Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt miért nem a zölddel...

Itt miért nem a zölddel jelöltnek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

[link]

Először is, elnézést a kezdetleges Paint skill miatt. :D

Másodjára kérdezném, hogy a piros nyílnál bekanyarodók miért akarnak ledarálni, ha én a zöld nyíllal jelölt útvolnalon érkezem? Zöld nyilasként kisebb ívben kanyarodok, mint a piros nyilasok, és nekem nincs kint elsőbbségadás kötelező tábla sem. Mindketten főútról kanyarodunk le. Akkor miért kell elengednem a piros nyilasokat? Már párszor ütköztem volna, ha nem teszem meg. Ott nem nekem, a zöld nyilasnak lenne elsőbbsége?


2022. szept. 29. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen helyeken gyakran raknak macisajtot a jobbra kanyarodóknak, ehhez vannak szokva és nem nézik a táblákat.

Szóval neked van elsőbbséged, de nem érdemes kierőszakolni, jobb ha óvatos vagy.

2022. szept. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik, hogy előnyük van, pedig a kép alapján nincs
2022. szept. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Jó elcseszett kereszteződés, pont azért, mert ilyen esetekben a zöld kanyarodónak ki szoktak tenni az esetek 99%-ban macisajtot. Ami alapvetően jogos, hiszen a piros amikor már bekanyarodott akkor az adott úton halad, míg a zöld az adott útra csatlakozik.
2022. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért is elcseszett kereszteződés, mert a balról bekanyarodó belefut egy vastag vízszintes vonalba a zebra előtt, bármi tábla nélkül. Lehet, rosszul tudom, de önmagában ilyen útburkolati jel nincs. Nem lehet, hogy innen elloptak egy táblát régen, az önkormányzat meg azóta sem foglalkozott vele?
2022. szept. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#4 Az ráadásul nem vízszintes vonal, hanem a szokásos jó magyar útburkolati javítás, megnéztem Google Mapsen...
2022. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Oh, köszi, akkor visszavonom.
2022. szept. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#3

"hiszen a piros amikor már bekanyarodott akkor az adott úton halad, míg a zöld az adott útra csatlakozik"

Ez így, ebben a formában nem igaz. Mert nem tudhatjuk, melyik út az "adott" út. Akár a jobbról kanyarodó út is lehetne "adott út", amibe belefut balról egy másik. De akkor is jelezni kellene valamilyen módon, hogy melyik útnak van elsőbbsége.

Így, jelen formában két egyenrangú út fut egybe, tehát - nézőpont alapján - vagy a kanyarodási szabály, vagy a jobbkézszabály alapján a jobbra kanyarodónak van elsőbbsége.

Abban persze igazad van, hogy úgy lenne logikus és megszokott, ha lenne a jobbra kanyarodónak macisajtja, vagy valami egyéb megoldást találnának a helyzet egyértelműbbé tételére, ami a kevésbé figyelmes sofőrök számára is észrevehető. Az önkormányzat közlekedési osztályának (vagy amilyen osztály van ott) írni kellene egy e-mailt, felhívva a figyelmet erre a nem szabálytalan, de nem túl szerencsés helyzetre.

2022. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező


Akik itt az EAK táblát macisajtnak nevezik, alapból kezeld fenntartásokkal őket.


Ez egy olyan kereszteződés, ahol az elsőbbségi viszonyok egyenrangúan valósulnak meg. Mivel utóbbit senki sem ismeri és tartja be, ennek elkerülése véget szokták táblával szabályozni. Jobb helyeken vizsgálják a kereszteződés forgalmát hogy melyik irányból érkezik több jármű. Ha ez a piros nyíllal jelzett irányból valósul meg akkor a visszatorlódás elkerülése végett a zöldet szabályozni kell.


Ettől függetlenül továbbra is rendben van a kereszteződés mert a zöldnek van elsőbbsége a pirosak közül pedig egy behajt elsőbbséget ad a következő addig vár a helyzetjelző vonal előtt mert ugye nem hajtunk be úgy kereszteződésbe amíg nem győződtünk meg arról hogy el is tudjuk hagyni azt biztonságosan.

2022. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Uh, az ilyeneket de utálom . Nekem teljesen egyértelmű ,hogy a jobbra kanyarodóé az elsőbbség, de rengeteg ember meg nem tudja ezt az amúgy nem bonyolult helyzetet kezelni, mert valóban a legtöbb hasonló helyen ott a MACISAJT (!!!!) a jobbra kanyarodó ágon .
2022. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!