Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha bizikizés közben egy SUV...

Ha bizikizés közben egy SUV terepjáro majdnem levitte a kezemet a tükrével, tegyek feljelentést?

Figyelt kérdés
Másfél órával ezelőtt, napsütésben jöttem valahonnan kerékpárral. A szomszéd faluban egy sötét színű terepjáró olyan közel haladt el mellettem előzés közben, gyaníthatóan nem 50-es sebessèggel, hogy a jobb oldali visszapilantó tükre egy óriási ütést mért a kormányról picit kilógó bal kézfejemre, óriási csattanás, tükör lerepült, bőrt lehorzsolta kezemről, a vétkes sofőr pedig megállás nélkül elhajtott. Valószínűleg törés nincs, de éreznii fogom pár napig, az biztos. Teljesen szabályosan közlekedtem, az útszéli szaggatott vonalon talán 5-10 centit beljebb, piros póló volt rajtam, és mint írtam nappali fényviszonyok. Sajnos olyan hirtelen történt, és a sokk hatásától is nem tudtam memorizálni a rendszámot, csak annyit hogy egy sötét Suv modell. Viszont a következő falu (ahol lakom) be van kamerázva. Érdemes feljelentést tennem? Ha megnézik a felvételeket az adott időintervallumban, biztos megtalálják a tükör nélküli kocsit. Annyit elvártam volna, hogy megálljon és megkérdezi, hogy minden rendben? Nem is kártérítést szeretnék, akár arra is igényt tarthatnék, inkább azt, hogy ne lehessen ilyet csinálni következmények nélkül. Ha 10 centivel beljebb jön, el is gázolhatott volna. Akkor se állt volna meg vajon?😟 Nem szeretnék egy ilyen miatt évekig bíróságra járni, egyáltalán mire számíthatok, ha feljelentést teszek?

2022. aug. 6. 20:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
92%

"Nincs nekem se időm, se kedvem rendőrségre, bíróságra járni. Nem kártérítést szeretnék, hanem, hogy az ilyen esetek ne maradhassanak következmény nélkül."

És ha nem teszel feljelentést, mert "nincs kedved", akkor szerinted következmény nélkül marad vagy sem?

Nem Te vagy a legélesebb kés a fiokban, ugye?

Egyébként meg elég fölösleges a kérdés, mert nyilván nem fogsz feljelentést tenni, hiszen punci vagy hozzá.

2022. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 MGéza ***** válasza:
0%

"A szaggatott vonaltól 5-10centivel beljebb."

Akkor ne írj hülyeséget. Az a középső választó szokott lenni.

2022. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
És az útszélén lévő szintén szaggatott vonalat akkor hogy nevezik?
2022. aug. 7. 11:30
 24/26 anonim ***** válasza:
71%

#22: te írsz hülyeséget.


Egyrészt totálisan irreleváns részleten lovagolsz, mert ha az út közepén ment volna, az sem menti fel az autóvezetőt a cserbenhagyásos elsodrás alól.


Másrészt, a kérdező világosan leírta: "Teljesen szabályosan közlekedtem, az útszéli szaggatott vonalon talán 5-10 centit beljebb...".

Te meg most (szándékosan?) rosszul idézed, hogy beleköthess.

2022. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Felesleges,aki sokat biciklizik annak ez mindennapos dolog.

Én mindíg próbálok annyira a szélén menni amennyire csak tudok,mindössze kb.5 kilométert kell úton mennem amíg kiérek terepre,mégis szinte minden alkalommal f@szkodik valaki.

Hozzá kell szokni,ez van

2022. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak magadat fogod kinozni a feljelentéssel. Ha mégis sikerülne, te többet fogsz járni az ügyben, mint a vádlott, mert a végén semmi sem lesz az ügyből, csak felesleges időpocsékolás.
2022. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!