Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki eddig csak Magyarors...

Ha valaki eddig csak Magyarországon vezetett viszont itthon rutinos sofőr, mennyire lehet nehéz például Angliában jobbkormányos kocsit vezetnie bal oldali közlekedésben?

Figyelt kérdés

júl. 6. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most pont ezt csináltam. Sima liba. Ráadásul az angol kresz jóval egyszerűbb, mint a magyar.
júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap és simán belejössz.
júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat engem biztos megzavarna az hogy autopalyan a masik oldalon hajtok fel vagy le es a korforgalomba is masik iranyba kell menni :D

Turistakent lehet nem vallalnam be.

júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Angliába még nem vezettem semmilyen járművet, viszont idehaza volt alkalmam pár napig vezetni egy jobb kormányos autót, jobb oldali közlekedésnél nyilván. Azt megszokni sem volt egyszerű, főleg hogy mindig bal oldalra akartam beszállni már ez eleve megzavart. A váltó automata volt, de azért néha használni kellett és mindig jobb kezemmel akartam jobb oldalra nyúlni. Előzni esélytelen ilyen autóval úgy hogy jobb oldali a közlekedés az nekem felejtős volt. Párhuzamos parkolás sokkal könnyebb volt mert jobban ráláttam a helyre ahova be akartam állni és a padkát is láttam rendesen, kicsit fura volt, de sokkal egyszerűbb volt így nekem legalább is. Szerintem kint Angliába hozzá lehet szokni hogy nem a rendes oldalon kell menni, én ha ott lennék kint, akkor lehetőség szerint gyakorolnám egy kis nem túl forgalmas helyen és utána merészkednék ki a nagy forgalomba. Körforgalomnál eleinte tuti meglennék zavarodva, meg lehet egy kereszteződésnél is bekanyarodásnál hogy nem a rendes oldalon kell lenni, azaz jobb oldalon.
júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rokonomat a cége kiküldte pár hónapra. A repülőtéren a kezébe nyomtak egy slusszkulcsot és egy térképet (GPS akkor még nem volt a telefonokban), és mehetett, egyedül.

Azt mondta, az elején azzal volt a legtöbb problémája, hogy nem érezte az autó bal oldalát. Mi, ugye, ha átmegyünk a bal sávba (pl. előzésnél), akkor teljesen az út bal szélén vagyunk. Angliában viszont a bal sávban is az út közepén van az ember.

Ő ezért, ha nem figyelt rá, mindig balra sodródott, és megnyírta a behajló bokrokat.

Aztán megszokta.

júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!