Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt miért nem a zölddel...

Itt miért nem a zölddel jelöltnek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

[link]

Először is, elnézést a kezdetleges Paint skill miatt. :D

Másodjára kérdezném, hogy a piros nyílnál bekanyarodók miért akarnak ledarálni, ha én a zöld nyíllal jelölt útvolnalon érkezem? Zöld nyilasként kisebb ívben kanyarodok, mint a piros nyilasok, és nekem nincs kint elsőbbségadás kötelező tábla sem. Mindketten főútról kanyarodunk le. Akkor miért kell elengednem a piros nyilasokat? Már párszor ütköztem volna, ha nem teszem meg. Ott nem nekem, a zöld nyilasnak lenne elsőbbsége?


2022. szept. 29. 22:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#9

"Akik itt az EAK táblát macisajtnak nevezik, alapból kezeld fenntartásokkal őket."

A kiírt kérdés szempontjából igazad van, mint már többen is leírtuk előtted, de az vitathatatlan, hogy egy okoskodó kretén vagy.

Ha valaki sokat foglalkozik egy témával, akkor az unalom elkerülésére a sokat használt szavak helyett más szavakat kezd használni. Pl. a vasutasok a forgalmistára is azt mondják, hogy "bakter" (pedig az más), a lakatosok a tolómérőre azt mondják, hogy "subler", a villanyszerelők a vezetékre azt mondják, hogy "madzag". A KRESZ-szel sokat foglalkozók meg az EAK táblára azt mondják, hogy macisajt.

2022. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hívtam soha macisajtnak, de amióta motorozok is, annyit beszélünk KRESZ-ről emberekkel meg itt, hogy macisajt lett. Nekem az EAK rövidítés szokott megakasztó lenni, mert azt soha nem láttam leírva pár héttel ezelőttig. Minden oktatóm is macisajtnak hívta, amikor konkrét eseteket beszéltünk meg.
2022. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az én oktatóm is macisajtnak hívta, én is így jegyeztem meg. A kérdésben azért inkább a "rendes" nevét használtam. Ne akadjunk fent a macisajt elnevezésen.

Egyébként köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek adtam egy zöldet!

2022. szept. 30. 15:51
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Akik itt az EAK táblát macisajtnak nevezik, alapból kezeld fenntartásokkal őket."


Komolyan mondom, a fejem megfájdul a hozzád hasonló rosszindulatú nagyokosoktól, akik csak azt lesik, hol okoskodhatnak és szólhatják le a másik, amúgy értelmes választ.


Csak mellékesen megsúgom, még az oktatóm is "macisajtnak" hívta, pedig oktat tanulókat, kamionosokat, de és leendő oktatókat is vizsgáztat.


Amúgy meg egyszerű a történet:


Sokkal könnyebb jelezni, hogy "macisajt" mint hogy "elsőbbségadás kötelező tábla".


Az eakát meg soha nem láttam leírva ezen az oldalon kívül, itt is csak azért mert túl hosszú leírni, kimondva meg értelmetlen.

2022. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#9


Azért rohadt nehéz életed lehet ha ennyi mindent fenntartásokkal kell kezelned :D


Csak pár dolog:


Állj! Elsőbbségadás kötelező tábla = STOP tábla

Kijelölt gyalogosátkelőhely = Zebra

2022. szept. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Mivel utóbbit senki sem ismeri és tartja be, ennek elkerülése véget szokták táblával szabályozni."


Nem azért szabályozzák, mert senki nem tartja be, hiszen léteznek jobbkezes helyzetek amúgy is, mégis betartják az emberek.


Abban lehet igazság, hogy itt valószínűleg a relatív kis forgalom miatt nincs alapvető alá-fölérendelt viszony, így nem tartották fontosnak szabályozni.

2022. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!