Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyen kevésbé...

Hogy lehetnek ilyen kevésbé előrelátóak, meggondolatlanok, felkészületlenek az emberek? Vagy csak mi vagy túl felkészültek?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy egyesek több órá, tíz-tizennégy órákra is elakadtak a kocsijukban víz és élelem nélkül.


Most nem azért, de ha azt olvasom/hallom az időjárásjelentésben, hogy mediterrán ciklon érkezik lehűléssel, hóval, akkor legalább egy takarót beteszek a kocsiba, anélkül el sem indulok. Egyébként a mi kocsinkban télen-nyáron akár száz kilométeres, akár tíz kilométeres útra megyünk, mindig van legalább két palack csapvíz, keksz, pokróc, kötél.


2013. márc. 15. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt én sem értem. Napok óta tudjuk, hogy mekkora a felfordulás nyugatabbra. Én tegnap este még simán bevállaltam volna az M1-est, mert nem voltak konkrét hírek a pálya járhatatlanságáról - csakhogy én teli tankkal és mobillal, takaróval, kajával és vízzel vágt volna neki az előrejelzések ismeretében. Más kérdés, hogy csak ma reggel terveztem az indulást és a hírek ismeretében már nyilván nem vállaltam.
2013. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor tél van akár van hó akár nem de ha csak mondja de mégsincs akkor is teszek az autóba egy palack ásványvizet, hólapátot, valami pokrócot, meg alapból van a kesztyűtartóban egy csomagkekszem meg kevések cukorka is.

Nyáron szintén teszek vizet az autóba azt mondjuk mindig teszek be akárhányszor elmegyek itthonról.

Én ma a beteg nagyapámhoz úgy indultam útra 30 km táv hogy két liter ásványvíz a kocsiban, akkor bedobtam pár zacskó száraz kaját hólapát, balta, zseblámpa mobiltelefon. Igaz nem akadtam el szerencsére se oda, se visszafelé de láttam nem egy elakadt autóst abból kettőt kihúztam valahogy, ameddig a kötelem bírta, a többinek meg azok segítettek akiket már kihúztam, szerencsére csak 5 autós volt elakadva, és mindenkinek adtam az infót hogy merre jó az út és hogy inkább menjenek kerülővel.

2013. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés most bizony sokakban joggal felmerült.

Az autónak elvileg alapfelszereltsége egy kötél, még ha nem is a legjobb, de van.

Nekünk is van bent pokróc télen-nyáron, a csomagtartó azzal van alul kibélelve. Víz is van bent szinte mindig egy kartonnal amióta 40 fokban klíma nélkül várakoztunk egyszer az autópályán. Étel ha nincs is mindig, de cukor, csoki, van a kesztyűtartóban, meg leesve ide-oda, de mivel szinte mindig kajálok vezetés közbe valamit, így éhen nem halnék egy-két napig.

Ezen kívül van bent ásó télen-nyáron, télen érthető, nyárra meg minek pakoljam ki, elfér bent, meg ha elütsz valakit legalább gyorsan elföldeled, de ez csak vicc volt.

Telefontöltő is van az autóba, mivel GPS helyett telefonnal navigálok ha kell, így mindig bent van.

Az, meg hogy miért is kell elindulni, ha nem egetrengető, nem is értem, de a honvédséget is elöbb bevethették volna, nem ma délelőtt, de ez már részletkérdés.

2013. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírom mi történt Veszprémben: tegnap reggel már viharos volt a szél, de ez a Bakony már hozzászoktunk. Mindenki ment iskolába, munkahelyre. Délután 4 óra körül megindul a forgalom a városból kifelé, körülbelül ugyanekkor bedurvult a vihar. A városon belül ez még nem érzékelhető, a 8-as főúton viszont már igen. Történik egy baleset megáll a forgalom és elkezdenek behavazódni a kocsik. Olyan erejű volt a szél, hogy egy jól megtermett embert is kilökött az egyensúlyából. Ez megnehezítette a kocsik kilapátolását. Haladni nem lehetett.

Ez mindössze 1 óra alatt alakult ki. Mindenki számított viharra, de nem ekkorára.

Én csak azt nem értem ha előre tudták, hogy ez lesz miért nem lehetett a Dunántúlon iskola és munkaszüneti napot elrendelni vagy legalább délben mindenkit hazaengedni. De a gyárak még a délutáni műszakot is behívták, ők benn is rekedtek a munkahelyükön.

2013. márc. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már látom, hogy napokig ez lesz a téma, a sok elképesztően okos fotelszekértő anyázza az elakadt autósokat. Ne felejtsük, hogy tegnap rendes munkanap volt! Délután emberek tízezrei indultak haza, vagy éppen 2 megyével odébb, hogy a 3 napot otthon tölthessék.


De iderakok egy hsz-t a vastagbőr blogról, remélem érthető lesz, hogy a hatóságok mennyire beleszartak mindenbe:


"Én azt nem értem, ha ennyire egyértelmű volt, hogy aki elindul az el fog akadni, akkor miért nem voltak lezárva a városokból kivezető utak? Miért nem voltak lezárva az autópályák és miért nem tereltek a közlekedőket már tegnap délután a parkolókba vagy legalább a leállósávba? Miért engedték be egyáltalán az országba a külföldről érkezőket? Akiknek egyébként honnan is kellett volna tudniuk, hogy milyen időjárás várható?


És ha már ezeket a megelőző intézkedéseket nem tették meg, miért nem álltak készenlétben a hókotrók? Miért nem volt készültségben a hadsereg? Miért csak ma reggel kezdtek érdemben intézkedni, ha napok óta előre tudható volt, hogy pontosan mi lesz? (legalábbis az átlagembernek szerintetek tudnia kellett volna)


És ha már az előkészületeket se tették meg, miért hagyták, hogy 50 kilométeresre duzzadjon a sor az M1-esen, miért nem terelték el a forgalmat mondjuk akkor amikor még "csak" 10 kilométeres volt a sor? Miért az autósoknak kellett átvágni az autópálya korlátját, hogy átjussanak az egyébként többnyire járható túloldalra, miért nem tették ezt meg a hivatalos szervek? Továbbá hogyan lehetséges az, hogy még mindig vannak kimentésre várók az elakadt autókban, buszokban, akik lassan már 24 órája vannak ott - mindezt egy kb 100km-es autópályaszakaszon, aminek rádaásul az egyik oldala többnyire járható, vagyis az elakadt emberek megközelíthetőek?"


De igazából a gazember pintér nyilatkozata az igazán bicskanyitogató, ők remekül dolgoznak, a helyzetért csak az autósok, a kamionosok és az időjárás a felelős:


[link]

2013. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!