Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy előzöl sötétben? Ha azt...

Hogy előzöl sötétben? Ha azt sem látod, merre megy az út, de előtted egy mostanában gyakori lassú jármű?

Figyelt kérdés

2023. júl. 17. 08:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
Vakon.
2023. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Kivárom, amíg látok. Pl. van közvilágítás és akkor látszik, hogy merre megy az út. Reflektort ilyenkor úgy szokták, hogy egy pillanatra felkapcsolják, hogy lássák az utat, hogy jön-e valaki szemben. De nyilván, ha nem tudsz előzni, akkor nem szabad úgy hagyni. Egyébként ilyenkor sokan segítenek és jeleznek, ha szabad a pálya.

De a semmi, vakon semmiképp se menj.

2023. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
Ha a megelőzendő jármű előtt is megy valaki, akkor annak a hátsó lámpája segít követni az út vonalvezetését. Ha épp elment a szembejövő, akkor az segít, hogy ő merről jött. De ha annyira nem látni, hogy nem biztonságos, akkor inkább nem előzök.
2023. júl. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom, az előzés tipikusan az a dolog, amit csak akkor szabad elkezdeni, ha 1000%-ig biztos vagy benne, hogy be is tudod fejezni.


3 lehetőség van. Be tudom biztonsággal fejezni?

Igen = igen.

Nem = nem.

Talán = nem.

2023. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
87%

-GPS mindig megy, látom az út nyomvonalát

-felkapcsolom a lámpát

-ha úgy se látok, nem előzök

2023. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
73%
#3 Nem beszéltem reflektorról. Azt nem használhatod valaki mögött, olyat csak az igazán nagy parasztok csinálnak. Ha a tompítottal nem látsz rendesen, akkor valami nem megfelelő, orvosoltasd.
2023. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
4%
Pont mint ködben, csak nyomom a gázt.
2023. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Nincs közvilágítás kint a pusztában
2023. júl. 17. 11:47
 19/30 A kérdező kommentje:
Ködben egyáltalán nem előzök, mert amilyenben én szoktam menni reggel, szinte semmit sem látni és volt, hogy csak azért vettem észre egy fehér furgont, mert fékezett. Nem volt felkapcsolva a lámpája. Na, ha egy ilyen szembejön mindenféle lámpa nélkül...
2023. júl. 17. 11:49
 20/30 anonim ***** válasza:
23%
Éjjel, sötétben milyen lassú jármű jár? Mezőgazdasági gépek, akkor már nem szoktak lenni.
2023. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!