Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik jobban a...

Miért nem büntetik jobban a kamionosokat akik nem adják meg az elsőbbséget?

Figyelt kérdés
Kijön elém a körforgóban, amint elintéz egy "kézfelemős bocs"-csal, vagy a kereszteződésben látja látja hogy én vagyok az egyetlen autó aki jön, de erre ki kell fordulnia és utána 1 km-en át nem lehet megelőzni.
2022. aug. 25. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanannyira büntetik, mint a személyautósokat. (Azaz a gyakorlatban semennyire)
2022. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
A sima autósokat is rommá lehetne büntetni ilyenek miatt. Ne csak csóró kamionoskat szivassuk már.
2022. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Satuzni kellett miatta, vagy elrántani a kormányt?
2022. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Akkor itt az idő újraolvasni az elsőbbség fogalmàt.


Lehet, hogy ő nem is volt szabálytala, hiszen ha nem kényszerített téged hirtelen fékezésre vagy hirtelen kormányzásra, akkor ő szabályos volt. És ezt nagyon sokan félreértik sajnos, azt gondolva, az elsőbbség az akadálytalan, lassítás nélküli továbbhaladás jogát jelenti.


Ha így lenne, nagy forgalmú helyeken egyszerűen lehetetlen volna kikanyarodni, de egyes előre nem látható helyzetekben is (pl nehezen belátható útszakasz esetén) is lehetetlenné válna a közlekedés az alárendelt irányokból. Személyautóval is, nemhogy csuklós busszal vagy nyergessel.

2022. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
4. 4. Magam is hajlamos vagyok még egy feltételt kihagyni. A továbbhaladásban sem szabad akadályozni. A kisebb mértékű lassításra kényszerítés az nagyon egyéni értelmezés. Tk., ha a sebességet csökkenteni kell, akkor már nem volt szabályos. Ha csak azon bosszankodom, hogy majd lassabban megy, mint én, és nehéz lesz előzni, akkor szabályos.
2022. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
A kamionos siet, ennyi. Nehezen mozgó gépek, szóval ha arra vár, hogy tökéletesen tiszta legyen a terep, akkor minden kereszteződésben dekkolnia kellene 10 percet, mert neki nem úgy működik, hogy 1-es kövér gázzal kivágódik két kocsi között és 3mp alatt felveszi a tempót. Igen, néha parasztok, de ennek ellenére én még mindig sokkal tisztességesebbnek tartom őket, mint a személyautósokat, annak idején mikor még nem volt autóm és sokat gyalogoltam, sokkal nagyobb százalékban álltak meg a kamionosok a zebránál átengedni, mint az autósok.
2022. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Hogyan kéne büntetni? Sarokba térdeltetéssel?
2022. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
405-ösön szoktam menni, őszintén szólva nem szabályosan, mondjuk 140, ha olyanok az útviszonyok. Sok magyar kamionos jobbra indexel, jelezve, hogy előzhetek. Ott is a románokkal szokott baj lenni.
2022. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
5-ös, akkor olvasgasd te is szépen a KRESZ-t. Az akadályozás valóban tilos, de az, hogy te pillanatokon belül elkotródsz a másik útjából , az minden, csak nem akadályozás.
2022. aug. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Vakakitől kaptam egy kedeves hangú üzenetet a satuzós válaszomra. Nos, itt felelek rá: Már régen a diliházban vagyok, onnan írtam. Ha sem vészfékezni nem kellett, sem elrántani a kormányt, akkor aligha volt szabálytalan.


A kérdezőnek: a KRESZ nem foglalkozik a szabálytalanságokkal, a retirziókkal neg végkép.

Bevallon ezen a téren tudatlan vagyok. De ki merem jelenteni, hogy biztosan nincs benne járműfajták szerint eltérő bírságolás meg egyebek. Nincs bringára egyféle, személykocsura más, buszra, kamionra, anyahajóra...

2022. aug. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!