Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más is érezte már magát béna...

Más is érezte már magát béna sofőrnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy ideje van jogsim, pár év viszont sajnos kimaradt autó hiánya miatt. Mivel új helyre költöztünk kénytelen voltam a munka miatt vissza rázódni a vezetésbe, vettem egy autót is. Eleinte olyan szépen ment. Nem vagyok egy kamikaze ember alapjáraton sem. Tudom, hogy ez felelősséggel jár, kreszt ismerem, mindig átlapozom ha van kis időm, megnézem az újításokat. Mégis olyan kis bénácskának érzem magam. Ahol más megy 90-100-al, én megyek 80-al. Szeretnék javítani a vezetési stílusomon. Most ott tartok, hogy heti egyszer vezetek, hétvégén. Azt gondolom,hogy a baj ebben gyökerezik. Ha mindig csak hétvégén vezetek, akkor sosem fog kialakulni a rutin igaz? Heti 1 alkalom szerintetek is kevés? Mennyit kellene hetente vezetnem,hogy megjöjjön a rutin, és jövő ilyenkorra bátrabb legyek? A munkahelyem 40km-re van.

Autó kezelése, kresz teljesen megy. Köszönöm ha válaszolsz, szép napot 🌼


2022. okt. 16. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem mondanám hogy "béna" lennél, inkább ahogy írtad is a gyakorlat hiánya az ami miatt kissé úgy érzed hogy másokhoz képest nem vagy elég rutinos! Ha van lehetőséged akkor probálj több gyakorlatot szerezni vezess hetente többször, de mindíg ugy ahogy azt te biztonságosnak tartod, ha 80 akkor 80, aztán majd kialakul a rutin és a kellö gyakorlat is.
2022. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ez önmagában nem bénázás. Nyilván van akit zavar a 80-as tempó, de neked elsődlegesen biztonságosan kell közlekedned, nem pedig minden más embernek megfelelned. Meg fog jönni az a rutin.


Megjegyzem, 20 év után is van olyan, hogy rossz napja van az embernek vagy esetleg fáradt, feszült , aztán nem büszke egy-egy közlekedési döntésére. (Mondjuk ott inkább egy-egy túl határozott manőver után szoktam inkább azt érezni, hogy ez totál felesleges kockázat volt vagy esetenként azt, hogy nem biztos, hogy a szándékom tökéletesen egyértelmű volt minden más közlekedő számára.)

2022. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jó a heti 1. Majd ha melóba jársz, begyakorolt útvonalon fogsz menni, te is tépsz majd ott 100-zal.
2022. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%
Vezess szinte minden nap egy keveset, és akkor lesz gyakorlatod. Meg menj el egy vezetéstechnikai tréningre, az is sokat segít.
2022. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!