Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás ebbe a szituációban?

Ki a hibás ebbe a szituációban?

Figyelt kérdés

Autópálya, előzès után belső sávból sorolok jobbra. gyorsító sávból, sorol be balra egy másik autó. Ha egyszerre van a sávváltás, ès a sáv közepènèl van egy baleset akkor ki a hibás...

(Vèlemènyem szerint èn, gondolván a jobb oldalról èrkezőnek van elsőbbsèg, független attól hegy előrèbb voltam egy picivel)

(èn vettem èszre hamarabb, ezèrt èn húztam vissza az autót)


2021. okt. 9. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Èn
A másik
50/50
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Gyorsítósávból elsőbbségadási kötelezettséged van, mindenkinek. Ez az egyik. A másik, hogy 3 sávos utakon mindig annak van elsőbbsége a sávváltással, aki éppen a külső sáv felé akar váltani.
2021. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyorsítósávon haladó, mert ő érkezik az alacsonyabb rendű útról. Amire te gondolsz, olyankor fordulhat elő, ha minimum 3 sávon megy a párhuzamos közlekedés, olyankor valóban jobbkézszabály van a sávváltásnál is.
2021. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A másik, mert alárendelt útról érkezett.


Egyébként ha látod, hogy valaki akar besorolni a gyorsítósávból, akkor nyugodtan segítheted, azzal hogy a belsőben maradsz.

2021. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem vettem èszre (sztem nem indexelt) csak a közeledèsèt láttam...
2021. okt. 9. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem indexel, akkor is várható, hogy a gyorsítósávból be fog sorolni.

Persze jogod van leszarni, mondván hogy "nem indexelt és különben is elsőbbségem van", de ezzel felesleges kockázatot vállalsz.

2021. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

M0

[link]

itt volt am nem szűnik meg, mertebből jön a lehajtó.

Ha megszűnő (van nem tudom hogy nem szűnik meg) akkor nem sorolok vissza.... (ès igen az nállam gyorsító sáv)

2021. okt. 9. 20:55
 7/7 A kérdező kommentje:
(mivel mindenki a kèrdèsre válaszolt, mindenkinek jár a pipa)
2021. okt. 9. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!