Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrán elsőbbség meg nem...

Fmmarci kérdése:

Zebrán elsőbbség meg nem adásáért egy hónapra jogsi bevonás?

Figyelt kérdés

És ez pont a balatoni nyaraláson. Ismerősömékkel történt, jobbra kanyarodva a zebrára lelépő gyalogosnak nem adott elsőbbséget, a yardok onnan 50 méterre kiintették és megbüntették 55 ezer forintra, a jogosítványát meg egy pár órával később ügyfélkapun kapott határozat szerint bevonták egy hónapra. Kocsit én hozom fel holnap a lakásukhoz.

(kérdezte, hogy mi van ha azt mondja hogy nem nézett ügyfélkaput és nem tudott róla? mondom azt inkább ne játssza meg...)

Mennyire fair megoldás ez? Nem elég ez a már izmosabb bírság? Összevesztek a feleségével vezetés közben, de ez mellékes. Láttam a kamera felvételt a gyalogos még a zebra MÁSIK felén volt, nem volt veszélyben. (amúgy azon volt a veszekedés -hallatszik a felvételen- hogy előtte a lángososnál ismerősöm jelenetet rendezett az árak miatt, és az asszonynak ez nagyon nem tetszett)



júl. 17. 08:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Ilyenről még nem hallottam, de csak üdvözölni tudom.


Szerintem szuper döntés.


Ha a gyalogos már az úttesten van, akkor meg kell állni.

júl. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Én örülök, hogy nem csak a gyorshajtásra meg az ittasságra piszkálnak, hanem erre is. Kanyarodáskor még ha nincs zebra, akkor is elsőbbsége van a gyalogosnak, ha ezt valaki nem képes betartani, ne vezessen.
júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

"Mennyire fair megoldás ez?"


Az mennyire fair, hogy ott all a gyalogos a zebra elott, a manusz meg direkt nagy gazzal elhajt elotte?


Akinek meg nincs penze langosra, az ne autozzon!


Mert "idegallpotba votam".

júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy ismerősödék nyaralás közben az ügyfélkapu fiókjukat nézegetik...

Azt te is tudod, hogy az, hogy veszekedtek épp vezetés közben az nem mentség, sőt, még akár súlyosbító is, hiszen nyilvánvalóan nem maximálisan a vezetésre figyeltek, elvonhatta a balhé, és közvetve veszélyeztette a körülötte levő többi közlekedőt. Miért nem álltak meg valahol megvitatni a problémájukat?

júl. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%
#4 Én is mindennap megnézem az ügyfélkapumat, ahogyan az emailemet is. :)
júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

"Láttam a kamera felvételt a gyalogos még a zebra MÁSIK felén volt, nem volt veszélyben."

A KRESZ-ben 3 szint van a közlekedő felek közötti hátrányos interakcióra, ezek súlyosság szerinti csökkenő sorrendben: veszélyeztetés, akadályozás, zavarás. A gyalogost zebrán még zavarni is tilos, teljesen mindegy, hogy veszélyben volt-e vagy sem.

júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem olcsón megúszta még akár pontokat is kaphatott volna a jogsijára, vagy elküldik újra vizsgázni.


Amúgy ügyfélkapun mit kell nézegetni. Én idén nyitottam meg, azt is csak a választások miatt. Úgy néztek rám a kormányhivatalban mint egy alienre, hogyan éltem túl eddig ügyfélkapu nélkül. Mi van abban olyan fontos...

júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Ügyfélkaput havonta egyszer nézem meg, egészségügyi okok miatt, vagy max ha konkrétan várok valamit.
júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom mit lovagoltok ezen az ügyfélkapu dolgon? Bármi érkezik oda, arról kap az ember e-mailban is értesítést, nem kell ahhoz belépni. Nekem a gmail-os címem van megadva, így a telefonra is megjön a levél, többek közt lejáró okmányokról, vagy műszakivizsgáról is.
júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Hát meglepő húzás, de ha körbenéztek az Interneten, egyre több ilyenre van példa. Mondjuk ez: [link]

És ha figyelembe vesszük, hogy a nyaralók egy része hogyan viselkedik a Balatonnál, érthető, hogy a kékenek is elegük van.


4: Ha olyan jön az e-mail címemre (ami be van default állítva a gmail appon), hogy a rendőrség küldött valamit, én is megnézném még nyaralás közben is. Ugyanis már kaptam tanúként idézést is oda! Igaz, előtte pár héttel én tettem feljelentést és meg akartak még pár dolgot kérdezni.


"Összevesztek a feleségével vezetés közben" ez súlyosbító körülmény, ne reklámozza!


Szóval meglepő, de érthető határozat született. Ezután jobban fog figyelni mindenre, ez a hatóság célja is a szankcióval.

júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!