Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jól cselekedtem ennél a...

Jól cselekedtem ennél a balesetnél vagy felkészületlen voltam?

Figyelt kérdés

Tegnap történt előttem egy baleset. Nem volt olyan hű de frontális, de azért ütköztek rendesen.


Megálltam természetesen és tárcsáztam a 112-őt, de nem kezdtem el azonnal oda rohanni, mert észrevettem, hogy a sofőr oldali légzsák nem nyílt ki. Ilyenkor én azt hallottam, hogy utólag simán ki nyílhat így ettől félve, hogy megsérülök csak távolabbról szemléltem az esetet. Azt észrevettem, hogy mindketten maguknál vannak. Kicsit közelebb mentem és megnéztem van e olyan nagyfokú vérzés rajtuk ami azonnali csillapítást igényel, de mivel nem volt látható semmi ilyesmi, így odakiabáltam, hogy ne mozogjanak, illetve a többi segítőnek aki szintén megállt, hogy ne próbálják meg őket kiszedni a kocsiból, nehogy gerinc sérülésük legyen. Várjuk meg szépen a mentőket meg a tűzoltókat.


Utána megjöttek, a többit már a szakemberek rendezték.


Jól cselekedtem vagy másképp kellett volna csinálni?



júl. 27. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

"Ilyenkor én azt hallottam, hogy utólag simán ki nyílhat így ettől félve, hogy megsérülök csak távolabbról szemléltem az esetet."


egyrészt hülyeség, de még ha így is lenne


kihagyod azt a durván 0,1m³-nyi helyet, ahova a légzsák felfújódna, és kész


mitől féltél ennyire? felrobban a kocsi, ezért jobb 20 méter távot tartani?

júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1 Egy paramedikus mesélte nekem. Nem minden autótípusnál igaz ez, azt mondta, de látott már ilyet.


Egyébként nem 20 mêterre álltam hanem 3-4

júl. 27. 09:10
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Egy csoda, hogy milyen kis ügyes voltál, jár a keksz.
júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
wow, 3-4 méter 😂
júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Oda sem mentél megkérdezni őket, hogy hogy vannak, csak rájuk kiabáltál?
júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jaja, hát


Odamentem aztán mondom "HÖJJ! NEM MOZOG! MAJD GYÜNNEK A MENTŐK"

júl. 27. 18:33
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem, valós segítséget kellett volna nyújtani, nem pedig a normálisakat is lebeszélni erről.
júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 pszichés vezetés nem sokkal nagyobb segítség.

Egyéb beavatkozásra nem volt szükség amit egy laikus is el tud végezni.

júl. 27. 19:55
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

#8: Pszichés vezetés? Tehát mentor, kócs és szemmelverő baleseti sebész is voltál egyben?


Mert akkro valóban nem volt szükség, és grat a képességeidhez

júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bazaltkaroly ***** válasza:
51%

Jól cselekedtél, segítséget próbáltál nyújtani. Ne hallgass a lenéző kommentekre. Annyit lehetett volna, hogy odamész, és megkérdezed, hogy hogyan érzik magukat. Ma csak kis koccanás volt, akkor nem kell mentő, vagy rendőr, de ha valamelyikőjük megsérült, akkor mindenképp hívni kell.

De azért köszönöm a társadalom nevében is, hogy nem hagytad őket ott.

júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!