Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok, titeket nem...

Kerékpárosok, titeket nem zavar az, ha a szembejövő kerékpáros a szemetekbe világít a sötétben?

Figyelt kérdés
10-ből 9 bringásnak felfele világít a lámpája, egyenesen a szembejövő szemébe. Ráadásul leginkább azokra jellemző akik reflektor erősségű lámpát használnak. Miért nem az utat világítják meg? Élvezik azt, hogy elvakítják a szembejövőt? Tisztában vannak azzal, hogy ez balesetveszélyes? Jártam már, úgy hogy majdnem neki mentem a szembe jövőnek, mert egyszerűen úgy elvakított, hogy semmit nem láttam, se a bringaútból, se abból, hogy őt hol helyezzem el a térben.

2021. szept. 15. 20:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
hátulról is fasza a seggedben vonatozó telekjáró xenonnal.
2021. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
A kérdést kerékpárosként tettem, ebből kifolyólag nekem sem autósként van bajom a szembe világító bringásokkal, hanem bringásként. De ettől még van az a bringás lámpa amivel egy autóst is el lehet vakítani, főleg ha egyenesen a szemébe világítasz. Az meg, hogy az autósok mennyire vakítanak összevissza már egy másik kérdés lehetne.
2021. szept. 17. 18:47
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az autósok szeme hozzá van szokva a vakító fényhez, mert minden második autó a holdat világítja mintsem az utat.
2021. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
49%
Az autó egyenesen vakít, az a bicikli amelyik reflektorozik az pedig összevissza tikkel. Nem lehet beállni a fényére.
2021. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Többen írták, hogy nem kapható megfelelő kerékpár lámpa, de ez nem egészen igaz. Ugyanis Németországban létezik szabályozás a forgalomban használt kerékpárpárlámpák műszaki követelményeire amelyben pontosan meghatározzák a lámpák szórásképét. A gyártóknak pedig minősíttetniük kell a lámpáikat. A forgalomban kizárólag ilyen StVZO minősített lámpával lehet részt venni. Na most ezeket itthon is forgalmazzák, pl a Lezyn, Axa, Sigma, Kellys gyártóknak elég jó kínálata van ilyen lámpákból. De pl a Fenix lámpák szórásképe is úgy van kialakítva, hogy ne vakítsa a szembejövőt.
2023. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:

StVZO

[link]

2023. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

25: lásd 10: "Az a baj hogy egy olyan lámpa ami tükrös, és direkt úgy vetít mint egy autólámpa, többtízezertől kezdődik."


Szóval tudjuk hogy létezik ilyen. Nekem is StVZO lámpám van, ami került 25ezerbe.

2023. febr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

27.

kb 5eFt-tól lehet StVZO minősítésű lámpákat kapni.

2023. febr. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Olyat amivel látsz is és nem csak látnak, nem 5ezertől kezdődik.
2023. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Feleslegesen kötözködsz, mert a szórásképről volt szó. Ha egy 5eFt-os lámpa ugyanazt tudná mint egy 40eFt-os, akkor nyilván senki nem venné meg ez utóbbit. Evidens, hogy egy drágább többet tud, több funkcióval és nagyobb akkuval rendelkezik, stb. Ezért drágább.

Mindazonáltal minden StVZO lámpával látsz és észrevesznek, különben nem kapná meg a minősítést. Az 5eFt-os 30lux-os Sigma StVZO is teljesíti az említett szabványban előírt minimumot és egyébként nagyobbat világit mint a 20 évvel ezelőtti halogén kerékpárlámpák. Régen örültünk volna ilyen áron egy hasonló lámpának amivel 30-40 métert ellátsz és egy km-ről észrevesznek. Én meg most is örülnék ha minden kerékpáron legalább egy ilyen 5eFt-os lámpa lenne és nem az utolsó pillanatban venném észre a kocsiból az út szélén világítás nélkül csalingázó vakegereket. Ha meg nem csak a városban tekersz akkor föl kell dobni az StVZO mellé egy másik normális lámpát is mert előbbi eleve nem arra van kitalálva, hogy messze bevilágítsd magad előtt a terepet, hanem városi közlekedésre, forgalomban való részvételre. Egyébként van olyan dupla ledes kerékpárlámpa is ahol az egyik led eléd szór és külön kapcsolható a "távolsági", hasonlóan az autókhoz. Szóval elmondható, hogy szinte minden igényre van ma már megoldás. Csak keresni kell. Ugyanakkor az ár sem lehet kifogás mert szinte fillérekért lehet olyan lámpát kapni amivel biztonságosan részt lehet venni a közlekedésben, csak hát a legtöbben szarnak rá. Vagy nindzsát játszik mert sajnál pár ezer Ft-ot, vagy a Batmannak próbál jelezni ha már megvette a retinakisütőt. Mondjuk az autósoknál is nagy divat mostanában, hogy az út helyett az eget világítják. Ennyi rosszul beállított fényszórót sosem láttam mint mostanában, pedig 25 éve vezetek.

2023. febr. 8. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!