Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hányszor dudálsz egy nap ?

Hányszor dudálsz egy nap ?

Figyelt kérdés

Én elég sokszor, de mindenért szoktam igazából ami akadályoz/veszélyeztet a mindennapi közlekedésben engem.

Leggyakoribb duda okaim:

-valaki kis ívben veszi a bal kanyart és miatt fékeznem kell

-mikor valaki az úton egy kanyar közben átmegy a szembesávba

-mikor valaki index nélkül hagyja el a körforgalmat, ez azért idegesít mert miatta állok meg, várom hogy erre jöjjön aztán meg nem felém jön


2021. nov. 8. 20:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
35%

7 éve van jogsim. Kb 7szer volt erre példa. De az is kb olyan volt, hogy pl mikor apa mondta, hogy dudáljak, mert ott egy ismerőse. Vagy mikor a kormány védőt raktuk fel és benyomódott. Vagy mikor kiálltam és jeleztem, hogy indulásra készen meg ilyenek.

Forgalomban a másikra soha. Nincs értelme.

2021. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%
Csak hogy ne legyek szent, volt már, hogy félig dühből dudáltam, amikor a 2-en haladunk főúton egymás után, majd az egyik nagyobb kanyar után állóra satuzik előttem, hogy beengedjen egy autót.
2021. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

Miért abból indultok ki, hogy csak dühből lehet a dudát nyomni? Elég furcsa feltételezés, én például fékezés és arrébb húzódás mellett simán odapöccintek egy rövidet, ha látom, hogy valaki mondjuk takarásból jönne ki elém.


Persze, van olyan is, hogy idegből nyomom, mondjuk ha valaki konkrétan a testi épségemre tör. Szerintem fontos egymásnak visszajelzést adni, mert sokan észre sem veszik, milyen veszélyes helyzetet teremtenek pl egy piroson áthaladással. Ilyenkor igenis fontos a másik tudtára adni , hogy hibázott - aztán vagy kezd valamit az infóval, vagy nem.

2021. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
29%
Na, Szilvike vissza tért....
2021. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%
Szinte soha, kivéve, ha egy előttem álló véletlenül visszacsúszik és kis híján belémjön. Vagy a napokban volt egy eset, hogy nagyon rám állt valaki parkolásnál, nem vette észre, hogy benne ülök az autóban, mert indulófélben voltam, csak még telefonáltam.
2021. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon ritkán dudálok, akkor is inkább figyelem felkeltő céllal, például kiengedek valakit, vagy nem indul el a lámpánál, de ezek nem "idegből" dudálások.


Néha idegből, veszély elkerülésből is szoktam, főleg amikor sávelhúzás van, vagy nincs is sáv és rám húzzák a kocsit akarva-akartlanul. De az esetek 90%-ban itt is csak rácsapok a dudára, hogy heló, itt vagyok. Aki meg gyökér azzal úgysem tudok mit kezdeni.

2021. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Soha, teljesen felesleges, balesetet lehet csak vele előidézni, esetleg a már meglévő helyzetet rontani.


Bár az is igaz hogy nekem már fel se tűnik ha valaki dudál, nem foglalkozom vele.

2021. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Szinte soha. De Törökországban vezetve naponta 5-800 alkalommal .
2021. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
21%

olyan sokszor azért nem veszélyeztethetnek téged, mert olyankor nem a duda az első reakció, sőt, idő sincs rá

én nagyon ritkán dudálok; leginkább akkor, ha már jó előre látom, hogy hülyeséget fog csinálni az illettő és mégis megteszi

2021. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Egy nap? Fél évente 1-2
2021. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!