Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ideje lenne szerintetek ezt a...

Ideje lenne szerintetek ezt a világítás témakört módosítani?

Figyelt kérdés

Tehát a területi helyett időbeli korlátozást bevezetni, ami sokkal logikusabb lenne, ahogy a szomszédos országok használják.


Ősztől tavaszig, nagyjából novembertől áprilisig (téli időszámítás) 0-24-ben bekapcsoltatni a tompítottat mindenhol, mivel hamarabb sötétedik, később világosodik, kevés a napsütéses órák száma és gyakran alakulnak ki rossz látási viszonyok.


Tavasztól őszig nagyjából áprilistól novemberig (nyári időszámítás) pedig csak akkor lenne kötelező a világítás, ha indokolt például korlátozott látási viszonyok, napnyugtától napfelkeltéig, éjszaka, alagútban stb. Tehát nem nyáron világítani fényes nappal teljesen feleslegesen.


Ezzel a nappali menetfénnyel megalkottak egy olyan problémát, ami eddig nem létezett, ráadásul gyakran tapasztalom, hogy városon belül megy a szemétkedés, hogy szürkületben, borult időben, sötétedéskor tesznek arra, hogy bekapcsolják a világítást. Ezt a helyi járatok és a tanulóvezetők oktatói előszeretettel csinálják.


Ez a szabályozás megoldaná a nappali menetfény problémáját és a világítás hiányát a téli időszakban. A nyári időszakban meg szabadon megválasztható lenne, de csak nappal, napsütéses időben jó látási viszonyok között. Ez ami most van hatályban be sem szabadott volna vezetni és Európában nem is nagyon alkalmazzák.



2022. jan. 22. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
nem, jó nálunk a szabályozás
2022. jan. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Ez a nappali menetfény egy szemét dolog. Hátul nem eg a lámpa. Indulok este világít. Majd útközben, jajj ez a menetfény.

Akkor automatara teszem.


Már jó. Is lenne de borús ködös időben menetfény és hátsó lámpa nélkül megyek.


Őrület, hasztalan baromság. Az LCD muszerfal se segít mert világít ha kell ha nem

2022. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Én egy sokkal jobb és egyszerűbb szabályozást találtam ki (viccen kívül):

Mindig mindenhol kötelező a tompított, ennyi. Nem értem mi indokolná azt, hogy valaki ne kapcsolja fel, akkor is ha a mostani szabályok szerint nem kötelező. Az a 0,000001 % üzemanyag megtakarítás? Vagy nem néz ki vele jól az autó? Nappal egyébként sem zavar senkit ha világít, éjszaka meg úgyis kötelező.

2022. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

+1 a mindig tompítottra.


Ahogy előttem ítrják, éjszaka, rossz látási viszonyok között amúgy is kell, nappal meg senkitn nem zavar.


Ráadásul ez a leginkább informatív, mert tudod, hogy ha világít az autó akkor az nagy valószínűséggel forgalomban közlekedik és észrevenni is könnyebb.

2022. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem, szerintem tökéletes így a szabály.

Ahogy tömegesen elterjednek az automata fényszórós, menetfényes autók, ez a hatalmas "probléma" meg is fog szűnni.

Ha mindenképp változtatni akarsz, akkor egyszerűsíteni kéne, azaz mindig és mindenhol kötelezővé tenni a fenyszórót vagy jó időben a menetfényt.


De szerintem inkább az oktatásra, informálásra kéne helyezni a hangsúlyt. Az emberek nagy részének fingja nincs róla, hogy mi az a drl és mire jó.

2022. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

nálam csak akkor nem megy a tompított, ha szervizben volt a kocsi, mert mindig lenyomják az “állandó” állásról és pár perc míg kapcsolok, hogy nincs a műszerfalon a zöld lámpa.


Nem értem másnál miért gond felkapcsolni … és nyáron fényes nappal us indokolt

2022. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező:

"városon belül megy a szemétkedés, hogy szürkületben, borult időben, sötétedéskor tesznek arra, hogy bekapcsolják a világítást."

NEM. Sajnos nem!

A felhasználó látja, hogy "előtte" fénycsóva van, és így meg van nyugodva, hogy ő bekapcsolta a világítást. Holott nem, mert csak a DRL működik.

Buszos vagyok. Hány,de hány kollégám köröz így a MB Conectoval, hogy látja maga előtt a fényt (a Conecto DRL -je rettenetes erős), és azt hiszi, hogy rendesen fel van kapcsolva. És amikor szólunk neki, vagy villogunk szembe, bizony, akkor csap a homlokára, hogy "kössz szépen", még 20 éves rutin ellenére is.

Én ezt az egész menetfény dolgot tiltanám be úgy, ahogy van.

Ja igen! Menet közben jut eszembe:

Van néhány japán kocsi is, melyen állandó jelleggel működik a műszerfalvilágítás.

Nos ezeknek a vezetői is hihetik azt, hogy minden rendben, pedig nem...

2022. jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem a problémát.

A menetfennyel felszerelt autók mind rendelkeznek fenymérővel.


Ha szürkület van, vagy megy az ablaktörlő egyből kapcsolják a tompitottat.


Ezt csak az nem tudja aki nem használ ilyen autót...

2022. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a menetfény nem véletlenül fehér. Amelyik nem, az nem az igazi.
2022. jan. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8: nem igaz pont ezt írtam. Van benne fénymero de olyan sötétnek kell lenni hogy már veszélyes. Nem mindegyik autóban de van amiben igen. Én lazán megyek sötétben dlr-el, és ugy veszem eszre hogy a visszapillantóbol látom a ledes hátsó helyzetjelzot. Vagyis ha nem látom akkor dlr van.


Az egész koncepció jó de félkész megoldás.


Különben a rádióban is bemondták valaki szerintem ideges volt, de figyeld meg, a koreai autók szurkuletben lazán mennek lámpa nélkül.

Nem véletlen, gyarilag ilyen hitvanyak. (Bár mindenben, jól megszivtam a megbízható maszlagot de ez másik téma)

2022. jan. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!