Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr büntethet ha meglátja...

A rendőr büntethet ha meglátja hogy a GPS tabletet a teljes takarásával a belső visszapillantó tükörre helyeztem?(Képek lent)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Bárhová is helyeztem a szélvédőre, mindenhol nagyon elvesz a látótérből, így most ráerősítettem a belső visszapillantóra egyenlőre csak gumival és azt hiszem ott is fogom használni és vállalom a büntit is.

Kicsit látni még a tükörből, nekem annyi elég is, úgy is csak parkolásnál használom ezt a tükröt meg néha belenézek.

Egyébként meg nem hiányzik és vezettem már dobozos autót is ahol ugye nincs belső visszapillantó.

A kérdés az hogy büntethet ezért a rendőr??

A navigációt nem akarom lecserélni kisebbre, igazából az is elvenne a látótérből a szélvédőn.


2023. máj. 2. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Kutyát nem érdekli.
2023. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: Ez jólesett. :)
2023. máj. 2. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

És mi a helyzet az olyan járművekkel, amiben nincs belső visszapillantó.


Ezért nem fog megbüntetni, ahogy azért sem, ha annyjra telepakolod, hogy nem látsz hátra

2023. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jobb oldali tükröd, akkor nem. Személygépkocsiban a bal tükör a kötelező, és ha épp letört a jobb tükröd, ki kell látnod a belsőn.
2023. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért én utánanéznék, lehet, hogy országonként változik a szabály. Van, ahol már azért az illatosítóért is büntetnének.
2023. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Először azt hittem, hogy ez így elég gáz, hogy ott nem látsz ki de aztán rájöttem, hogy tényleg vannak azok a dobozos kocsik amelyekben nincs belső visszapillantó.


A lényeg a jobb és bal oldali tükör :)

2023. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Soha nem láttam szükségét ekkora böszme jószágnak vezetés közben. Tájékozódáshoz vannak kompaktabb dolgok. A főnök kihangosítón is tud basztatni. Szóval emiatt bárhol elvenni a vezetés közben oly fontos vizuális információból elég gáz. Egyszer szlalomozik át mögötted egy motoros a te sávváltásod előtt és máris bánni fogod, hiába nem te leszel az egyértelmű felelős…
2023. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7: A GPS a visszapillantón van feltéve és nincs látótérben és lehet a kép szűk látóteret mutat mint ahogyan élőben van.

Főnim meg nincs. :D

2023. máj. 3. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Hat, szerintem egy meglévő, gyárilag original kiadott funkciot blokkol, kötekedhet.

Viszont aut mondod, a latótered zavarja azert ment oda. Hmmm persze ha teljesen periférias lasasba teszed a szembeforgalmat amíg odapillantasz, fokuszalsz az biztonsagosabb... Latas gond van? Vagy miert nem elég egy telefon felcuppantva a szelvedő aljara, mint 2 682 593 magyar közlekedőtarsadnak???

2023. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9: Senkit sem fogok utánozni, csak mert a mobil olyan nagy divat és menő. :P Egyébként pedig a mobil nagyon ki van téve a napnak és átforrósodik, nem lesz hosszú életű.

Egyébként meg a rendőr bármikor büntethet mert igazából a szélvédőre sem szabad tenni a GPS-t a látótér miatt és két ismerősömet Csehországban már megbüntették ezért.

Nem minden rendőr vadászik erre, de pont kifogtak ilyet.


Használtam tegnap a GPS-t a belső visszapillantóra helyezve és nagyon jó volt mert a nap sem éri és nem forrósodik át, de viszont tolatásnál nagyon hiányzik a tükör és hiába van tolató kamerám, de akkor is és előzésnél meg amúgy is jó belenézni.

Így hát visszacuppantom a szélvédőre középre.

2023. máj. 8. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!