Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a szituációban ki a hibás?

Ebben a szituációban ki a hibás?

Figyelt kérdés

Ma volt egy kisebb koccanásom és szerintem nem voltam hibás,ezért szeretném a véleményeteket.

Szóval az úgy volt hogy mellék útról szerettem volna balra kanyarodni egy főútra, tőlem jobbról érkező pedig balra (nem kanyarodó sáv). Én vártam hogy kanyarodjon, de mivel nagy volt a forgalom, így elsőbbséget adott nekem és én kikanyarodtam elé, viszont azt nem vettem észre hogy őt jobbról egy másik autós már elkezdte előzni, így mire én kikanyarodtam a főútra már ott volt mellettem és levitte a jobb oldali visszapillantómat. Félre álltunk, neki nem keletkezett kár, nekem igen. Hirtelen nem is gondolkoztam, elismertem azt hogy én hibáztam. De aztán gondolkodtam hogy nekem elsőbbséget adtott az előtte lévő, rádásul jobbról előzött.

Ki volt akkot a szabálytalan?


Köszönöm válszát!


2022. máj. 31. 18:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%
#9 én azért nem nevezném eszetlen csalogatásnak, én feltételezném a kikanyarodóról, hogy képes körülnézni attól még, hogy egy sáv beengedi. Az más kérdés, hogy nyomtam volna egy dudát, amikor látom, hogy közben jobbról kikerülnek, de azt lehet a kikanyarodó meg félreértené és azt hinné sürgetem, azért dudálok.
2022. máj. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%

En meg annak neveznem, mert letrehozott egy veszelyhelyzetet, egy olyan valakiben bizott meg, aki nem tud vezetni.

Itt nem a pedal nyomkodasra gondolok, hanem nem lat at forgalmi helyzeteket.

2022. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
És azt pontosan honnan kellene tudnia a beengedőnek?
2022. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
De amugy a buszsofőrökön meg nagyobb autókon kamionokon kívül mi a f@sznak mondanak le az elsőbbségről? Komolyan itt másodpercek miatt akar mindegyik meghalni?
2022. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%
11. Te is tanuld meg az elsőbbség adás szabályait, a dudát meg otthon nyomhatod.
2022. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

Többek között ezért is iszonyú fölösleges az elsőbbségről lemondás indokolatlan esetekben.

Ezer olyat láttam, amikor valaki balesetveszélyes helyzetet teremtett azzal, hogy lemondott az elsőbbségéről, miközben néhány másodperc múlva amúgy is mehetett volna a kedvezményezett, immár teljesen biztonságosan.

2022. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
#15 na mesélj.
2022. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
#16 indokolatlan esetben igen.
2022. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
#14 nem tudom amúgy milyen meghalásról beszélsz, mi a tökömnek kell túldramatizálni a dolgot?
2022. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az a hibas, aki ilyen esetben az alarendelt utrol elindul!
2022. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!