Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért szalad a gyalogos?

Miért szalad a gyalogos?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 18. 17:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem tanították meg közlekedni.

A gázoló autós jó nagy gyökér. Remélem egy életre eltiltják a vezetéstől.

2023. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
89%

Nem biztos, hogy nem tanították meg. Lehet, jófejségből, lehet azért mert az autósok „megnevelték”.

Itt Pesten is gyakran látok szaladó gyalogost. Nem, nem őrült módjára átszalad az úton! Álló helyzetből indul, autóssal kontakt is van. Itt nem szokás embernek tekinteni a gyalogot (és a nyuggert), és örül az ember, ha egy szabályos autóvezetővel találkozik. Ezért mintegy viszonzásul siet. A másik meg az idióta barom dudálósok miatt lehet. Azzal is sokszor találkozom, hogy szabad jelzése van a gyalognak, nem váratlanul bukkan fel, zebra van, az autós kanyarodik, és ráfekszik a kürtre. Rossz tapasztalás.

De mintha itt az eső is esne és egyszerűen siet.

2023. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
84%
Én is át szoktam szaladni (körülnézés után) mert nem akarom hogy ledudáljon és/vagy sietek.
2023. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:

#3


Pedig az is szabályos lenne, ha simán csak kényelmes tempóban mennél át.

2023. jan. 18. 17:38
 5/81 anonim ***** válasza:
80%

#4

Tudom. Ettől még gyakran ledudálnak, és gyakran kell sietnem.

2023. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 A kérdező kommentje:
És miért foglalkozol azzal, ha ledudálnak? Szabályos vagy, el nem üthet, mert akkor megy a dutyiba. Amúgyis az ilyen dudálós, türelmetlen, bunkó fajtát úgy lehet leginkább felidegesíteni, ha tudomást sem veszel róla. Hidd el, hogy ez nagyon tud fájni az egójuknak.
2023. jan. 18. 17:43
 7/81 anonim ***** válasza:
80%

#6

Mondjuk mert nem akarom, hogy átmenjen rajtam vagy utánam jöjjön.

De mint már 2x írtam, általában a zebrán kívül is sietni szoktam.

2023. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 A kérdező kommentje:
Hogy értve, hogy utánad megy? Otthagyja a kereszteződés közepén az autót, aztán utánad megy megverni? Akkor pofán kell vágni. Álljatok már ki magatokért, Isten szerelmére. Ha magatokért nem mertek kiállni, senki nem fog értetek, még a rendőrség sem. Mindig a bunkó, tuskó fog győzedelmeskedni, mert egyszerűen "átgázol" rajtatok. Még a rendőrrel is képes elhitetni egy nagydumás gazfickó, hogy nem ő volt a hibás.
2023. jan. 18. 19:49
 9/81 anonim ***** válasza:
94%
Látta, hogy rá várnak és kényszert érzett rá, hogy mihamarabb feloldja a helyzetet. Egyébként ezzel nem is lett volna baj, ha legalább félúton belassít és elnéz a másik irányba.
2023. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:
De alapból baj, hogy félnek átkelni. Megalázva érzik magukat, azért szaladnak. Én mindig egyenes háttal, kihúzva magam, normális tempóban kelek át, senki nem szólt még eddig. Ha kell, szemkontaktust is tartok másodpercekig. Így kell határozottan viselkedni.
2023. jan. 18. 20:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!