Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hallani néha olyan esetekről,...

Hallani néha olyan esetekről, hogy a büntetőfékező pluszban még kiszáll az autóból, hátramegy az autóhoz, aminek befékezett, feltépi a sofőr ajtaját és balhét vagy verekedést kezdeményez. Ez mégis hogy történhet meg?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az autó sofőrje, amikor látja, hogy a büntetőfékezős b*lf*sz kiszáll és közeleg, miért nem zárja le az autó ajtaját? Én biztos azt tenném. Nyilvánvaló, hogy nem azért jön, hogy útbaigazítást kérjen vagy az időjárásról bájcsevegjen.

tegnap 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Sokan bepánikolnak olyankor és nem tudják hirtelen mit csináljanak. Szépen el kell hajtani, nehogy a kocsiban is kárt tegyen. Aztán rendőrségen leadni a felvételt, ugyanis bűncselekmény a közúti veszélyeztetés. Ha még nincs menetrögzítő kamerád, szerezz be.
tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell szállni, még mielőtt odaér. Én ezt tenném. Ugyanis ha magadra zárod, nagy valószínűséggel kárt tesz az autódban. ha viszont ott állsz szemben, egy hirtelen kipattanással, már más lesz a gyerek fekvése, a fizikai inzultust már sokan nem kockáztatják meg, főleg, ha látszik rajtad, hogy elszánt vagy. Aztán ha mégis, igyekezz tökön rúgni.
tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Kíváncsi lennék, hogy te mit csinálnál spontán helyzetekben. Fotelből könnyű okoskodni, de ha nincs begyakorolva a mozdulat és a forgatókönyv, akkor garantáltan nem fogod csinálni.
ma 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Plusz ha bezárod az ajtót, akkor azt kockázatod, hogy kárt okoz az autóban. Aztán magyarázhatod majd teljes joggal az igazadat, de amikor a szerviznek ki kell fizetni a hatszámjegyű összeget és eladásnál kevesebbet ér majd az autó, akkor az senkit nem fog érdekelni.
ma 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
En ilyenkor azt csinalom hogy kiszallok es megkerdezem mi a problema. 195cm vagyok es 130kg, testepitessel foglalkozok versenyszeruen. Mivel egy ignissel jarok ezert sokan szoktak kemenykedni de mikor kiszallok a kocsibol akkor hirtelen az osszes autos lenyugszik. Tetlegessegig soha nem fajult a dolog
ma 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3: Úgyszintén könnyű a fotelból rambóskodni, hogy "Én kiszállnék, és megfejelném, hogy besz*rna." meg ilyenek. Azt megnézném, hogy mondjuk egy cingár testalkatú mit kezdene egy konyhakredenc szêlessegű kigyúrt állattal.

Amúgy meg mit kell begyakorolni a mozdulaton? Slusszkulcson megnyomom a lezárógombot, és kész. Utána pedig elhajtok.

ma 07:13
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
#6 Ki írt ilyet, hogy ki kell szállni és megfejelni? Én arról nyilatkoztam, hogy akik mindenféle forgatókönyveket leírnak ide nagy szájjal, azoknak állítom, hogy a 90%-uk nem azt csinálná a valóságban, amikor megtörténne vele az eset. Egyszerűen abszurd, hogy mindig mindenre ott legyen a forgatókönyv a fejedben és késlekedés nélkül aszerint cselekedj. Hivatásos sofőröknek is be kell gyakorolniuk a mozdulatokat és rendszeresen gyakorolják is újra és újra, hogy minden bennük maradjanak.
ma 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Például rendőröknek alap, hogy beszállás után automatikusan zárják az ajtót. Viszont ez csak azután válik reflexszerű mozdulattá, hogy előtte 100-szor begyakorolták a tréningen és mindig rájuk szóltak, ha elfelejtették AZONNAL megtenni. Te mikor, hogyan és hol gyakorolnál be olyan esetet, hogy egy vadbarom kipattan az autójából előtted és megy feltépni az ajtódat? Amikor ez megtörténik, akkor körülbelül annyit fogsz csinálni, hogy "hát ez mi a f.mat akar" és már fel is tépte az ajtódat. Ha nem reagálsz azonnal, mert nem ismered fel, akkor ennyi volt. Közben lehet az is, hogy nem is egy vadbarom, csak figyelmeztetni akart valamire és azért megy hozzád.
ma 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki rutinos az bezárja az ajtót. De sokaknak sosem volt még ilyen esetük, teljesen leblokkolnak.
ma 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!