Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lenne a hibás az adott...

Ki lenne a hibás az adott szituációban?

Figyelt kérdés

Adott egy T kereszteződés, én kanyarodnék ki jobbra az utcából, szétnézek: balról nem jön senki, jobbról ketten, de ez ugye nem befolyásolja az én kikanyarodásomat, ezért elindulok, eközben jobbról a hátsó autó elkezdi megelőzni az előtte haladót, kvázi szembe találkozna velem.


Az elmúlt időben többször is kerültem már szituációba, és csak kicsin múlt, hogy nem jöttek nekem.


2017. nov. 8. 18:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg érdekes kérdés.

A 34. § (8) bekezdésben tiltva van az előzés kereszteződésben és kereszteződés előtt

"- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi."

Ez az u) pont:

u) „Útkereszteződés alárendelt úttal”

[link]


Viszont a közúti jelzőtáblák elhelyezéséről szóló rendelet

9.7. b) pontban azt írják, hogy ezt a táblát lakott területen belül (nem kell, hanem) el SZABAD helyezni, ilyen és ilyen esetben.

Tehát ha a védett úton el van helyezve egy ilyen tábla, akkor biztos, hogy az alárendelt úton van macisajt vagy hasonló, de fordított esetben, ha a mellékútról érkezik valaki, és pl. egy macisajt alapján elsőbbséget kell adnia, akkor nem tudhatja, hogy van-e a védett úton érkezőnek ilyen alárendelt utas táblája.

Vagyis, nem tudhatja, hogy ott előzhet-e a másik.


Tehát, ha ki akarok kanyarodni, és a táblával védett úton összefüggő kocsisor van, akkor, ha biztosra akarok menni, a forgalom éjszakai csökkenéséig nem kanyarodhatok ki, mert nem tudhatom, hátha van nekik előzésre feljogosító táblájuk, és valamelyikük esetleg előzni kezd a kereszteződésben.


Valaki esetleg tud megoldást (jogszabály megnevezésével)?

2017. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!