Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért volt nagyobb hírértéke...

Miért volt nagyobb hírértéke az Árpád hídi lopott taxis szembekarambolnak, mint a 20 éves holland sofőr kereszteződéses balesetének, ahol átment a piroson?

Figyelt kérdés

Ha 3 helyett 1 hal meg, az már nem akkora tragédia?

Mit keresett egy 20 éves holland Mercivel Magyarországon, erről nem ír a Blikk?

Ki volt a suzukis, felkeresték a családját?


júl. 24. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ezek miért nem szinte csak a helyi hírekben van jelen. Régóta nem nézek tévében híradót, de ott is szerintem eléggé nem oké az arány, hogy mennyi tűzről, karambolról stb. mondanak bármit, és milyen kevés a cuki született egy zsiráf az állatkertben típusú hír. Persze szakemberek biztos megmondják, hogy az arány okosan van kitalálva, ezzel érik el, hogy a reklámblokkot is megnézd.

Az autóbalesetekről meg azt kell tudni, hogy ugye pl. facebookon feljön egy ilyen hír, odakommentelsz. Ezért aztán majd legközelebb ilyeneket dob fel az algoritmus. Meg az ismerőseidnek is, mert látják, hogy kommenteltél, azt lájkolják, rákontráznak stb. Ezt nagyon szépen mutatja az, hogy miről szól ennek a közlekedés témakörnek is általában a legtöbb kérdése, pedig az tény, hogy ha a covidos éveket nem is nézzük, 30 éve szigorúan monoton csökken a balesetek és közúti halálozásoknak a száma. De első motoros szezonomban pl. a facebook falam alapján le mertem volna fogadni, hogy egy nyár alatt motoros balesetben kihalt a fél ország.

júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Nem hollandok voltak, hanem ott dolgozó magyarok úgy tudom, az anyjuk kocsijukkal karamboloztak.

A 2 eset annyiban más, hogy az Árpád hídnál egy ellopott autó szembe forgalomba ment, itt pedig piroson ment át, ha jól tudom drog hatása alatt álló.

De ennek a is van híre csak mivel ilyen szinte naponta van több is, így nem olyan felkapott.

júl. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: az Árpád hídihez nem kell ilyen, 1 hétig hír volt a nagyobb oldalakon, nem fb-on követtem.

Sajnos látok elég cuki állat született az xy vadasparkban hírt is, csak hát ott nem tragédia van, ezért az annyira nem üt meg.


2: akkor eleve rosszul írta a média, és az sem fb-os poszt volt... azért tudom a két helyzet közötti különbséget, csak a média működését is jó lenne tudni.


Amúgy nem felejtek: volt egy újpesti baleset télen, ahol a barom nekiment egy másiknak, és a sofőr lánya végignézte apja halálát, kb. 18 éves a lány. Róla azért nem írt annyit a Blikk, mint most a karatés által lerúgott gyerekről, akinek kb. aranyélete van azóta... pedig melyik a nagyobb tragédia.

júl. 24. 22:07
 4/12 anonim ***** válasza:
És a nagyobb tragédiáról kell többet írni? Vagy arról, amiből több lesz a reklámbevétel? Tudom, még nem sikerült sokaknak megszokni, de kapitalizmusban élünk, az meg a pénzről szól.
júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én bevezetném, hogy minden egyes balesetben a holttesteket/sérülteket megmutatnám, hogy milyen állapotban találtak rájuk.
júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elhunytak rokonai meg szerintem ezt nagyon nem támogatnák... Én is sokszor beszélek hülyeségeket, de az igazán nagy hülyeségek előtt megpróbálok gondolkodni is.
júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. Mennyi videót néztünk 2022 márciusában, és mennyit most az ukrán-orosz háborúról?

2. Mennyi hír van ma róla? Ki kattint még bele? Az egyik mindjárt áttörte, de a másik visszaverte. Nagy veszteségek, ez a vég, de ott a fordulat.


És senkit sem érdekel. Mi van az ukrán menekültekkel? Kb. sose voltak, a Covid is híresebb volt náluk.

júl. 25. 01:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor most várjál, az van, hogy nekem próbálod elmesélni azt, amivel kezdtem, hogy nem az számít, miről ki mit mond, hanem hogy mikor és hogyan tálalják? Hát mindjárt eldobom az agyam, hogy most mondtál valamit, amivel nincs minden ember 150 éve tisztában! Ja, bocs, mégsem. :D Agyam marad a fejemben. Te meg nőjél fel, írjál naplót, és akkor írjál ki ide kérdést, ha van is mit kérdezned. :)
júl. 25. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
NEm próbálom elmesélni. Nyilván költői kérdés volt, a média uszít mindig.
júl. 25. 18:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Árpád híd, lopott taxi, frontális ütközés.

Holland srác biztos turista volt. Holland minimálbérből évente 1x be lehet utazni Európát.

júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!