Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hova siet meg rohan mindenki...

Hova siet meg rohan mindenki az utakon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem trollkérdés, tényleg kíváncsi vagyok a mögöttes okora..


Pár hete volt itt valaki, aki kezdő tanuló vezetőként ki akart állni egy parkolóból, és mivel lefulladt, néhány másodpercig elállta az utat. Erre aki odaért, türelmetlenül, aggresszívan kerülte ki. Valami ilyesmi volt. Innen jött egyszer a gondolat.

Másszor pedig onnan, hogy napi szinten saját magam is tapasztalom, hogy nem tartanak követési távolságot, kanyarban nekiállnak előzni a lassabb (vagy éppen a sebességhatárt betartó) járműveket, 90 helyett mennek 110-el, 130 helyett 150-el, ha kezdőként lassabban indul el egy zöld lámpánál, már dudálnak, stb.


Nemrég tanultam vezetni én is, pár hete van jogsim, de az volt a tapasztalatom az oktatás alatt is, még a tanulóvezetőt sem tisztelik, őt is képesek a lámpánál ledudálni, agresszív módon záróvonalon bevágva elé előzni, ráadásul mindenzt a legváltozatosabb járművekkel csinálják (szóval ha lehet, ne hegyezzük ki a BMW-kre a kérdést), van minden: terepjáró, furgon, platós kisteherautó, kamion, taxi, Suzuki WagonR-es "piacos nyugger" bácsi, tegnap pl. egy régi ócska Fiat Multipla-t láttam kamikáze módon előzni, szóval nem járműfüggő...



Milyen okok vannak amikor tényleg annyira kell sietni valahová, hogy a közlekedési szabályokat se tartják be az emberek?

Illetve ha tényleg időre kell odaérni valahová teszem azt, nem egyszerűbb hamarabb elindulni - belekalkulálva a lassabb járműveket -, mintsem rohanni félőrült módjára, veszélyhelyzeteket okozva? Mire fel ez a türelmetlenség?


Értelmes, vitamentes válaszokat, beszélgetést. Köszönöm!



2022. dec. 11. 09:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%

Magamból kiindulva ezeket tudom mondani:

Ha egyértelműen látszik, hogy tanuló van elöttem akkor sokkal türelmesebb vagyok vele, de ha idegesítő hibákat csinál pl autópályán belső sávba blokkolja a forgalmat 100-l akkor azért én is anyázok, megy a villogás, hogy huzzál ki a szélére azt gyakorolj ott gyerek. Na meg, ha 70-s vagy 90-s tábla van és megy 50l attól is lábrázást kapok... ahogy tudom kielőzöm és (itt jön a lényeg) saját kényelmes tempóba megyek tovább.

Meg egyszerűen jó érzés úgy menni az autóval, hogy érzed, hogy megy.

De nyilván amiket a BPIautósok közösségi oldalán látok videók azok egyszerűen már beteg emberek... Túl könnyű megszerezni a jogsit, nem ártana pszichológia vizsgálat előtte.

2022. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Tegnap 60-as tempóban mentem tök kihalt lakott területi úton, aztán beáll egy pickup mögém 1-2 méterre és tol. Lassítok, hátha megelőz, de semmi. Jobb indexre végre reagál, eddigre talán ha 20-szal gurultunk már több 10 masodperce. Utána persze büntetőfék, csak nem jött be neki, mert számítottam rá.


És ezt ismétlem , tök üres úton.

2022. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
58%
Most miért lettem lepontozva? :) Csak válaszoltam a kérdésre és direkt úgy kezdtem, hogy magamból indulok ki.
2022. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pár hetes a jogsim, és én is ezt tapasztalom. De nekem még az oktatóm is azt mondta, hogy nem vettem fel még a többiek ritmusát, ezért érzem ennyire kiugrónak azt, hogy ők rohannak. ÉS bizti van benne valami. Én felmatricáztam az autót elöl-hátul, így ha másra nem is, a lassúságra számíthatnak a többiek. Ha megyek emberemmel valahova, és mondom hogy na ez megint ott előz, ahol nem is lehet, meg gyorsabban is megy, mindig azt mondja, hogy ne ezeket vegyem észre, hanem azt hogy én mit csinálok rosszul vagy jól.
2022. dec. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
33%

Az úticéljukhoz.

Általában senki nem szereti az utazással elpazarolni a drága idejét.


De biztos vannak sokan, akik a munkában, párkapcsolatban sikertelenek és így vezetik ezt le, hogy agresszíven vezetnek, így végre egyszer ők lehetnek az "erősebb kutya", mégha csak egy pár percre is.

2022. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, én alapvetően türelmes vagyok, soha nem dudáltam, soha nem mutogattam, soha nem toltam le senkit az útról, stb. Magamban elég sokszor elhangzik a mondat, hogy "na és te mégis mi az isten faszát csinálsz te szerencsétlen", de ezt megtartom a saját kis légteremben, kimondom, kiadom magamból és kész, nem fogok miatta tömegmészárlást rendezni, nem fogok idegösszeroppanást kapni. Sőt, ha tanulót látok (akár rendes tanuló, akár friss jogsis a T betűs matricával), akkor kifejezetten engedékeny vagyok, pl. reggelente be szoktam menni a teszkóba egy kávéra és az a parkoló az egyik fő gyakorlati helye a tanulóknak, konkrétan segíteni is szoktam nekik, hiába haladnék én is a dolgomra. Én már indulnék, de ő meg pont elkezdte a parkolást mellém, ott ülök bámulom a kormányt, megvárom.


