Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma feljelentettek mert megállt...

Ma feljelentettek mert megálltam a zebra előtt 5m-en belül. Szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés
Mentem a gyalogosátkelőhely felé ahol jobbra kanyarodósáv van egy főútra, ott a kanyar előtt közel jött hozzám bal oldalt egy motoros aki előzött amire én kicsit jobbra szedtem a kormányt és az alufelnit hallottam a padkának súrlódni. Dudáltam a motorosra és szidkozódtam, közben megálltam a zebrán és visszatolattam oda kb ahol hallottam a súrlódást kb 3-5 métert, hogy megnézzem mekkora a kár, hozzámérjem a padkàhoz. Ahogy kiszálltam a kocsiból és átmentem a másik oldalra, két rendőr viharosan sétált felém az egyik nagyon dühös fejjel, láthatóan nagyon pipa volt ordítva mondta a jelvényszámàt heves indulattal és kérte a jogsit, forgalmit amit adtam is, közölte velem hogy 3 szabálysértést követtem ezzel el, (ami maximum 1) mert visszatolattam a zebrán és közveszélyes mert elüthetek gyalogost, nem làtom be stb halandzsázott marhaságokat. (Szétnéztem 3x!! Előre oldalra hàtra.) de mondta hogy csak egy szabálysértésért fogok felelni ami ellen én tiltakoztam és mondtam mi történt, őket nem érdekelte, az egyik gonosz mosollyal a fején a másik morcos hangnemben beszélt hozzám és közölték hogy 15 ezer ft lesz, lekérték az adatokat, igazoltattak majd közölték, hogy 25 ezer + büntetőpontok, mert megálltam a zebra előtt 5m-el, ezzel veszelyhelyzetet teremtve mert a gyalogos elindul nem látja de aki kielőz meg elüti. Na most a kressz kimondja, hogy ilyen esetben meg kell állni az előzni akaró autónak, magyarán nem az az ő sara. Szóval fellázadtam a büntetés ellen, mert nem tartottam igazságosnak és elutasítottam a helyszíni birságot de akkor közölte, hogy így a duplája lesz a bírság 50 ezer és dupla annyi büntetőpont. Amire én mondtam, hogy inkàbb akkor helyszínit választom, de nem engedte már, azt mondta megy a feljelentés és hogy én akartam. Most a kérdésem az, hogy ez mennyire igazsàgos? Úgytudom parkolni, megállni nem lehet zebra előtt 5m el de ilyen esetben sem amikor indokolt? Illetve jár ezért büntetőpont? Mert én arról nem tudok. Ki tudok hozni ebből enyhébb büntetést ha fellebbezek? Szerintem a rendőr szivatni akart egyértelműen, nagyon arrogáns és pökhendi volt, másik is gonosz vigyorral az arcán gúnyosan válaszolt minden kérdésemre. Lehet ez ellen fellebbezéskor panaszt benyújtani vagy valami? Ilyen szemét rendőrökkel még sosem talàlkoztam. Köszi a válaszokat!

2021. jún. 24. 04:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Szóval ha jól értelmezem, akkor te konkrétan tolattál az úton, majd megálltál a zebra előtt. Ez két elég jelentős szabálysértés.


Tolatni szigorúan tilos, nem a gyalogos elütése miatt, hisz arra lehet figyelni, de attól még önmagában tilos, zebrától függetlenül, szóval örülj neki, hogy ezt elengedték.


A másikról meg annyit, hogy attól, mert te indokoltnak érzed a megállást, attól még az tilos. Sofőrként mocskosul utálom azokat, akik zebra előtt állnak meg, sőt, ha rajtam múlna én az 5 méteres határt is minimum 10-re emelném. Szerintem semmi okod nem volt rá, hogy vissza tolass, bárhol meg tudtad volna nézni a kárt.


Arról meg már nem is beszélek, hogy ha te egy egyszerű előzésre olyan extrémen reagálsz, hogy egészen a padkáig rántod a kormányt, akkor lehet nem a motort kéne szidnod.


Mindebből én csak annyit olvasok ki, hogy egy csomó hibát elkövettél, de mindegyikért mást hibáztatsz. Szar a motoros, amiért előzni mert, szar a rendőr, amiért több, jelentős szabályszegésért megbírságolt, stb. Igazságos a bírság és szerintem olcsón meg is úsztad, hisz ha nem tévedek ezt kizárólag a zebra miatt kaptad, de kaphattál volna még a tolatásért és a stílusodért is (feltéve, ha tényleg ilyen bátor gyerek voltál a valóságban is, mint ahogy itt leírtad, bár kétlem).

