Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha bizikizés közben egy SUV...

Ha bizikizés közben egy SUV terepjáro majdnem levitte a kezemet a tükrével, tegyek feljelentést?

Figyelt kérdés
Másfél órával ezelőtt, napsütésben jöttem valahonnan kerékpárral. A szomszéd faluban egy sötét színű terepjáró olyan közel haladt el mellettem előzés közben, gyaníthatóan nem 50-es sebessèggel, hogy a jobb oldali visszapilantó tükre egy óriási ütést mért a kormányról picit kilógó bal kézfejemre, óriási csattanás, tükör lerepült, bőrt lehorzsolta kezemről, a vétkes sofőr pedig megállás nélkül elhajtott. Valószínűleg törés nincs, de éreznii fogom pár napig, az biztos. Teljesen szabályosan közlekedtem, az útszéli szaggatott vonalon talán 5-10 centit beljebb, piros póló volt rajtam, és mint írtam nappali fényviszonyok. Sajnos olyan hirtelen történt, és a sokk hatásától is nem tudtam memorizálni a rendszámot, csak annyit hogy egy sötét Suv modell. Viszont a következő falu (ahol lakom) be van kamerázva. Érdemes feljelentést tennem? Ha megnézik a felvételeket az adott időintervallumban, biztos megtalálják a tükör nélküli kocsit. Annyit elvártam volna, hogy megálljon és megkérdezi, hogy minden rendben? Nem is kártérítést szeretnék, akár arra is igényt tarthatnék, inkább azt, hogy ne lehessen ilyet csinálni következmények nélkül. Ha 10 centivel beljebb jön, el is gázolhatott volna. Akkor se állt volna meg vajon?😟 Nem szeretnék egy ilyen miatt évekig bíróságra járni, egyáltalán mire számíthatok, ha feljelentést teszek?

2022. aug. 6. 20:05
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A címben helyesbítek: biciklizés közben.
2022. aug. 6. 20:06
 2/26 anonim ***** válasza:
9%
Ne.
2022. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%

Ha a tükör lerepült volna, te biztos, hogy esel egy hatalmasat.

Ebben a történetben valami nem kerek, elég sokat biciklizek.

2022. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Pedig lerepült, én magam szedtem össze a darabjait az úttestről. Miért hazudnék?
2022. aug. 6. 20:12
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Azért lenne érdemes feljelentést tenni, hogy ne legyen legközelebbi alkalom. Ez cserbenhagyás, akár árokba is borulhattál volna.
2022. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

Tegyél persze.

Gyakorlatilag balesetet okozott és cserbenhagyást követett el.


Legrosszabb esetben bizonyíték hiányában megszüntetik majd a nyomozást, de meg kell adni az esélyt.

2022. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Ha megvannak a darabok, azzal mehetsz is feljelentést tenni, mert abból megvan a kocsi típusa és színe.

De még most sem tudom elképzelni, hogy lehet úgy leverni egy váratlanul koccoló gyorshajto tükrét, hogy nem esel el, és még a kezednek sem lesz komoly baja.

2022. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 B2man ***** válasza:
39%
Ha megtalálod, add el neki a tükröt!
2022. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha van bizonyíték, akkor mindenképp tegyél feljelentést. Csak találd meg az autót, mert senki se fogja megkeresni neked.
2022. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
27%

" majdnem levitte a kezemet a tükrével "

Pont így kell, tegyél majdnem feljelentést.

2022. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!