Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hova siet meg rohan mindenki...

Hova siet meg rohan mindenki az utakon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem trollkérdés, tényleg kíváncsi vagyok a mögöttes okora..


Pár hete volt itt valaki, aki kezdő tanuló vezetőként ki akart állni egy parkolóból, és mivel lefulladt, néhány másodpercig elállta az utat. Erre aki odaért, türelmetlenül, aggresszívan kerülte ki. Valami ilyesmi volt. Innen jött egyszer a gondolat.

Másszor pedig onnan, hogy napi szinten saját magam is tapasztalom, hogy nem tartanak követési távolságot, kanyarban nekiállnak előzni a lassabb (vagy éppen a sebességhatárt betartó) járműveket, 90 helyett mennek 110-el, 130 helyett 150-el, ha kezdőként lassabban indul el egy zöld lámpánál, már dudálnak, stb.


Nemrég tanultam vezetni én is, pár hete van jogsim, de az volt a tapasztalatom az oktatás alatt is, még a tanulóvezetőt sem tisztelik, őt is képesek a lámpánál ledudálni, agresszív módon záróvonalon bevágva elé előzni, ráadásul mindenzt a legváltozatosabb járművekkel csinálják (szóval ha lehet, ne hegyezzük ki a BMW-kre a kérdést), van minden: terepjáró, furgon, platós kisteherautó, kamion, taxi, Suzuki WagonR-es "piacos nyugger" bácsi, tegnap pl. egy régi ócska Fiat Multipla-t láttam kamikáze módon előzni, szóval nem járműfüggő...



Milyen okok vannak amikor tényleg annyira kell sietni valahová, hogy a közlekedési szabályokat se tartják be az emberek?

Illetve ha tényleg időre kell odaérni valahová teszem azt, nem egyszerűbb hamarabb elindulni - belekalkulálva a lassabb járműveket -, mintsem rohanni félőrült módjára, veszélyhelyzeteket okozva? Mire fel ez a türelmetlenség?


Értelmes, vitamentes válaszokat, beszélgetést. Köszönöm!



2022. dec. 11. 09:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%
#29 Te az a szerencsétlen vagy gondolom aki naponta tesz fel valami férfiakat szidó kérdést.
2022. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
17%
Nem szidom a férfiakat. Csak egy csoportját. A lekezelő agresszív barmokat utálom. A gyors hajtókkal sincs bajom, sőt...
2022. dec. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Senior Séf ***** válasza:
79%
Ez az instant világ dől rád a médiából is. Ha megfigyeled, ma már csak olyan műsorvezetők szerepelnek a tévében, akik hadarnak. De közben is ugrál, vibrál a kép, az egész egy stresszbomba. Azt sugallja, hogy nem érsz rá, nincs időd.
2022. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
69%

Azért kérdező, mert a társadalom tele van egoista, önértékelési hibás, szer használó, genetikai hulladékkal. Ezeknek még szaporodnak is. Nem ismernek normál kivitelű vezetési kúltúrákat. Nekem 20 éve van jogsim, vidéken tettem le, de sok helyen jártam(külföldön is). S egyáltalán nem érdekkelnek az ilyen türelmetlen, agresszív "állatok", sem a kezdő vagy lassabb reagálású vezetők. Csak a cél és balesetmentességre törekvés érdekel. Szóval ha tutyiznak előttem hagyom érvényesülni, ha megunom ott hagyom. Ha kötözködnek lesz@rom,max jelentem oda ahova kell, ha megunom.

Az a helyzet h az autók mint egy papírdoboz, az emberek mint hangyák, rossz manőver s élet oda.

Ráadásul mindenki azt hiszi "jól" vezet, hol ott holtodiklan tanul mindenki, mindig van új helyzet amit ügyesen kell megoldani.

Csak egy példa, kamionok. Sok helyzetben nem látnak, ráadásul 40t-val megpakolva ha fékez nem tud megállni nagy sebességnél mert löki a súly. De a sok m@rha büntetőfékezik előttük, azaz a saját életükkel játszanak... Nyílván köztük is van idióta, de nem árt tisztában lenni dolgokkal....

38N

2022. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!