2021. jún. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen nem tilos általánosságban véve tolatni az úton, ne beszélj hülyeségeket. Ahol tilos, az az autópálya, autóút, egyirányú utca, vasúti átjáró és a körforgalom. Kivételt képez a leparkoláshoz szükséges hátramenet, különben soha senki nem állhatna be egyirányú úton a szélén parkoló kocsisorba.

Zebrán sem tilos tolatni, ha nem akadályozod a forgalmat, tehát a gyalogosok veszélyeztetése pl. büntethető.

A zebra előtt közvetlenül megállni viszont tilos, azért jogos a büntetés.

2021. jún. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az, amikor az ember egyik hülyeségből szar-folyammá dagasztja a történetet. Ha te a motoros miatt egy "kicsit" szeded jobbra a kormányt, még akkor sem kellene lepadkáznod az autót. Vagy már majdnem a padkához érve mentél, vagy nagyot rántottál a kormányon, a lényeg az, hogy komoly vezetéstechnikai hiányosságaid vannak. Ezt még megtetézted azzal, hogy hülyét csináltál magadból a rendőrök előtt, és a végén telesírod vele a gyk-t. Én így látom kereknek ezt a történetet.
2021. jún. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Beviz Elek ***** válasza:
94%

Nem voltunk ott, de leírás alapján sejthető hogy tapasztalatlan vagy és feleslegesen rántottad a kormányt a patkára. A tapasztalatlanság nem büntetendő, hogy visszaállítottad az autót oda ahol megütötted a kereket és megnézted/meg akartad nézni a sérülést szerintem teljesen rendben van. Egy tapasztalt sofőr talán nem rántja el (ennyire) a kormányt, ha mégis akkor pedig megáll a zebra után megnézni hogy mi a helyzet a kerékkel. Az elvárható az lett volna a rendőröktől hogy tanácsot adjanak egy ilyen helyzetben ne pedig mindenképpen büntessenek, de ha valaki parasztul viselkedik akkor az is megérthető ha viszonozták azt.


Mint írtam nem voltunk ott, nem tudunk igazságot tenni.

2021. jún. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező is elismerte, hogy 5 méteren belül állt meg a zebra előtt. Az pedig tilos. Nincs olyan kitétel, hogy felninézegetés érdekében meg lehet.
2021. jún. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Baleset esetén azonnal meg kell állni, ez oké.

De nem tolathatsz vissza a baleset színhelyére, hogy aztán szabálytalanul parkolva nézegesd a felnit, amit egyébként bárhol máshol ugyanúgy megtehetnél.

Teljesen jogos a bírság.

Igazából a "balesetet" is egyértelműen te okoztad. Senki nem fogja elhinni, hogy a motoros "leszorított". :D

2021. jún. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Így van ahogy leírták előttem.

Mindenkinek igaza van , csak neked nincs.

2021. jún. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr tévedett abban, hogy gyalogosátkelőn tilos lenne a hátramenet. A többi már a te hibád volt. Máskor állj félre, le az útról és úgy vizsgáld át az autódon lévő sérüléseket.
2021. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben csak simán megálltam volna kivágtam volna a vészvillogót és akkor néztem volna meg a sérüléseket. A tolatásos dologban a rendőrnek nincs igaza, de minden másban igen. Az hogy úgy rohant oda és szerinted nem megfelelő hangnemben beszélt veled arra nem tudok mit mondani, abban igazad van hogy a rendőrnek azért nem így kellett volna ha tényleg így történt, ezt így nem tudom. Lehetett volna normálisan is. De vannak ilyenek ezt engedd el. A bírság ha elfogadtad volna a helyszínit jobban jártál volna, így hogy ment a feljelentés, dupla annyi lesz mert annak a költségét rád fogják terhelni, magyarul levélben kapod azt hogy mit követtél el, és mennyi lesz a bírság, kifizeted és viszlát. Persze lehet fellebbezni de annak értelme nem lesz. Az hogy picit lehúzódtál a motoros miatt az alapból oké lenne de hogy felnivel végigdörzsölted a padkát az már a te hibád mert te rántottad oda így a kormányt, nem kellett volna, jó persze megesik ez a legjobbakkal is, de akkor se a motorost hibáztasd és ne másokat. Meg persze tilos a gyalogátkelőhely előtt megállni 5 méteren belül és megálltál tehát emiatt is jogos a bírság. Persze a feljelentés azért van mert nem fogadtad el a helyszínit pedig ha elfogadtad volna megúsztad volna ennyivel. Ezt vedd tanulságnak.
2021. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
èn a zera után álltam volna meg, vèszvillogva. rendőr hívás.....
2021. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!