Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma feljelentettek mert megállt...

Ma feljelentettek mert megálltam a zebra előtt 5m-en belül. Szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés
Mentem a gyalogosátkelőhely felé ahol jobbra kanyarodósáv van egy főútra, ott a kanyar előtt közel jött hozzám bal oldalt egy motoros aki előzött amire én kicsit jobbra szedtem a kormányt és az alufelnit hallottam a padkának súrlódni. Dudáltam a motorosra és szidkozódtam, közben megálltam a zebrán és visszatolattam oda kb ahol hallottam a súrlódást kb 3-5 métert, hogy megnézzem mekkora a kár, hozzámérjem a padkàhoz. Ahogy kiszálltam a kocsiból és átmentem a másik oldalra, két rendőr viharosan sétált felém az egyik nagyon dühös fejjel, láthatóan nagyon pipa volt ordítva mondta a jelvényszámàt heves indulattal és kérte a jogsit, forgalmit amit adtam is, közölte velem hogy 3 szabálysértést követtem ezzel el, (ami maximum 1) mert visszatolattam a zebrán és közveszélyes mert elüthetek gyalogost, nem làtom be stb halandzsázott marhaságokat. (Szétnéztem 3x!! Előre oldalra hàtra.) de mondta hogy csak egy szabálysértésért fogok felelni ami ellen én tiltakoztam és mondtam mi történt, őket nem érdekelte, az egyik gonosz mosollyal a fején a másik morcos hangnemben beszélt hozzám és közölték hogy 15 ezer ft lesz, lekérték az adatokat, igazoltattak majd közölték, hogy 25 ezer + büntetőpontok, mert megálltam a zebra előtt 5m-el, ezzel veszelyhelyzetet teremtve mert a gyalogos elindul nem látja de aki kielőz meg elüti. Na most a kressz kimondja, hogy ilyen esetben meg kell állni az előzni akaró autónak, magyarán nem az az ő sara. Szóval fellázadtam a büntetés ellen, mert nem tartottam igazságosnak és elutasítottam a helyszíni birságot de akkor közölte, hogy így a duplája lesz a bírság 50 ezer és dupla annyi büntetőpont. Amire én mondtam, hogy inkàbb akkor helyszínit választom, de nem engedte már, azt mondta megy a feljelentés és hogy én akartam. Most a kérdésem az, hogy ez mennyire igazsàgos? Úgytudom parkolni, megállni nem lehet zebra előtt 5m el de ilyen esetben sem amikor indokolt? Illetve jár ezért büntetőpont? Mert én arról nem tudok. Ki tudok hozni ebből enyhébb büntetést ha fellebbezek? Szerintem a rendőr szivatni akart egyértelműen, nagyon arrogáns és pökhendi volt, másik is gonosz vigyorral az arcán gúnyosan válaszolt minden kérdésemre. Lehet ez ellen fellebbezéskor panaszt benyújtani vagy valami? Ilyen szemét rendőrökkel még sosem talàlkoztam. Köszi a válaszokat!

2021. jún. 24. 04:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
A zebra után, bekanyarodás után is meg tudtad volna nézni a felnidet. Felesleges és veszélyes volt visszatolatni és megállni a zebra előtt. Ettől függetlenül a rendőr is lehetett volna empatikusabb, de ez van. Jogos a büntetés.
2021. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
26%

Annyit még hozzátennék, hogy nem tolatni tilos a zebrán, hanem megállni. Márpedig ha előremenetből tolatni akarsz, akkor meg kell állnod és csak utána tudsz tolatni. (Feltéve, hogy nem mentél túl a zebrán és ott álltál meg)


Jogos a bírság. Van egy hely amerre mindig járok, zebra előtt pár méterre áll mindig az autó, nem lehet látni, hogy jön-e gyalogos. Ezért nem szabad olyan közel megállni. Balesetveszélyes.

2021. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Na jó, a megállást ne keverjük bele, mert a kresz szerint nem ezt jelenti.


Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, ha a vezető a járműnél marad egyéb okból legfeljebb öt percig történő egy helyben tartózkodás.

2021. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Márpedig úttesten tolatni (INDOKOLATLANUL!) igenis tilos. A kresz szerint tilos tolatni, amennyiben az akadályozza a forgalmat. És akkor most tegyünk itt különbséget a hétköznapi értelemben vett "akadályozás" és a kresz szerinti között. Az egyszerű ember azt mondja, hogy "dehát nem volt ott más, ezért nem akadályozta a forgalmat". Igen ez igaz, de a szabály nem így működik. A szabály szerint minden akadályozásnak minősül, ami POTENCIÁLISAN akadályozhat valakit. Ha éppen nincs senki a közelben, akkor is annak minősül, a kresz szerint. Tetszik vagy sem. Rengeteg ilyen szabály és törvény van, nem csak a kresz-ben, hanem minden területen.
2021. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
60%

"Akadályozás: ha valaki a közlekedés más résztvevőjét a szándéka szerinti menetében, mozgásában, továbbjutásában gátolja, hátráltatja, a célzattól eltérő közlekedési magatartásra (pl. fékezésre vagy irányváltoztatásra) kényszeríti."


Szóval ha nincs forgalom, nincs akadályozás sem.

2021. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
17%

Akkor ha én a főutcán elkezdem rükvercben b*szatni neki, akkor a rendőr szerinted mosolyogva fogja nézni, mert éppen abban a pillanatban nincs senki a közelben?


A dolog szépsége, hogy bármelyik pillanatban ott teremthet valaki, szóval szituációt függetlenül MINDIG tilos tolatni, kivéve okkal, pl. parkolás.

2021. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%

#16 Döntsd már el, hogy a kresz szerint próbálod értelmezni, vagy a saját logikád alapján.

A kresz szerint önmagában nem tilos. Ha balesetveszélyes helyzetet teremtesz vele, akkor persze a kresz szerint is az. Nem büntethet meg a rendőr, ha 10 métert visszatolatsz (kivéve autópálya stb.)

2021. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
#17 Csak kreszhuszárkodni akart, de rájött hogy nincs igaza, mert még csak utána se nézett.
2021. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
79%

#14: " A szabály szerint minden akadályozásnak minősül, ami POTENCIÁLISAN akadályozhat valakit." Ez hülyeség.

Az akadályozás az, ami akadályoz. Ennél egyértelműbben nem lehetne megfogalmazni.

Nem tudom honnan veszed, hogy tilos lenne tolatni. Dehogy az! Csak megfelelő körültekintéssel kell végrehajtani.

2021. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
64%
A #1-es válaszoló hogy a csudában lehet több, mint 70%-on, mikor olyan bődületes baromságot képes leírni, hogy általánosságban tilos tolatni az úton??
2021. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!