Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy előzöl sötétben? Ha azt...

Hogy előzöl sötétben? Ha azt sem látod, merre megy az út, de előtted egy mostanában gyakori lassú jármű?

Figyelt kérdés

2023. júl. 17. 08:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ott és akkor előzök, ahol és amikor a feltételek adottak. Nem olyan bonyolult ez.

Egy lassújármű előzése meg nem egetrengető feladat, mert nagyon könnyű gyorsan nagy sebességkülönbséget elérni, így gyorsan megvan az ember.

Egyébként lassú járművekkel szoktunk jelezni is, ha lehet előzni. Más kérdés, hogy sok sügér ezt nem érti és olyankor nem előz, amikor lehetne, de akkor mindenáron, amikor nem.

2023. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
79%
#5: Ja és ne reflektorozz senki mögött. Rosszabb hangulatában rádtolja a 4-6-8 munkalámpát fentről és konkrétan a kormányt se látod majd. Le legyél suttyó.
2023. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Aratás van. 4-5 traktor mindenféle cullanggal meg böhöm nagy gépek egymás után, na azokat meg se próbálnám kielőzni. De azok legalább ki vannak világítva.
2023. júl. 17. 12:07
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ismét.

Igen, volt már, hogy traktor lehúzódott és indexszel jelezte, hogy menjek már.

2023. júl. 17. 12:09
 25/30 Alex Fly ***** válasza:
47%
@7: jó, elképzeltem, hogy nem tudsz előzni es a többiekkel együtt te is 30-al mész. Mi ebben a probléma?
2023. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Akkor harminccal mész. Megvárod, amíg belátható útszakaszra tértek, vagy tötymörögsz. Nem kötelező előzni, és inkább érj oda később, mint soha. Ha mögötted dudálnak, nyomulnak, akkor ne foglalkozz vele. Majd amikor a nyomulós illető autóját kaparják össze az útról, akkor rá fogsz jönni, hogy milyen jó türelmesnek lenni.
2023. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én már mentem egyik falutól a másikig 25-tel egy traktor után. Nem szeretek tötymörögni, de ha muszáj, akkor muszáj. Mondjuk, akkor köd volt, 25 m körüli látótávolsággal.

Viszont emlékeztem arra az esetre, mikor az adott falu másik oldalán hasonló ködben egy traktor egy árokba csúszott autót akart kihúzni, és jött a távolsági busz. A traktor szó szerint kettészakadt. A sofőrje is. Szóval, a látótávolság hiányát nem szabad semmibe venni.

2023. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném én nem csak traktornál, de főleg kerékpárosoknál, kismotorosoknál szoktam tötyögni. Másznak rám a népek, persze előzni ők sem mernek, de én személy szerint nem fogom csak azért veszélyeztetni sem a szembe jövőt, sem a kerékpárost, mert más sietne. Én is sietek, de pont ezért nem akarok kitérőt tenni a bíróságra meg börtönbe.
2023. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 MGéza ***** válasza:
100%
Türelemmel. Kivárod ha kicsit ismerős vagy arra, a legközelebbi egyenes szakaszt és ha nem látsz szemben fényszórót villanni, csak akkor kezdesz manőverbe. Lassú járművet aránylag kis sebességgel is meg lehet előzni, tehát adott esetben 40-50-ről 3-as sebességben gyorsítva, nem hosszú idő.
2023. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs előírva hogy kötelező előzni!!!
2023. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!