Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz, hogy a magam fajták...

Igaz, hogy a magam fajták miatt van sok baleset?

Figyelt kérdés

Alapesetben nem vagyok egy lassú csiga, szeretek tempósan autózni. 90-es táblánál 105, 50-esnél 60, 60-asnál 75-80.


Viszont ez csak abban az esetben van így amikor egyedül vagyok. Ha mögöttem ül a családom akkor ha jó minőségű az út akkor 90-es szakaszon megyek 90-et, de inkább ha rosszabb és kanyargósabb, keskenyebb az út akkor 75-80-al szoktam menni, az 50-es az olyankor 45-50, a 60-as pedig max 65 és a kanyaroknál is sokkal jobban lelassítok.


Így volt ez ma is. Oda voltunk kirándulni Sátoraljaújhelyen, a 37-esen amíg tudtam mentem 90-el mivel ott széles és elfogadható az út állapota, de aztán beértem egy autót aki csak 75-80-al haladt, én meg beálltam mögé és nem előztem meg. Lett volna lehetőségem megelőzni, vagy 5 olyan lehetőséget számoltam ahol ha egyedül vagyok már megelőztem volna, de egyszerűen ha itt ül mögöttem a családom akkor nem szeretek előzgetni és inkább a kényelmes turista tempót választom. Ez azonban azt eredményezte, hogy mögöttem felgyülemlett a sor és egy idő után megindult az őrület. Elkezdtek előzgetni, szembe jött a kamion aki már villogott meg dudált. Aki előzött az próbált menekülni, nem tudta eldönteni, hogy gázba vagy a fékbe lépjen. Aztán utána jött a kisteherautós valahonnan hátulról vagy 120-al ment bele a kanyarba és előzött egyszerre vagy 7 autót. Aztán előzött a következő autós aki szintén majdnem frontálisan találkozott a szemből jövővel.


Aki mellettem ült azt mondta, hogy ha megelőztem volna az előttem haladót akkor nincs ez a nagy balesetveszély és még azt is mondta, hogy a magam fajta sose fogja fel milyen az amikor tényleg időre kell menned valahova.


Igaza volt? Tényleg én okoztam a balesetveszélyt azzal, hogy úgy döntöttem beállok a lassú haladó mögé kényelmes kocsikázásba?



júl. 27. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Abban esetleg igaza van, hogyha te nem elozol, akkor az utanad jovo kocsinak egyszerre ket autot is kell eloznie, teged es az elotted levot. Azonban ha hagysz bo helyet az elotted levo autos es kozted, akkor aki elozni akar, az be tud menni eled, tehat ne menj a seggebe az elotted levo kocsisnak mert akkor nem fer be eled senki.
júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Volt bőven egy autónak előttem helye. Erre mindig figyelek. Sőt ha látom, hogy necces az előzés én azt mindig segítem annyival, hogy elveszem a gázt.
júl. 27. 21:19
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nincs igaza, ha nincs meg az előzéshez a feltétel, akkor nem szabad előzni. Ti semmit nem hibáztatok, azoknak el kéne venni a jogsit, akik balesetveszélyesen előztek. Szépen nyugodtan lehet 80-al menni mögöttetek, aki meg nem tud normálisan közlekedni, az ne közlekedjen. Vagy menjen az autópályára, ott tud előzni.
júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Menni kell, haladni kell, nem lehet mazsoláskodni, csak mert rosszminőségű az út vagy, mert nem belátható az út, haladni kell.
júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Te csináltad jól kérdező, ne is hallgass arra aki azt mondja sietned kellene. Pont azzal van baj, aki baszik betartani a szabályokat, nem véletlen vannak kitalálva az egész rendszer.
júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

"Aki mellettem ült azt mondta, hogy ha megelőztem volna az előttem haladót akkor nincs ez a nagy balesetveszély és még azt is mondta, hogy a magam fajta sose fogja fel milyen az amikor tényleg időre kell menned valahova."


Egy hibat kovettel el!

Engedtel beulni az autodba egy ilyen idiotat, aki hulyeseget beszel.


Ha elotted valaki 80-nal megy, meg se elozheted, mert gyorshajtas lesz a biztonsagos 15-20 km/h sebessegkulonbseg miatt.


Neked 1 dologra kell ilyenkor figyelned, ne menj a lassabban halado auto seggebe.

júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Seila ***** válasza:
100%
Ne hallgass másokra, aki öngyi akar lenni az csak előzgessen, ajánlkozzon a Kaszásnak.
júl. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
#7 Annak egy mozdony jöjjön szembe.
júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Alapvetően nem a melletted ülőnek van igaza.

Mármint nem lehet arra hivatkozva balesetveszélyesen közlekedni, mert valaki siet.

De indokolatlanul lassan menni sem, csak azért, mert te parázol a család miatt. Vezessen más, ha te nem mersz ilyenkor.

júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Menni kell, haladni kell, aki nem nyomja az mazsola.
júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!