Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a szituációban ki a hibás?

Ebben a szituációban ki a hibás?

Figyelt kérdés

Ma volt egy kisebb koccanásom és szerintem nem voltam hibás,ezért szeretném a véleményeteket.

Szóval az úgy volt hogy mellék útról szerettem volna balra kanyarodni egy főútra, tőlem jobbról érkező pedig balra (nem kanyarodó sáv). Én vártam hogy kanyarodjon, de mivel nagy volt a forgalom, így elsőbbséget adott nekem és én kikanyarodtam elé, viszont azt nem vettem észre hogy őt jobbról egy másik autós már elkezdte előzni, így mire én kikanyarodtam a főútra már ott volt mellettem és levitte a jobb oldali visszapillantómat. Félre álltunk, neki nem keletkezett kár, nekem igen. Hirtelen nem is gondolkoztam, elismertem azt hogy én hibáztam. De aztán gondolkodtam hogy nekem elsőbbséget adtott az előtte lévő, rádásul jobbról előzött.

Ki volt akkot a szabálytalan?


Köszönöm válszát!


2022. máj. 31. 18:15
1 2 3
 21/21 MGéza ***** válasza:

"Szóval az úgy volt hogy mellék útról szerettem volna balra kanyarodni egy főútra, tőlem jobbról érkező pedig balra (nem kanyarodó sáv)."

Jobbról előzni csak akkor szabad kanyarodó járművet, ha biztonságos oldaltávolság tartható a kanyarodó jármű mellett és nincs előzni tilos tábla kirakva. Egysávos, nem külön kanyarodósávos út esetében ez azért eléggé életszerűtlen szituáció. 34 § 1 bek., d pont.

2022. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!