Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz, hogy a magam fajták...

Igaz, hogy a magam fajták miatt van sok baleset?

Figyelt kérdés

Alapesetben nem vagyok egy lassú csiga, szeretek tempósan autózni. 90-es táblánál 105, 50-esnél 60, 60-asnál 75-80.


Viszont ez csak abban az esetben van így amikor egyedül vagyok. Ha mögöttem ül a családom akkor ha jó minőségű az út akkor 90-es szakaszon megyek 90-et, de inkább ha rosszabb és kanyargósabb, keskenyebb az út akkor 75-80-al szoktam menni, az 50-es az olyankor 45-50, a 60-as pedig max 65 és a kanyaroknál is sokkal jobban lelassítok.


Így volt ez ma is. Oda voltunk kirándulni Sátoraljaújhelyen, a 37-esen amíg tudtam mentem 90-el mivel ott széles és elfogadható az út állapota, de aztán beértem egy autót aki csak 75-80-al haladt, én meg beálltam mögé és nem előztem meg. Lett volna lehetőségem megelőzni, vagy 5 olyan lehetőséget számoltam ahol ha egyedül vagyok már megelőztem volna, de egyszerűen ha itt ül mögöttem a családom akkor nem szeretek előzgetni és inkább a kényelmes turista tempót választom. Ez azonban azt eredményezte, hogy mögöttem felgyülemlett a sor és egy idő után megindult az őrület. Elkezdtek előzgetni, szembe jött a kamion aki már villogott meg dudált. Aki előzött az próbált menekülni, nem tudta eldönteni, hogy gázba vagy a fékbe lépjen. Aztán utána jött a kisteherautós valahonnan hátulról vagy 120-al ment bele a kanyarba és előzött egyszerre vagy 7 autót. Aztán előzött a következő autós aki szintén majdnem frontálisan találkozott a szemből jövővel.


Aki mellettem ült azt mondta, hogy ha megelőztem volna az előttem haladót akkor nincs ez a nagy balesetveszély és még azt is mondta, hogy a magam fajta sose fogja fel milyen az amikor tényleg időre kell menned valahova.


Igaza volt? Tényleg én okoztam a balesetveszélyt azzal, hogy úgy döntöttem beállok a lassú haladó mögé kényelmes kocsikázásba?



júl. 27. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%
10-es, gondolom te azok közé tartozol, aki még a vasúti átjáró tilos jelzésénél is ledudálja azt, aki megáll.
júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 bazaltkaroly ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy egy 110 km/h-s úton (ami a 37-es is) illik legalább a kilencvenet. Itt ha a másik autó sima személygépjármű volt, akkor ő volt kicsit a ludas, mert az már indokolatlannak tartom (feltéve, ha az útviszonyok nem mást kívántak). De még így sem tartom bűnnek hogy lassabban ment. A valódi hibás az előzni szándékozó autók, mert mindig meg kell győződni, hogy biztonságosan előzzünk, és úgy hogy azt be is tudjuk fejezni.

Igen, kellemetlen, amikor az ember siet, és mint mindig elmondom, hogy nem lehet mindig időben elindulni, mert ezerszer megeshet, hogy váratlan ok miatt ül kocsiba az ember, vagy valami közbejön. De eszetlenül előzni egy idióta dolog, és csak az hibáztathatja magát, aki ebbe belemegy.

Nem te vagy a hibás, te teljesen jól mentél.

júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12 Én ha elértem a 37-esen a 90-et a Wazen már megjelent a 90-es tábla és ha 1-el is túl léptem már pirosan mutatta a kilóméter/óra számot.


Nem lehet, hogy csak egy szakasza 110-es? Ott Szerencs környékén ahol tavaly meg azelőtt csinálták, nem?

júl. 29. 11:22
 14/14 bazaltkaroly ***** válasza:
78%
#13 Rég jártam ott, ha jól tudom, akkor a hírekben közölték, hogy 110 a max, de lehet változott végül, vagy olyan szakaszon voltál, ahol 90 a határ.
júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!