert ezért is vetted meg. Neked kell megfeleljen, nem másnak. Az 50 Le viszont nagyon kevés, még a magyar átlagot figyelembe véve a 16 éves autók között is. A szemből érkező autó szinte biztosan erősebb és gyorsabb lesz, a tied pedig lomha és sokáig tart az előzés folyamat, így nem is javaslom, hogy nagyon előzgess vele lakott területen kívül, a lassú járművek kivételével.

ma 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon rendesek vagytok☺️ pontosítva 67 lóerős, de az sem sokkal több, nyilvan érzem, hogy nem valami erős és nem bír túl sokat, ezáltal nem is szeretnék kockáztatni vele:D azért is választottam ezt, mert szerintem egyelőre bőven elég nekem egy kisebb autó amíg megfelelő rutinra/tapasztalatokra teszek szert:)
ma 13:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

mint mindenben, a rutinnal együtt ebben is egyre magabiztosabb leszel. először csak nagyon tuti helyzetekben fogsz előzni, például szép időben nyílegyenes alföldi úton hússzal cammog előtted egy traktor.

"Az 50 Le viszont nagyon kevés, még a magyar átlagot figyelembe véve a 16 éves autók között is. A szemből érkező autó szinte biztosan erősebb és gyorsabb lesz, a tied pedig lomha és sokáig tart az előzés folyamat, így nem is javaslom, hogy nagyon előzgess vele lakott területen kívül, a lassú járművek kivételével."

azért tegyük hozzá, sokan egyszerűen félnek rendesen felpörgetni a motort, főleg kezdőként. 50 lóerő valóban nem sok, kétszer is átgondolja az ember, hol és mikor éri meg előzésbe kezdeni, egy kisebb emelkedőn tényleg felejtős, de azért előbb-utóbb be lehet iktatni a szigorúan hatvanas tempót tartó pistabácsik biztonságos megelőzését.

ma 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Vissza kettő padlógáz.
ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MGéza ***** válasza:
100%
Más villogása téged nem kötelez semmire, főleg veszélyesnek ítélt szituiációba belemenésbe nem. Még tapasztaltabb vezetők, 100 körüli lóerővel is gyakran megfontolják a lassú jármű előzését főleg ismeretlen, bukkanós vagy kanyargós szakaszon, úgy hogy te kisautót vezetve ettől ne érezd magad kellemetlenül.
ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát ötven lóerővel kihívás az előzés..a mostani kocsim 100 LE, de ezzel is résen kell lenni. Nem az előzés a probléma, gyenge az autód, ezért félsz.
ma 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!