Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek a havi (vagy éves)...

Az emberek a havi (vagy éves) bevételük hányszorosát ölik bele az autójukba?

Figyelt kérdés

Általában mindenki minél jobb kocsit akar. Sokat képesek áldozni érte az emberek.

Mégis látunk 2-2,5 millás új árú kisautót és 30-40 milliós luxusautót is az utakon.


Kérdés, hogy akinek sok a pénze, az is mondjuk annyiszoros havi pénzét teszi a kocsijába, mint az egyszerű ember?


Tehát mondjuk egy havi 100-120-at kereső jár kétmillás Suzukival, a milliós fizetésű meg S-klasse Mercedessel?


Vagy a drága kocsik vevőinek aránylag kisebb mértékű vagyontárgyuk az autó, mint az átlagembernek?


Vagy akinek sok pénze van, eleve ahhoz arányítja az autója beszerzési árát, avagy vannak olyanok, akik megengedhetnének sokkal drágábbat, csak nem érdekli őket?


Mondjuk én inkább erőfeletti bevállalásokat láttam eddig. Ahol a Suzukira tellő jövedelemből összespórolnak vagy erő felett vesznek mondjuk Audit stb stb.


2013. jún. 13. 19:10
 1/7 schocko ***** válasza:
Változó, sok drága autó céges autó, illetve lízingelt, ahol máshogy jönnek a költségek. Ahol én élek, ott a lakosság kb. negyedének mindig új autója van, de az sem jelent semmit, mert nem sok a havi költség rájuk. Olyan helyen vállalják túl magukat, ahol a környezet (szomszédok, falu) véleménye (irigysége) számít, illetve a fiatalok, akiknek csajozni és imponálni kell...
2013. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenki igyekszik a keresletéből az igényeit lehető legjobban kielégítő autót megvenni magának. Van aki nem ismeri fel reálisan hogy mi az amit még megvehet, az ilyenek vesznek a banknak egy autót és utána bérlik tőle pár évig majd vissza adják, de mivel ez az autó olyan jó szolgáltatás volt a banktól hiába nem bérlik tovább szeretnének még fizetni a banknak évekig, ha érted mit mondok... :) Ez a suzukis az audiban

Kis autót (itt ne a méretet értsd hanem az árat) az vesz, akinek vagy kevés a bére, vagy nincs szüksége nagyobbra ( városban furikázik, nincs családja, nem létfontosságu neki az autü stb.)

Közepes autót az vesz aki megteheti, és szüksége is van rá, pl egy nagy családnak azért jól jön egy kombi dízel, kényelmesen felszerelve, mindamellett hogy fizetni tudja az autót magát a magasabb szervizköltségekre is telik

Nagyot az vesz ( több millió, audi,bmw, lexus, mercedes, porsche stb.) akinek olyan nagy a keresete hogy hogy képes megfizetni a prémium felárát, illetve pár évente cseréli

2013. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
láttam már putri előtt luxus BMW-t , 50 milkás ház előtt meg párszázezres Suzukit.
2013. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:

"Tehát mondjuk egy havi 100-120-at kereső jár kétmillás Suzukival"


OMG, az több éves fizetése és akkor még nem evett...

2013. jún. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"""Tehát mondjuk egy havi 100-120-at kereső jár kétmillás Suzukival"


OMG, az több éves fizetése és akkor még nem evett...""


A családban volt olyan, hogy amikor a Suzuki Swift II megjelent 2005-2006 körül, akkor az illető, aki akkor 110-120 nettót keresett, bevállalta egy 10 éves hitelre a listaáron 2Milló 50e-Ft-os autót kb 30-34/hó törlesztéssel. Ha kp-ért venné, akkor bő másfél szűk két évi összjövedelme lenne, ha spórolna rá, sok évig kellene sokat férletenni.


Más kérdés, hogy pont ugyanaz a szakma Amerikában akkora fizetést eredményezne, hogy "ugyanekkora nekifutással" míg a magyar egy alap Suzukit vesz, az amcsi meg egy alap Porsche Boxstert.

2013. jún. 14. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel Magyarországon élünk itt sok ember az autójával próbál kifelé mutatni valamit. Sokan azért vesznek a6,a8, stb típusú autókat hogy többnek látszanak. Aztán a kúthoz meg beállnak 2 ezerért tankolni... arról nem is beszélve hogy ha javíttatni kell a kocsit arra már nincs pénz.

Aki meg 100-120 ezrest fizetésből 2 milliós suzukit vesz hitelre az saját magának a legnagyobb ellensége. Persze mindenki maga dönti el, de kifizet jó esetben 5-6 év alatt egy 2 milliós kocsira 3-3,5-et és utána ha el akarja adni kap érte 1,2milliót.

Luxus autósok meg sokan megveszik külföldön a kocsit és itthon meg szlovák vagy p rendszámmal futkároznak,mert a reg adóra már nincs keret vagy hülyék lesznek befizetni.

Ismerek olyan tehetős embert aki öreg autóval jár, és olyat aki a fizetése több mint felét a "menő" autójának törlesztőjére fizeti.

Szerintem a legjobb ha az ember tisztában van vele hogy milyen autót tud megvenni (lehetőleg hitel nélkül) és fenntartani és az alapján választ.

2013. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom... ha ezzel tudok segíteni, 126.000 Ft a havi nettóm és tavaly vettem az első autómat használtan 1,5 M-ért. Teljesen átlagos tucatautó (Opel) egy kicsit jobb felszereltséggel.

Nem azt mondom, hogy ez a másfél millió kp + átírás + szerviz meg se kottyant, de viszonylag hamar össze tudtam szedni, tekintve hogy nem kell gyerekre, albérletre, stb-re költeni, szórakozni nem igazán járok és márkás cuccokat se veszek.

2013. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!