NA DE! A vezetésről két dolgot jegyeznék meg: egyik az, hogy tapasztalaton és készségen alapul, a másik pedig az, hogy pont emiatt nem mindenkinek való. Aki pedig vidéken tanult vezetni, ahol van összesen két lámpa, a legforgalmasabb helyen 20 autó megy át egy óra alatt és a legbonyolultabb kereszteződés egy 1x1 sávos macisajtos derékszögű kanyar, akkor az a jogsi megszerzése után ne menjen már rögtön Budapest belvárosba. Ha én most megyek és sikerül leúsznom 50 métert úgy, hogy nem fulladok meg, akkor nem fogok rögtön benevezni az olimpiára 400m pillangóba.


Arra akarok kilyukadni, hogy nem, nem kellene agresszívnak lennie az embereknek, ugyanakkor hazugság lenne azt állítani, hogy nincs nagyon sok autós, akik azt sem tudják hol vannak és mit csinálnak, össze-vissza mennek keresztbe-kasul és 30km/h-nál már tengeri betegek. Az ilyenek semmivel sem jobbak, mint az agresszív gyorshajtók, büntetőfékezők, stb, ráadásul legalább ugyanannyira balesetveszélyesek is, szóval szerintem a felháborodás teljesen érthető. Az agresszió nem, de a felindulás igen.

2022. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
16%
Mi az amire még nem kaptál választ a számtalan ilyen kérdésből? Pláne, ha rendszeresen olvasod az oldalt, keresőt sem kell használni.
2022. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Sietnek, mert amúgy a legtöbb egy önbizalomhiánnyal küzdő egyén aki ettől érzi magát valakinek. Sietnek, mert azt hiszik nagyobb a tudásuk, mint másoknak ezen a téren.

Most is szépen csúsznak az utak, egy idősebb férfi akit amúgy ismerek 100 éve, és tudom, hogy milyen jó sofőr, kiírta facebookra, hogy "óvatosan mert csúszik". Erre a sok "tapasztalt" 94-es születésű ficsúr betámadta, hogy "aki ettől megijed törje ketté a jogsiját" stb. Mert ők nagyon idegesek, hogy nem tudják 30 perc alatt megtenni az utat, csak 35 perc alatt. Mert őket feltartják.


Ez a sofőr 30 éve vezet. Egy évtizedig kéklámpást is hajtott, a világot bejárta. Biztos nem véletlen írta ezt ki.


Utolsó válaszoló megértelek. Viszont nekem az oktatóm azt tanította, hogy akinek jogsija van, az elfogadja, hogy vannak más vezetési stílusú emberek is az utakon.


Ezerszer találkozzak egy 30-al tötyörgővel, mint egy 160-al. Aki tud vezetni, az nem mások vezetésén vergődik. Akinek megvan a vezetéstechnikai ismerete, a műszaki tapasztalata, az szóra sem méltat egy ilyet, mert kielőzi oszt cső.



Kérező te pedig nagyon rosszul jársz ha itt kérdezgetsz/olvasgatsz. Mert elfogják a kedved, meg önbizalmad venni.

2022. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

A többség az úton éli ki magát. Erre még rásegít hogy nem Trabantokkal meg régi Skodákkal kell közlekedjenek, hanem nagyobb teljesítményű modern autókkal. Azt tapasztalom hogy ész nélkül előznek sokan, egy órán belül nem egyszer le kellett lassítsak hogy ne jöjjenek nekem. Volt hogy úgy vett be egy nagy terepjárós egy kanyart hogy majdnem az árokban kötöttem ki és meg kellett álljak, pedig hely volt a sávjában bőven, de az enyémbe át kellett jönnie.

Vannak amatőrök, egolovagok és idegbetegek. A legrosszabb talán a tapasztalatlan autós aki még attól is fé, ha ki kell kerülnie egy biciklist. Az úton határozottnak és nyugodtnak kell lenni és odafigyelni a többi közlekedöre. A tolerancia sokaknál hiányzik.

2022. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

"A legrosszabb talán a tapasztalatlan autós aki még attól is fé, ha ki kell kerülnie egy biciklist."


Mindennel egyetértek, de ezzel nem tudok. Mert szimplán nem igaz. Most nézd egyszer meg kell tanulnia, az idővel az emberek ebbe belejönnek. Te sem úgy jöttél ki anyukád pocakjából, hogy egyből feltudtad mérni a szembe jövő sebességét. 15 éve vezetek, eleinte én is izgultam az ilyen szituban, de sosem okoztam ezzel balesetet. Volt, hogy pár métert menten a kerékpáros mögött amíg nem éreztem biztosnak az előzést. Na és?


Ugyanmár ne legyenek már veszélyesebbek a rutintalan lassabb sofőrök mint azok, akik bedrogozva, részegen csapatják 200-al, és embereket nyirnak ki lelkifurdalás nélkül. Vicc ahogy gondolkodtok amúgy. Az ilyenek szarnak a legbüdösebbet a trauma meg sbo osztályokon.

2022. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!