Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért szalad a gyalogos?

Miért szalad a gyalogos?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 18. 17:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a fejedben van benne, hogy megalázva érzik magukat. Én semmi ilyet nem állítottam.
2023. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 A kérdező kommentje:
Akkor miért szaladnak? Nekem eszembe nem jutna szaladni.
2023. jan. 18. 21:43
 13/81 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen mindegy, hogy szalad-e vagy sem, így nem közelítünk meg zebrát autóval és pont.
2023. jan. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 NTBS ***** válasza:
71%
Félti az életét.
2023. jan. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
100%

#8

50 kilós nőként nem fogok leállni verekedni felnőtt férfiakkal, köszi.

Nem mindenki csinál dominanciaharcot a közlekedésből, van aki csak szeretne hazaérni mielőbb.

2023. jan. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
100%

#12

De miért értetlenkedsz? Miért ennyire elképzelhetetlen neked, hogy valaki siet valahova?

2023. jan. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 A kérdező kommentje:
Mert ez nem arról szól, hogy siet valahova, hanem nem akarja feltartani az autósokat, ami érthetetlen, ugyanis joga van nyugalmas tempóban átkelnie a zebrán. Az a baj, egy idő után az autósok el fogják várni másoktól is, hogy siessenek, mert képtelenek plusz 3 másodpercet várni, míg valaki kényelmesen átkel. Azt kellene szem előtt tartani, hogy a közlekedésben többen veszünk rész egyszerre, és mindenki el akar érni valahová, nem csak én.
2023. jan. 19. 10:04
 18/81 anonim ***** válasza:

#17

Honnan tudod, hogy nem arról szól? :D

Hát én meg nem fogok konfliktust keresni csak azért, hogy más vánszoroghasson.

2023. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 A kérdező kommentje:
Mert így senki nem szalad csak azért, mert siet valahová. Meglátta a túloldalt a kannás bort, vagy miért kell ennyire rohanni? Ez arról szólt, hogy nem akarta feltartani az autósokat.
2023. jan. 19. 10:40
 20/81 anonim ***** válasza:
100%

17. Csak egy kis pontosítás: a nyugalmas tempó nem sétálás! Autósként meg sem zavarhatom, de a zebra nem sétáló utca.

A gyalogos köteles a lehető legrövidebb úton, és a lehető legrövidebb idő alatt átkelni. Szóval nem átlósan, ahogyan sikerül, nem a zebrától két méterre stb., hanem nagyjából merőlegesen.

A tempójánál nyilván a tőle elvárható sebességet kell érteni. Ha én járókerettel is csak nehezen közlekedem, és tíz perc alatt tudok átmenni, három lépésenként meg-meg állva, akkor úgy. De ha tökéletesen egészséges és fiatalos vagyok, akkor jó minőségű, száraz úton a 3-4 km/h sebesség elvárható.

Nem vitázom veled, ne úgy értsd! Csak olyan gyalog is van, akkor úgy bandukol kényelmesen, mintha valami parkban sétálna.

2023. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!