Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon haragudnatok ilyen...

Nagyon haragudnatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Ma sajnos meghuztam baratom autóját és a mellettem lévő céges verdát is, az ikea melygarazsba reggel 11 körül, nem néztem eléggé körül tekintoen és hamar tekertem a kormányt, mellesleg nagyon sokan is voltak pedig hamar mentem, de ez nem mentség semmire. Természetesen hagytam ott telefonszamot a papíron, gondolom hetfonel előbb nem fog hívni, a biztosító miatt. Ezek után fel se mertem hívni a barátom, gondoltam majd otthon, de aztán miután 1 orat alltam meg a nullason baleset miatt hívott már ő is hogy hol vagyok és minden rendben volt e. Nagyon meghatagudott rám, kb azota hozzam se szol, mosz is elment itthonrol, azt se mondta meg hova, pedig egyértelműen en fogom kifizetni a kárt, és tudom hogy az én hibám volt teljesen. Nem okoztam meg balesetet meg semmit soha. Barátom autója egy 2021es évjáratú toyota rav 4, amit meghuztam egy Ford mondeo volt, R-el kezdődött a rendzama, szóval ő se lehet olyan idős, pár éves max.

2022. ápr. 2. 16:21
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy nekem is van autóm, de csak jovoheten tudjuk elhozni, minden frle munka van vele még, és kaptam egy emailt reggel hogy újra kapható 3 dolog, amit hónapok óta keresünk, mondtam hogy menjunk el közösen, közölte hogy neki nincs kedve most, menjek el en, vigyem el az autóját, addig ő dolgozik kicsit (online, szokott néha szombatonként ha lemarad hétköznap)

Eddig még soha nem adta oda az autóját, de az előző kocsiját vezettem parszor, meg ült mar mellettem, szóval tudja hogy vezetek. 4 éve van meg jogsim

2022. ápr. 2. 16:23
 2/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem repesnék a boldogságtól, de a közlekedés veszélyes üzem. Bármikor benne van egy koccanás.

Szóval ilyesmin nem pörögnék fölöslegesen.


Pontosan az ilyesmik miatt soha senki autóját nem vezetem.

2022. ápr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha milliomos lennék, akkor bizonyára nem érdekelne túlságosan. Viszont itt mindkét autó új és nagyértékű, az anyagi kár egy átlagember számára igen húzós. Az eszmei értékről nem is beszélve, nem tudom mennyire "szerelmes" a barátod az autójába, de sokak számára az autónak erős eszmei értéke is van az anyagin túl.


Szóval hogy a fenébe ne haragudnék. És tőle se várd el, hogy ne haragudjon. Tudni kell persze a határokat, egy ilyen miatt nyilván nem lehet vérfürdőt rendezni. De az, hogy most jelenleg mérges, az szerintem normális és a leírás alapján a reakciója is (nem veled őrjöng és főleg nem üt meg, vagy ilyesmi, hanem elment otthonról). Én annyit tudok csak ajánlani saját magamból kiindulva, hogy ne zaklasd. Gondolom azért ment el otthonról, hogy lenyugodjon és ne rajtad vezesse le, ami jó dolog. Szóval hagyd rá.

2022. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Koszi nektek!

Hat igazabol annyira nem, de ez az első olyan autója amit tényleg ő vett, eddig csak apuakajaet hasznalta de az se az ő nevén volt meg semmi, nagyon szereti persze de ez teljesen érhető, én is nagyon szerettem anya autóját mikor azt vezettem meg sokszor.


Amugy en nagyon szomorú voltam nem sokon múlott hogy sírva is fakadjak, barátom azt mondta, hogy azt reméli a biztosítót nem keveri bele mert akkor 3* drágább lesz a biztosítása és jobb lenne ezt elintezni hogy fizetek neki, persze ez így is van, de nem is tudom céges autóknál ezt hogy szokás? Nekik nem kötelező jelenti a cégnek, ha bármi történik az autóval és ott a biztosító?

2022. ápr. 2. 16:42
 5/30 anonim ***** válasza:
63%
Ezért nem adjuk oda a batár SUV-ot a csajoknak, mert úgyis csak gond lesz belőle.
2022. ápr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Anyukámnak is SUV-ja van, és az is elég nagy, az is toyota(Chr) azzal sose okoztam semmilyen balesetet pár padkazason kívül, pedig friss jogsival is vezettem már. Persze ezzel nem magamat akarom védeni, mert ez így tényleg nagyon rosszul jött ki és teljes mértékben en vagyok a hibás, nem foghatom arra hogy nem láttam hátra tolató kamerával raadasul vagy hogy sokan voltak. Csak mondom, hogy nem feltétlen a csajok azok akik nem tudnak vezetni SUVokat, ugyanúgy pasik is meghuzhatjak vagy lehetnek figyelmetlenek.
2022. ápr. 2. 16:47
 7/30 A kérdező kommentje:
Ebbe bele gondoltam rendesen, hogy azért ment el mert nem rajtam akarja kiorjongni magát, csak az a fura hogy nem is szólt, hogy hova megy, mit csinál, stb, pedig mindig szokott. Meg ilyen pocsék idobe el se tudom képzelni hogy kiulnek sörözni. De nem akarom felhivni, mert jogosan haragszik rám tényleg, de ugyanakkor féltem is. Nem élünk együtt (még) de úgy volt hogy nála leszek hétvégén, azon is gondolkoztam hogy hazamegyek, de azert meg kéne várnom és legalább megbeszelni vele hogy ne legyünk haragban
2022. ápr. 2. 16:49
 8/30 anonim ***** válasza:
80%
Az élet része. Nekem is húzta már meg asszony a majdnem új autót. De ezért van a casco. Nyilván utána drágább lett, nem örültem, ez van.
2022. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A c-hr és a Rav4 nem egy kategória, nagyon nem. Ha meg más autóját vezetem, akkor triplán odafigyelek. A céges autónál meg valószínűleg nem fognak belemenni a biztosító nélküli javításba.
2022. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Igen persze, a Rav sokkal nagyobb. Köszi szépen, akkor bele kell torodnunk hogy drágább lesz a biztosítása (sajnos)
2022. ápr. 2. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!