Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen gyakran "büntetőfékezte...

Milyen gyakran "büntetőfékeztek"? Milyen szituáció váltja ki belőletek?

Figyelt kérdés
Ellene vagyok, csak érdeklődés.

2021. dec. 3. 10:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
53%
#8-as nem tehet róla, hogy ilyen keménytökű macsó, ilyen a vére, igaz?
2021. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
27%
Na megjöttek a fartúúrók :))
2021. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
#10: én is támogatnám, ha örökre eltiltanák az ilyen közveszélyes barmokat. Néhány kivételtől eltekintve az összes autópályabakesetet a követési távolság leszarása okozza.
2021. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

#6

A motoros vagyok. 2014 óta egyszer. Defenzív stílust alkalmazok, és hagyom az idiótát, hadd menjen. Nem állok neki kakaskodni.


1-szer volt ilyen, egy idegbeteg taxis csinálta, amikor sorok között szabályosan előrementem, ameddig tudtam, de közben zöld lett a lámpa, ezért besoroltam. Majd induláskor lefulladtam konkrétan 2 másodpercre, indultam is tovább, hamar utolértem az előttem lévő autót, nem volt hova menni, előttem autó, mellettem kamionok. Addigra már bejött mellém, félig átlógva a szembesávba (volt jelentős szembeforgalom), ordibálni meg hadonászni, majd amikor elhaladtunk a kamionok mellett, kivágott a külső sávba, megelőzött ordibálva, majd kormányt rámhúzva fékezett. Videófelvétel is készült. Ott kicsit eldurrant azért az agyam, miután vészfékeznem meg kitérnem is kellett. Nem tettem kárt a kocsiban, de komolyan megfontoltam. Végül sikerült neki elmagyaráznom, hogy lefulladtam, nem szándékosan, poénból tartottam fel. Ő azt hitte... Amúgy se tudott volna hova menni, mert mindenhol gépjárművek voltak, reggeli órákban volt Budapest külvárosában.

2021. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A 9 év alatt még nem fordult elő, mióta jogsim van. Elszenvedője pár alkalommal már voltam.
2021. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Szerencsére velem sem alkalmazták. Valószínűleg akkor ütköznénk és lenne egy hosszú per arról, hogy én voltam-e figyelmetlen (ami szabálysértés) vagy ő büntetőfékezett (ami bűncselekmény). Ahogy nézem, neki több vesztenivalója lenne.


Egyébként a büntetőfékezéseket pont azzal lehetne rendkívül hatékonyan visszaszorítani, ha nem lenne axióma, hogy aki hátulról belement, az a hibás, mert nem figyelt vagy nem tartott kellő köv. táv.-ot. Ha azt állítaná az elöl levő, hogy egy szúnyog átrepült előtte, és ő ijedtségében satufékezett az autópályán, akkor bizonyítsa be ő, hogy volt oka a satufékezésre. Ha nem bizonyítja, akkor automatikusan büntetőfékezésnek kéne tekinteni - vagyis "közlekedés rendjének szándékos veszélyeztetése" nevű bűncselekménynek.

2021. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
#16: Elöl hátul kamerám van pont ezért, így hozhat akár 10 tanút is a gyilkospalánta
2021. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Lesülne a bőr a képemről, ha ilyen aljas módon közlekednék!
2021. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Soha és eszembe sem jutna ilyen. Ha pl olyan szituáció akad, hogy védett, lakott területen kívüli országútról le akarok térni, akkor belenézek a tükörbe jóval a letérő előtt és ha látom, hogy jönnek mögöttem már le is veszem a lábam a gázról és időben kiteszem az irányjelzőt, hogy még csak véletlenül se okozzak meglepetést vagy kellemetlenséget a hátam mögött érkezőnek.


Velem sem csinálták még, bár én csak 3,5 éve vezetek, szóval még sok mindent nem láttam. De azért reménykedem, hogy 10 év múlva is ugyanezt tudom elmondani.

2021. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
79%
Soha. Borzozni szoktam, de csak akkor, ha már tényleg életveszélyesen a seggemben van. Még levenni a lábam a gázpedálról is 1-2x vettem le, mert amekkora idióták vannak, még észre sem venné.
2021. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!