Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrán elsőbbség meg nem...

Fmmarci kérdése:

Zebrán elsőbbség meg nem adásáért egy hónapra jogsi bevonás?

Figyelt kérdés

És ez pont a balatoni nyaraláson. Ismerősömékkel történt, jobbra kanyarodva a zebrára lelépő gyalogosnak nem adott elsőbbséget, a yardok onnan 50 méterre kiintették és megbüntették 55 ezer forintra, a jogosítványát meg egy pár órával később ügyfélkapun kapott határozat szerint bevonták egy hónapra. Kocsit én hozom fel holnap a lakásukhoz.

(kérdezte, hogy mi van ha azt mondja hogy nem nézett ügyfélkaput és nem tudott róla? mondom azt inkább ne játssza meg...)

Mennyire fair megoldás ez? Nem elég ez a már izmosabb bírság? Összevesztek a feleségével vezetés közben, de ez mellékes. Láttam a kamera felvételt a gyalogos még a zebra MÁSIK felén volt, nem volt veszélyben. (amúgy azon volt a veszekedés -hallatszik a felvételen- hogy előtte a lángososnál ismerősöm jelenetet rendezett az árak miatt, és az asszonynak ez nagyon nem tetszett)



júl. 17. 08:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Fura hogy egy lángos mekkora galibát tud okozni :D
júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%

Hát, ez gyerekes viselkedés. A férfi részéről az hogy jelenetet rendez, a másik meg a nő részéről még felelőtlenség is, hogy zavarja a férjét, vagyis a söfőrt vezetés közben. KRESZ szerint IS TILOS zavarni a vezetőt. De tudjuk, hogy a nők ki tudják hozni a férfiakat a sodrukból. (Nem a nők ellen beszélek, szerencsére az én párom nem ilyen, és én sem vagyok az, aki lejáratja a másikat. Mindig mindent, normális hangnemben beszélünk meg egymással. Sosem értettem az ilyet, valószínűleg a STRESSZ az oka, ami nem mentség.)


A sok károgónak és okoskodónak amúgy üzenem, hogy az Ügyfélkapu küldi az értesítést telefonon, megsem kell nyitni hozzá, hogy lásd az értesítéseket, üzeneteket. Idióta majom itt jó néhány kommentelő.


55.000Ft? Hm, akkor már emelkedett ez az összeg is. Jogszabály lehetővé teszi a rendőrnek hogy XY összegtől XY összegig megbírságoljon valakit. Akár elsőre is. Nincs ilyen, hogy majd másodjára, meg harmadjára kap nagyobb összeget. Ezt el kell felejteni. Abszolút a rendőrtől függ. De ha még idegállapotban olyan volt a hangnem és a stílus a rendőrrel bármelyik fél részéről, simán elképzelhetőnek tartom, hogy 1 hónapra eltiltotta a vezetéstől. És akkor még örüljön is neki, hogy ennyivel megúszta. Nem nagyon szokott egyébként ilyen lenni, nem sűrűn fordul ez elő. Vagy ha már van a rovásán valamelyik félnek, simán elképzelhetőnek tartom, hogy a rendőr is ennek megfelelően szabta ki a szankciót.


Kamera felvétel? Ha még nincsen az úttesten a gyalogos, tehát magyarul a kijelölt gyalogátkelőhelyen, azaz a zebrán de a szándékát már látod, akkor lassítással kell lehetővé tenni az áthaladást és biztosítanod az elsőbbségadást. Ha az miatt a rohadt veszekedés miatt nem figyeltek, akkor megis érdemlik a büntetést. És ezt minden rosszindulat nélkül írom egyébként.


Mielőtt jönnek nemcsak a FOTEL, de a KRESZ huszárok is, csak mondom, hogy hivatásos vagyok aktív vezetési tapasztalattal. (B,C kategóriám van, jelenleg pedig a D kategóriát csinálom)

júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%
Gyanítom nem az első kihágása volt.
júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
Kiemelten balesetveszélyes, abszolút reális büntetés. Helyes.
júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Idegállapotban azaz vezetésre alkalmatlan állapotban ült volán mögé, amit tilt a KRESZ.
júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

ma 10:09-nak: Nagyjából minden válaszoló ugyanazt írta: Jogos volt a büntetés. Károgó, okoskodó és idióta majom egyedül te voltál kis okostojás!

Hogy neked jogosítványod van az egyáltalán nem bizonyítja hogy iskolai végzettséged, vagy tudásod is volna, Sőt!

júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

ma 12:25


És hol nem írta Ő azt, hogy nem volt jogos a büntetés? Magadra ismertél esetleg? Intelligencia szempontjából előbb képzelem el róla hogy van tudása is és iskolai végzettsége mint neked, "Okostojás"!

júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%
Azért vittétek mindketten egészen a teherautó sofőrségig.
júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%
És a rendőr erről nem tájékoztatta, hogy elveszik? Eléggé hihetetlen ez nekem. Max úgy történhetett meg, hogy büntetőpontot kapott és kigyűlt a 18 neki.
júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudja azt mondani, hogy nem nézett ügyfélkaput. A feladó kap letöltési igazolást, ha megnyitotta a határozatot. Ha nem nyitotta meg, akkor pedig meghiúsulási igazolást kap a feladó, és pár nap múlva (nem emlékszem pontosan, talán 5.) beáll a kézbesítési vélelem.
júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!