Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bekanyarodnátok ilyen szituáci...

Bekanyarodnátok ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Város egyik pontjáról a másikba kellene eljutni. Ehhez a városon átmenő főúton kell haladni. A főútról balra kellene bekanyarodni egy kis utcába. Ebben az utcában található az úticél. A baj, hogy folytonos sárga vonal van a sávok között. Új forgalmi rendet csináltak a szakaszon, a 2-2 sávos főutat leszűkítették 1-1 sávra, hogy legyen a buszoknak egy megállójuk ÉS a balra kanyarodást a felfestéssel megtiltották. Azért sárga a vonal, mert még nincsenek teljesen kész az átalakítással, még pár tábla vagy valami biztos kikerül oda.

Áll a forgalom, az új forgalmi rend miatt. Nem csak itt szűkítették le az amúgy is problémás útszakaszt, hanem 3 helyen is a városban. Így azóta még a csúcsforgalmi időszakon kívül is folyamatos a feltorlódás.

A város határán van ez a kereszteződés, megfordulási lehetőség csak a következő településen elején lesz, ami innen 6 kilométer.


Ha biztonságosan kivitelezhető, nem jönnek szemből éppen, akkor ti bekanyarodnátok az útfelfestés tiltása ellenére?



2021. nov. 5. 16:19
A kérdező szavazást indított:
Igen, bekanyarodnék. Túl nagyot kellene kerülni szabály betartásához.
Nem kanyarodnék be, eldöcögnék a következő településig, amivel a megtett táv 2 km-ről 15 km-re-, a menetidő pedig 4 percről 30 percre növekszik.
8 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Melyik település ez?
2021. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A szituáció nem a képzelet szülötte. Pont ma volt benne részem. Mivel mögöttem egy rendőrautó jött, ezért nem kanyarodtam le, és figyelmesen vártam hogy hol tudom megtenni. Így lett a boltba leugrásból fél órás kocsikázás.
2021. nov. 5. 16:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

te dolgod, hogy szabálytalankodsz-e vagy sem

ez zsákutca, hogy csak innen lehet megközelíteni?

2021. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
A két település között végig záróvonal van?
2021. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Erről tudsz dobni egy google mapset? szinte biztos vagyok benne, hogy kell legyen más megoldás.
2021. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a megfogalmazásból úgy tűnik, hogy támogatást keresel, hogy bekanyarodhass, szóval hajrá.
2021. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
írd már le, hogy melyik településekről van szó
2021. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabálytalankodsz, fokozott figyelemmel tedd, és vállald a következményeit. A többi csak rizsa.
2021. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
azok csak vonalak
2021. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kockáztatnék egy 50 ezres bírságot. Biztos, hogy megoldható máshogy. Pl. közvetett balkanyarral (jobb kanyar, megfordulás és egyenes)


De leírhatnád a helyszínt és akkor könnyebb lenne.

2021. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!