Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyes autósok miért csinálnak...

Egyes autósok miért csinálnak úgy a gyalogátkelőnél mintha nem vennének észre?

Figyelt kérdés

Már többször jártam úgy, hogy lépek le a járdáról a zebrára de az autós meg sem áll de nem is lassít. Sőt már több olyannal is találkoztam, hogy ilyenkor nézem a sofőrt és úgy csinál mintha észre sem venne, szög egyenesen néz előrefele de látszik hogy direkt csinálja mert az nem létezik hogy ne venné észre ha valaki majdhogynem eléjük lép.

Miért csinálják ezt? Ha megbüntetik azt hiszik a "nem láttam" majd jó kifogás lesz?



2022. júl. 6. 09:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Amikor csattan a tükör meg tudnak állni, és még beszélgetni is akarnak :)
2022. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
9%

Féktávolságon belül nem léphetsz le.


Igen, a gyalogosnak elsőbbsége van, de kutya kötelessége meggyőződni arról, hogy megadják-e az elsőbbséget, utána léphet le.


Engem még a múlt században úgy tanítottak, hogy "ha a gyalogos nem lép le az úttestre, nem állhatsz meg autóval! Jó helyen van ott."


A gyakorlatban:

-a gyalogos könnyebben megáll, mint az autós,

-a gyalogosok képesek egyesével szállingózni a zebrához, csúcsforgalomban komolyan megakasztják a forgalmat, ahelyett, hogy ésszerüen kelnének át.


Az én gyerekkoromban úgy tanította a szülő a gyerekét, hogy mielőtt lelépsz az útra, nézz körül.


Manapság: ne törődj semmivel, neked van elsőbbséged minden körülmények között.

2022. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

#2 Ne haragudj de ennyi nettó f..szságot összehordani.


"a gyalogos könnyebben megáll, mint az autós"

Ööö...és? Ettől még az autósnak kell megállni, másrészt mi az, hogy "könnyebben"? Én nem kapok autósként izomgörcsöt, csak mert le kell fékeznem a gyalogosátkelőhely előtt.


" gyalogosok képesek egyesével szállingózni a zebrához, csúcsforgalomban komolyan megakasztják a forgalmat, ahelyett, hogy ésszerüen kelnének át."


Mi az, hogy ésszerűen? Az elsőbbség az elsőbbség. Az ésszerű az, hogy megállsz és megvárod amíg átkelnek. Ha 10 akkor 10 ha 100 akkor 100. Mint ahogy a vonat alá sem hajtasz be csak azért mert unod, hogy már a 100-adik vagon megy előtted.

2022. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

#2: "Féktávolságon belül nem léphetsz le."

Ha az autós a KRESZ-t betartva közelíti meg a zebrát, akkor ez elő sem fordulhatna.

Nyilván figyelni kell, mert sok a paraszt, de ne a gyalogos hibája legyen már, ha nem adják meg neki az ELSŐBBSÉGET (magyarul nem zavarhatod, nem kényszerítheted megállasra, futásra, és visszalépésre sem)

2022. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy én az ilyesmit úgy hívom, hogy "tudatos szemkontaktus kerülés". Szerintem egyfajta "ha nem nézek oda nincs ott" gondolkodás, amit a büdös életben nem fogok megérteni.


És marhára nem arról van szó, hogy "köcsöggyalogos" féktávon belül lépne le, hanem arról, hogy kényelmes tempóban érkező autós mereven bámul maga elé, és áthajt előttem.


És ez nem bambaság, hanem tudatos szabálytalanság. Én néha elgondolkozom, hogy beszerzek egy fejkamerát, aztán pár napig azzal kelek át a közelben lévő gyalogátkelőn. Egy hét alatt biztos, hogy 100+ ilyen autóst találnék, pedig nem vagyok az a kiszaladok eléjük fajta, és olyan zebráról beszélünk ahol kilométerről látod a gyalogost.

2022. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#2 "Féktávolságon belül nem léphetsz le."

Ezzel szemben a Kreszben le van írva, hogy az autós csak úgy közelítheti meg a gyalogátkelőt hogy minden esetben meg tudjon állni.

2022. júl. 6. 11:02
 7/28 anonim ***** válasza:
23%

mérhetetlen a gyűlölködés ...ez az..csak így tovább..


A #2-es jól látja, de aki leszólta, az inkább izomból, mint észből..


A közlekedés egy nagy társasjáték, ahol(amiben) gyűlölködés, alázás, lenézés nélkül kellene játszani.

2022. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#7 De a Kresz világosan leírja, az autósnak elsőbbséget kell adnia, és olyan sebességgel kell megközelítenie a gyalogátkelőt hogy meg tudjon állni.

Igaz hogy csak annak van elsőbbsége akinek megadják, viszont a meg nem adást szankcionálják.

2022. júl. 6. 11:54
 9/28 anonim ***** válasza:
13%

"Amikor csattan a tükör meg tudnak állni, és még beszélgetni is akarnak :)"


Akik ezzel egyetértenek, tudnak egyáltalán gondolkodni?


Az összes gyűlölködő válasz zöldben van.

Ennyit a pontozási rendszerről.

2022. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
#9 Nyilván nem szép dolog ilyet csinálni, de a válaszoló rávilágított a lényegre.
2022. júl. 6. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!