Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a szituációban ki a hibás?

Ebben a szituációban ki a hibás?

Figyelt kérdés

Ma volt egy kisebb koccanásom és szerintem nem voltam hibás,ezért szeretném a véleményeteket.

Szóval az úgy volt hogy mellék útról szerettem volna balra kanyarodni egy főútra, tőlem jobbról érkező pedig balra (nem kanyarodó sáv). Én vártam hogy kanyarodjon, de mivel nagy volt a forgalom, így elsőbbséget adott nekem és én kikanyarodtam elé, viszont azt nem vettem észre hogy őt jobbról egy másik autós már elkezdte előzni, így mire én kikanyarodtam a főútra már ott volt mellettem és levitte a jobb oldali visszapillantómat. Félre álltunk, neki nem keletkezett kár, nekem igen. Hirtelen nem is gondolkoztam, elismertem azt hogy én hibáztam. De aztán gondolkodtam hogy nekem elsőbbséget adtott az előtte lévő, rádásul jobbról előzött.

Ki volt akkot a szabálytalan?


Köszönöm válszát!


2022. máj. 31. 18:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
HA a másik a főúton ment akkor te vagy a hibás, neked elsőbbséget kell adni.
2022. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen ám, viszont a legelől lévő autós nekem elsóbbséget adott mögötte állt 2-3 autó és a 4.előzte a sort jobbról!
2022. máj. 31. 18:31
 3/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A balra bekanyarodni szándékozót szabad jobbról előzni. Kresz 34. §, 4 (a) pont.

Ennek fényében teljesen egyértelmű, hogy te vagy a hibás.

2022. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Te voltál a hibás. Főúton haladó autóknak elsőbbsége van, amit te nem adtál meg. Balra kanyarodó autóst szabályos jobbról előzni.
2022. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat.
2022. máj. 31. 18:35
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

TE vagy a hibás, neki volt elsöbbsége, mert egyenesen haladt azon az úton (föút!), amire te kanyarodni akartál.

Az, hogy valaki más be akart engedni, az csak az adott illetöre nézve jelent elsöbbségöl való lemondást, senki másra sem számít.

2022. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a te hibád. Tanultál belőle, ilyenkor legjobb beismerni magunknak, és tovább menni. Tudom, nem könnyű. Ezért rühellem amikor elsőbbséget adnak ott ahol nekem nincs. Egyedül a buszsofőröktől fogadom ezt el, hiszen ők technikai okból mondanak le az elsőbbségről (másképp nem férnének el bekanyarodás során).
2022. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja, meg ők azért elég jól belátják a mögöttes forgalmat, de ott is körültekintőnek kell lenni.
2022. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

" viszont a legelől lévő autós nekem elsóbbséget adott mögötte állt"


Ilyen nincs!


Ha valaki eszetlen kicsalogat teged a vedett utra, a masik, elsobbseggel rendelkezo autost az semmire nem kotelezi, nem lehet elvenni egy masik autos elsobbseget.

Ha az utpadkan elozte volna a sort, akkor is elsobbsege lenne, zarovonalnal is oneki lenne elsobbsege.


Jol tetted, hogy elimerted a hibad, nem kellett rendort hivni.


A lehetoseget ki kell varni, ehhez turelem kell.


En ilyen esetben nem szoktam elindulni.

2022. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen te.
2022. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!