Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire jó ötlet az, hogy a...

Mennyire jó ötlet az, hogy a gyorstalpalón átképzett őrmesterek "ingyen" tanítják a 17 éveseket vezetni? Nincs elég baleset az utakon?

Figyelt kérdés

“ A középiskolások szeptembertől ingyenes jogosítványszerzésének gyakorlati képzését hivatásos katonák végzik majd.”


1.Nem erre szakképesített oktatók fognak tanítani

2.Egy (mai) 17 évesnek pontosan nulla, vagy ahhoz közeli a felelősségtudata és maximum ugyanennyi a szükségessége, hogy neki jogosítványa legyen.


júl. 5. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Ezt nem olvastad el?


A szakoktatói képzésben a Magyar Honvédség állományába tartozó katonák vehetnek részt, amennyiben a 23. életévüket betöltötték, középiskolai érettségivel, valamint legalább két éve érvényes „B” kategóriás vezetői engedéllyel és egészségügyi alkalmassági vizsgával rendelkeznek. A tervek szerint a képzés a képesítő vizsgákkal együtt augusztus hónapban lezárul – írja a Honvédelmi Minisztérium.

júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

23 éves, érettségik van és kemény 2 éve vezetnek.

Ez minden, csak nem egy megbízható oktató leírása.

júl. 5. 10:34
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
"Egy (mai) 17 évesnek pontosan nulla, vagy ahhoz közeli a felelősségtudata és maximum ugyanennyi a szükségessége, hogy neki jogosítványa legyen." Ne haragudj, az elméleti tananyag központi, ha annak az elolvasása után valakiben nem alakul ki az érzete annak, milyen felelősséggel jár a vezetés, az ne vezessen. Én mire életemben először 17 évesen volán mögé ültem, már tisztában voltam vele, hogy nem móka és kacagás. De hát ugye mindenki magából indul ki.
júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Azt ügy tudod, hogy az életkorban semmi változást nem hoz ez.
júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
28%
Nem tudom ezt honnan szülted, de rengeteg 17 évesnek jól jönne a jogosítvány, és ennyire már elég szánalmas általánosítani, meg akkor is ha te ettől érzed jobban magad. Hidd el, nem tudod jobban eldönteni mire van szükségük a mai fiataloknak és milyen formában, mint azok akik értenek is hozzá.
júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 BeefEater ***** válasza:
0%

A civilek járművezető képzése miért honvédségi feladat? Ha a hadseregbe felvetteket képeznék, akkor senkinek a szeme se rebbenne, de így nem értem. Lehet, hogy ezt is Honvédség-propagandára akarják használni?

Én jobban örülnék, ha az erre fordított pénzt a tömegközlekedés támogatására fordítanák, például lehetne teljesen ingyenes a középiskolásoknak.

Ha pedig mindenképpen ingyen akarunk jogosítványt adni mindenkinek, akkor erre lehetne használni a meglévő oktatókat (csak most a tanuló helyett az állam fizet).

júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Már 20 évvel ezelőtt is vezettek 16-17 évesek, már itt megdőlt a felfogasod.
júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#6 Nem honvédségi feladat, csak onnan könnyű átképezni embereket. Majd gondolod, hogy a mérnökök meg az orvosok fognak hobbiból önkéntesen jelentkezni szakoktatónak?
júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmébe mindenkinek a 3. választ az alábbi kérdésnél.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..

júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Az MHSZ-nél végeztem(szereztem) a jogsijaimat....a katonaságnál én voltam a tökös csávó, mert biciklis postás lettem a helyőrségben...hahaha..(bizalmi állás).


amúgy 17 évesen már tudja az ember gyereke, mi is az a felelősség(nagyjából).

18-19 évesen már nagy katonai járműveket kellett vezetni, soha nem hibázott senki.

júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!