Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lenne a hibás az adott...

Ki lenne a hibás az adott szituációban?

Figyelt kérdés

Adott egy T kereszteződés, én kanyarodnék ki jobbra az utcából, szétnézek: balról nem jön senki, jobbról ketten, de ez ugye nem befolyásolja az én kikanyarodásomat, ezért elindulok, eközben jobbról a hátsó autó elkezdi megelőzni az előtte haladót, kvázi szembe találkozna velem.


Az elmúlt időben többször is kerültem már szituációba, és csak kicsin múlt, hogy nem jöttek nekem.


2017. nov. 8. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Te lennél a hibás, mert ha semmilyen módon nincs szabályozva az elhaladás sorrendje, akkor a jobbról érkező járműveknek, beleértve az előzést végrehajtó járműveket is, elsőbbséget kell adnod.
2017. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Te.
2017. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
rendben, akkor ez elég egyértelmű.
2017. nov. 8. 19:16
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Hm. Jó kérdés.

Mert ugye kereszteződés előtt tilos előzni, ellenben a jobbról érkező járműnek elsőbbsége van.


Szerintem a másik autó lenne a hibás, mert ott előzött, ahol tilos.

2017. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Csak főúton lehet kereszteződésben előzni!

Ő.

2017. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kereszteződésben is lehet előzni, ha biztosan tudod, hogy senkinek nem kell elsőbbséget adnod. Jelen esetben a jobbról érkező járműnek semmilyen esetben nincs elsőbbségadási kötelezettsége, tehát előzhet.
2017. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kereszteződésben előzni csak akkor lehet, ha főúton vagy, vagy ha ilyen táblád volt: [link]

Egyenrangú kereszteződésben (és előtte) tehát biztosan nem előzhet szabályosan.

Viszont te meg nem győzödtél meg megfelelően arról, hogy jobbról nem érkezik jármű. Ezek alapján feltételezem, hogy 50-50 lenne a felelősség.

2017. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kereszteződésben is lehet előzni, ha biztosan tudod, hogy senkinek nem kell elsőbbséget adnod."


Tényleg? És ezt hol olvastad?

Csak mert a KRESZ-ben biztosan nincs ilyen.


"(8) Tilos előzni:

e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

- körforgalmú úton,

- ha a járművel csak jobbról szabad előzni [(4) bek.]."

2017. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Utánanéztem, nem volt igazam. Útkereszteződésben csak akkor lehet előzni, ha tábla biztosítja az elsőbbséget. Jelen esetben tehát a jobbról érkező járművet elvileg nem előzheti másik, így ő mindenképpen hibás lesz, de valószínűleg téged is felelősségre vonnak, mert elvileg nem tudhatod, hogy őt biztosította-e tábla az elsőbbségéről, tehát minden jobbról érkező járműnek elsőbbséget kell adnod, akármelyik sávban érkezik is. Persze az olyan esetben, ahol őt tábla biztosítja, ott neked kirakják az elősbbségadás kötelező, vagy a STOP táblát, tehát gondolkodhatsz úgy, hogy mivel neked nincs táblád, ezért a jobbról érkezőnek nem biztosítja tábla az elsőbbségét, tehát nem előzhet, a bizalmi elv szerint bízhatsz abban, hogy a közlekedés többi résztvevője szabálykövető, tehát nyugodt szívvel kikanyarodhatsz jobbra. De hogy egy rendőr, vagy bíró hogy gondolkodna... Tudja a fene.
2017. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Korábban ezt írtam:

"Csak főúton lehet kereszteződésben előzni!

Ő.

"


Ez szerintetek 45%-ot ér.


Ennyit a gyakori kérdések értékelési rendszeréről!!!

2017. nov. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!