Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen távolságra van tőlem...

Milyen távolságra van tőlem az az autó?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor megelőzöm a kocsit és az előzés befejezése után a kocsi elé visszatérve a belső visszapillantótükrömben csak az autó fényszóróit látom.

2022. aug. 29. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Hulyen elozol. Ugy allj be a masik ele, hogy hagysz eleg tavolsagot magad mogott, ezt amugy akar hatrapillantassal is ellenorizheted.
2022. aug. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha a középső visszapillantóban látod az autót akkor menj elé.

Nekem az oktató ezt tanitotta. Azóta is tartom magam hozzá 160ezer balesetmentes km-en keresztül

2022. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Ezt így nem lehet tudni, mert nem egyformák az autók.


Ökölszabályként azt alkalmazd, amit a #2-es válaszoló írt.

Tehát amikor felbukkan a középső tükörben a másik autó, akkor térj vissza elé.

2022. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szoktam előzni amikor a külső visszapillantóban már látom az egész autó elejét ill. szélességét, mert ha a középső tükörbe néznék az előzés befejezés után, akkor már túl nagy a távolság és egy városi forgalomban igy nehéz lenne előzgetni és besorolni egy másik sávba.

Legalábbis nálam az én autómban igy van, mert nem minden autóból lehet egyformán tájékozódni.

2022. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
A belső visszapillantós szabály még akkor alakult ki, amikor nem volt kötelező a jobb oldali külső visszapillantó megléte. Persze utóbbi elterjedésével sem lett rossz, vagy éppen veszélyes a belsős ‘szabály’, ugyanúgy használható, csak éppen a külső visszapillantóban pontosabban lehet látni a megelőzött járművet, illetve hogy biztonságos-e a visszasorolás.
2022. aug. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem a jobb oldali tükörbe nézel, ott szépen látszik a másik autó.
2022. aug. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Esetleg kinézel az ablakon?

Én is a visszapillantót szoktam nézni, és utána megyek vissza. De településen kívül, mert lakott területen esély sincs, max. sávváltásra, mert megy mindenki, mint az őrült.

2022. aug. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Gondolkoztatok már azon hogy egy furgonból hogyan előznek?? Ott nincs középső tükör. :P

Már vezettem furgont és nem volt gond az előzésnél, szépen lehetett látni a jobb oldalsó tükörből az egész autót az előzés befejezésekor.

2022. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg fontos az előzés dinamikája is. 20 km/h különbsegről beszeltek anno kresz-en, de ha tevedek bocs. Persze tükröt nézzünk, de valahogy e mellett fejben is összeáll a kép egy idő után.
2022. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Még én is úgy tanultam, hogy 20 km/h -val gyorsabban kell, hogy haladjak ahhoz, hogy az előzés biztonságos legyen. 2008 áprilisában kaptam jogsit és azóta balesetmentesen vezetek szinte napi rendszerességgel. A legtöbb esetben használom a jobb külső tükröt az előzéskor, de ha nincs elég idő, mert pl. egy kanyar miatt, -és persze mert az az autó, amit előztem, a sofőrje nem volt hajlandó lassítani- vissza kellett sorolnom az autó elé. Szerencsére sikerült biztonságosan végrehajtanom az előzést.

Az oktatóm mondta, hogy ha biciklist előzök, akkor nyugodtan használhatom a középső (belső) visszapillantó tükröt.

2022. aug. 30. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!