Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, ha félek az...

Mit tegyek, ha félek az előzéstől?

Figyelt kérdés
Nem túl régóta vezetek rendszeresen, körülbelül 1 hónapja. A jogsimat 1 éve szereztem meg, viszont nem igazán vezetgettem, de tudtam venni magamnak egy autót és nagyon szeretem, magát a vezetést is. :) Viszont az előzéstől eléggé tartok, hiába messze van az autó én közelinek látom:/ nemrég volt olyan, hogy külterületen ment az úton előttem egy meghibásodott autó (elakadásjelző háromszöggel a hátulján) olyan 50km/h tempóval és közben folyamatosan jöttek az autók, voltak kisebb szünetek viszont én nem éreztem elégnek, nem mertem belemenni az előzésbe az 50 lóerős kisautómmal. Mögöttem jött egy kamion és nagyon az autómba bújt, párszor le is villogott… elég rosszul érintett és igazából tanácsot/véleményeket szeretnék kérni.

ma 11:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Értem, miről beszélsz. Ami 70-nel döcög, azt már én sem előzöm meg, kevés a lóerő, mindig visszaváltok. Kihalt pusztában előzök 😃 Ültem már jobb autóban, ment mint a kilőtt nyíl, na akkor értettem meg, hogy ők tényleg nem gondolkodnak, nem várnak. Minek.

Ha előzni akarsz, index, körülnéz, előz. Ha jól belátod az utat és nem jönnek szembe.

ma 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én azt vallom, az előzés nem egy kötelezettség, nem KELL, hanem LEHET amennyiben a feltételek adottak. Ha a hiányzó feltétel a tapasztalat hiánya, akkor egyszerűen nem kell előzni.


Eleve friss jogsival, gyenge autóval ez az alapból veszélyes manőver kerülendő. Én azt mondom akinek nem tetszik legyen nagyfiú és oldja meg maga, előzzön meg, ha akar.

ma 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!