Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet megelőzni vagy...

Hogyan lehet megelőzni vagy legalábbis enyhíteni egy ráfutásos balesetet a vétlen sofőrnek?

Figyelt kérdés

Most vagyok a jogsiszerzés folyamatában és sokat foglalkoztat, hogy a jövőben hogyan tudok majd a legbiztonságosabban vezetni az utakon. Sajnos nagyon sok ráfutásos balesetről van szó a hírekben, ez ugye autópályán a legfélelmetesebb...néha rémálmaimban látom, ahogy meg kell állnom egy dugó miatt és hátulról kivasal egy kamion.


Van bármi módszer ennek a megelőzésére? Valami fifikás elhelyezkedés vagy valami, amit tehetek ellene? Ne röhögjetek ki a kérdésért, hiszen még kezdő sofőr sem vagyok, csak leszek.


Ezen kívül bármilyen tippet, jó tanácsot szívesen fogadok, amit észben tarthatok majd az utakon a biztonságunkért :)


2021. okt. 18. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Megfelelő követési távolság és odafigyelés. Ezen kívül kb mást nem tehetsz.
2021. okt. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azokkal nem tudsz mit kezdeni, akik belemásznak az autód seggébe, mert ők annyira menni akarnak.
2021. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
A szükségesnél nagyobb követési távolság tartása, ami lehetőséget ad kimért, fokozatos lassításra.
2021. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A vészvillogó bekapcsolása, ha elötted torlódik a sor.
2021. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha valaki nagyon a seggedben van, akkor inkább szép lassan fékezz, ne hirtelen.

Vagy állj neki szélvédőt mosni, akkor lemarad ;-)

2021. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

"Friss" jogsis vagyok, kb. 2 eve vezetek, elegge rendszeresen varosban es autopalyan is. En meg szeretek biztonsagosan vezetni, mindig elegge tavol maradok az elottem levo autotol, hogy le tudjak fekezni, ha hirtelen megallna.


Hala egnek, amikor dugo miatt kell megallni, elore lehet latni a sok hatso lampa egeset, nehanyan bakapcsoljak a veszvillogot is, sosem volt gond abbol, hogy en ne tudtam volna megallni.


Egyszer volt olyan, hogy a mogottem levo nem tudott megallni. Felelmetes volt. Elottem egy kamion, havas uton, megallt egy baleset miatt, es persze en is. Az auto mogottem nem tudott. Megprobalt az ut szelere lehuzodni, hogy ne menjen belem, de az nem lett volna eleg. Miutan idoben eszrevettem a visszapillanto tukorben, hogy nem fog tudni megallni, igy egybol kitertem az utjabol, pedig en akkor mar alltam. Igy pont nem utkoztunk ossze es meg tudott allni, mielott a kamionba szaladt volna.


Akik szo szerint a fenekemben haladnak, azert teszik, mert meg akarnak elozni. Az elso adando alkalomnal felrehuzodom, es elengedem oket. Semmi ertelme szorakozni veluk. Csak a veszelyt kockaztatjak. Ha olyan a helyzet, hogy nem tudnak elmenni (pl. egy savos ut, zarovonal), akkor leveszem a labam a gazrol, jelezve, hogy nem vagyok hajlando az o jatekukba belemenni. Persze nem fogjak kockaztatni azt, hogy az autojuk eleje osszetorjon, igy a legtobbszor megertik es alkalmazkodnak. Addig lassitok (fek nelkul, ovatosan, nem hirtelen), amig nem fogja fel, hogy tavolsagot kerek.


Ezek eddig mukodtek. Hozza kell tennem, ez csak 2 ev tapasztalata, nem mond el mindent.

2021. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, tökjó, hogy volt ennyi lélekjelenléted és tudtál gyorsan reagálni. Én is hasonlókat játszok le a fejemben, de annyi minden függ a körülményektől. Jó olvasni, hogy vannak még, akik a biztonságra törekednek. De sajnos a hírekben folyamatosan látni, hallani, hogy egyszerűen nem néznek a szemükkel vezetés közben.... hiába a sok féklámpa az autópályán pl, ha a hülye a telefonját bújja és nem látja. :(


A lassítós dolog, amit írsz a végén, olyasmi, amit már próbáltam is a tanulóautóval, de nem nagyon jött be :( Emberkénk vagy 20 percig jött a hátsómban, direkt lehúzódtam jobbra, lassítottam, simán ki is tudott volna előzni, direkt segítettem ebben, de jött tovább a fenekemben. Ezt kb harmadjára próbáltam eljátszani, amikor az oktató szólt, h mostmár ne szórakozzak, hanem haladjunk (lakott területen kívül történt ez, amíg hazafelé tartottunk a nagyvárosból, ahol gyakorolni szoktunk....). Felgyorsítottam 80-ra, erre a matrica a hátsómban kielőzött, kanyar előtt :D Nem értem a mai napig.... ez a baj, hogy nem lehet kitalálni néha, mit is akar a másik. Ettől a lassítgatástól azért tartanék, mert ha valami agresszív állat, lehet büntetőfékez előttem később, aztán kirángat az autóból....

2021. okt. 18. 17:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó az a lassítós trükk, bár aki igazán idióta, az bizony zokon is veszi. Kaptam már ilyenért büntiféket, pedig vadveszélyes, kanyargós szakasz volt, mégsem értette, miért megyek csak 70-nel...60-nal...50-nel... Aztán kövér gáz a beláthatatlan bukkanón, majd rögtön satu. Anyàd!
2021. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha városi közlekedés van, és normál személyautó megy előttem (tehát keresztül látok az autóján), akkor mindig az előtte lévőt is nézem. Ha ő fékez, de az előttem lévő még nem, én már akkor is minimum leveszem a lábam a gázról, de inkább elkezdek lassítani. Autóúton, autópályán alapból nagyobb követési távolságot tart az ember (bár erre jó ellenpéldai a mai M0-s tömeges ráfutásos baleset...), így átlátod előre a közlekedést, tudhatod, mire számíthatsz kb.

Én, ha látom, hogy valaki a valagamban van, akkor igyekszem "helyette is" figyelni, még jobban lesem az előttem lévőt, hagyok akkora követési távolságot, hogy lassabban fékezhessek, és ne csússzanak belém hátulról. Apukám mindig azt mondta nekem, hogy mások helyett is nekünk kell figyelni, igyekszem ezt szem előtt tartani a mindennapi közlekedés során. Sok necces helyzetet kerültem így ki, pedig csak pár hónapja van jogosítványom. Félelmetes néha, hogy hogy közlekednek egyesek, és az évek során azt tapasztaltam, eddig utasként, most már sofőrként is, hogy ez csak egyre rosszabb.

Ha pedig olyan van, hogy hirtelen kell megállni, vagy nagy sebességű úton áll előtted a forgalom, akkor használj vészvillogót mindaddig, amíg azt nem látod, hogy a mögötted lévő is lassít.

Egy van, félni nem szabad, és sose hagyd, hogy egy mögötted nyomuló veszélyes szituba sodorjon a tolakodásával! Hidegvér és fapofa, menj a KRESZ és a körülmények szerint, ő meg pukkadjon meg mögötted.

2021. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 9-es, ez nagyon hasznos volt :) (mindenkit felpontozok egyébként)
2021. okt. 18. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!