Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Titeket idegesít az ilyen...

Titeket idegesít az ilyen szituáció?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy haladtok például egy településen egy másik autós után mellékutcákban, viszont az előttetek haladó autós minden egyes "mackósajtnál" megáll állóra.


Mert ugyebár a KRESZ szerint csak a STOP táblánál kell megállni, viszont én sok helyen tapasztaltam, hogy állóra fékeznek olyan mackósajtos kereszteződésnél is ahol belátható az út.


Ti mit gondoltok az ilyen sofőrökről? Nem idegesítenek?

Egyébként engem nem idegesít, teljesen nyugodt vagyok viszont van olyan ismerősöm aki vergődik és erőszakosan igyekszik maga mögé tudni az ilyen állítása szerint "mazsola" sofőröket.



2021. szept. 12. 18:50
A kérdező szavazást indított:
Engem is nagyon idegesít az ilyen és amint lehetőségem van rá meg is előzöm az ilyen sofőröket
Nincs semmi bajom az ilyen sofőrökkel, teljesen higgadtan elzötykölődök mögöttük
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Én csak nemrég kezdtem a vezetést -így tudom, nekem itt szavam nem lehet. De azt látom, hogy vannak olyan kereszteződések, amiket egyszrűen nem lehet belátni, ilyenkor szerintem indokolt lehet, hogy megáll valaki.


Amúgy az oktatóm szólt is érte rögtön, hogy itt nem kéne ám megállni, csak ha jönnek. Ha olyan kereszteződéshez érünk, hogy jól látható minden, messzebbről is, akkor inkább csak guruljunk be, és ha nem jön semmi, akkor mintha mi sem történt volna, menjünk.


Igyekszem így, a többi sofőrt nem idegesítve közlekedni

2021. szept. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Idegesít.

Nem az a pár másodperc időveszteség miatt, hanem mert nem számítok rá, és emiatt nagyobbat kell fékeznem, ami kellemetlen az utasok számára. Arról nem is beszélve, hogy jobban kopik a fék, fogy az üzemanyag, stb.

2021. szept. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan opció nincs, hogy megelőzöm két mellékutca között? :) Nem idegeskedem, tök felesleges. Gyorsabb nem lesz tőle, nem vele b@szok ki, hanem magammal, ha elkezdek ilyen hülyeségen idegeskedni. Inkább vezessen így, mint okozzon balesetet, mert nem elég körültekintő. Minden ember más, másképp éli meg az ingereket, másképp dolgozza fel azokat, másképp kezeli azokat. Amíg nem okoz balesetveszélyes helyzetet, semmi gondom nincs vele. Megelőzöm, ahol biztonságosan meg tudom.
2021. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem nyugodtan közlekedj úgy, ahogy te biztonságosnak érzed. Van olyan mackósajt ahol én is megállok. Például rengeteg olyan kereszteződés van ahol amikor kihelyezték ezeket a táblákat, még belátható volt az útszakasz, de aztán odaültettek egy fát, az kiterebélyesedett és máris más a helyzet.


Aki ideges majd megelőz😉

2021. szept. 12. 19:03
 5/15 A kérdező kommentje:
#3 Dehogynem, csak nem szerettem volna olyan nagyon sok variációt írni. Számítottam rá, hogy úgyis leírjátok :D
2021. szept. 12. 19:05
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
#2 talán ha normális féktávot tartanál, nem kéne akkorát fékezned, ami kellemetlen neked meg az utasoknak. Just saying. Sőt, a fék se kopna annyira, mert az elegendő hely miatt akár motorféket is használhatnál részben/teljesen. Üzemanyagfogyasztás pedig nem pont ezen fog múlni, hogy találkozol 10 ilyen emberrel 500 km városi furikázás alatt. A piros lámpára is mérges vagy, hogy növeli a fogyasztást? :) Vigyázz, mert a túlzott stressz korai halálhoz vezet. Ilyen apróságok is számítanak.
2021. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

#6: Alap esetben nem készülök arra, hogy az előttem haladó indokolatlanul állóra fékez, persze ha mégis ez történik, meg tudok állni, csak kényelmetlen, ezért idegesítő.

A piros lámpa nem idegesítő, mert előtte van sárga, tehát kiszámítható. Ha a sárgánál még kényelmesen meg tudok állni, akkor megállok, ha nem, akkor lassítás nélkül átmegyek.

Az hogy idegesít, nem úgy értendő, hogy napokig dühöngök és stresszelek ezen, csak elmormogok egy bazdmeget és az első adandó alkalommal elé kerülök.

2021. szept. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Most tényleg az a baj, hogy valaki elsőbbségadás kötelező táblánál inkább álló helyzetből győződik meg a továbbhaladás veszélytelenségéről? Komolyan ez baj???


Oké, én 14 év tapasztalattal tényleg nem állok meg minden macisajtnál, mert felesleges - de hogy valakit egy ilyen apróság zavarjon, az több mint furcsa.

2021. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%
Nem tiltja semmi, hogy meg is álljon. Ha ő úgy gondolja, hogy neki úgy biztonságosabb, akkor álljon meg. Nem igazán érdekel.
2021. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Engem se idegesít... Ha így érzi biztonságosnak csinálja..
2021. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!