Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen sofőrnek tartod magad?

Milyen sofőrnek tartod magad?

Figyelt kérdés
Nagy köszi, ha saját szavaiddal is kifejted.

aug. 11. 20:34
A kérdező szavazást indított:
5 - gond nélkül megoldok minden közlekedési szituációt
4 - elégedett vagyok, pár finomhangolás szükséges csak
3 - eljuttatom magam A-ból B-be, de vannak hiányosságok
2 - nem nekem találták ki a vezetést, de hozom a minimumot
1 - szenvedés az egész, nagyjából közveszélyes vagyok
27 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
3., de már nem vezetek. 67 éves vagyok, és úgy érezten, addig hagyjam abba, amíg a belátóképességem teljes, és ne egy elveszett élet döbbentsen rá.
aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jól vezetek, de azért néha előreláthatóbb is lehetnék és a türelmemen is van mit fejleszteni főleg dugókban. Az autó kezelése szerencsére jól megy.
aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Tehetségtelen, de nagyon gyakorlott.
aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

32 éve vezetek, ebből 18-at PÁV1-el, megkülönböztető jelzéssel Budapesten. Az első 4 évet C+E kategóriás teherautókkal országszerte a VOLÁN sofőrjeként, később 4 évet egy furgonnal egy nagy számítástechnikai szerviz alkalmazottjaként kiszállítóként, ahol átlag napi 5- 600 km-ert mentem az országban ( a napi csúcsom 750 km volt). És közben persze 25 éve vezetek saját autót Budapesten, napi szinten.

Nem nagyon tudom összeszámolni, de szerintem bőven 1.5 millió levezetett km-en vagyok túl.

Ez alatt két koccanásos saját hibás balesetem volt, komoly balesetem egy sem.

Te döntsd el, hogy a te fogalmaid szerint melyik kategóriába tartozom!

aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
A biztonságra hajtok, nyugodtan közlekedem. 1994 óva van jogsim, azóta rendszeresen furikázok is. Az eddigi eredményeim is kezdőként születtek: tolatás közben egy telefonoszlop és két hátsó lámpa (egy saját, egy idegen)
aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

6 éve van jogsim, igazából meg vagyok elégedve magammal, de persze néha előfordul velem is, hogy kapkodok vagy figyelmetlen vagyok.


Eddig aki beült mellém az nyugodt szívvel ülne be másodjára is, illetve van a szomszédban egy idősebb emberke akivel jóban vagyok, viszont a Mercedesét ő eddig két embernek adta kölcsön, a fiának meg nekem. Szóval nem lehetek olyan borzalmas sofőr.

aug. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
De unalmas ez már minden második napon feltenni ezt.
aug. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a tapasztalatom, hogy fejben nagyon ott vagyok, közlekedésmérnökként kicsit másabb szemmel látom az utat. A különböző helyek kialakításainak gyengeségeit hamarabb felismerem, így általában jóval hamarabb fel tudok készülni arra, hogy mi fog történni; na meg a tipikus viselkedési mintákat is ismerjük. Nehézséget alkalmanként a szűkebb helyekre történő parkolás szokott okozni, a párhuzamost kifejezetten utálom.

Az elmúlt 12 évben nem okoztam és nem szenvedtem balesetet.

aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

kedves 4es, statisztikákból én nem tudom megítélni, milyen sofőr vagy, 1.5 millió km-rel is lehetsz egy nagyon szerencsés ügyetlen...

aug. 13. 14:43
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"...1.5 millió km-rel is lehetsz egy nagyon szerencsés ügyetlen..."

Olyanok azért nem kapnak PÁV-I-t, pláne nem használják 18 éven keresztül, napi szinten.

Ha azt írom, hogy van 8 Formula1-es pole-om és 9 futamgyőzelmem, akkor ebből a statisztikából sem tudod eldönteni hogy nem-e csak szerencsés ügyetlen sofőr vagyok? :-D

aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!