Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok, titeket nem...

Kerékpárosok, titeket nem zavar az, ha a szembejövő kerékpáros a szemetekbe világít a sötétben?

Figyelt kérdés
10-ből 9 bringásnak felfele világít a lámpája, egyenesen a szembejövő szemébe. Ráadásul leginkább azokra jellemző akik reflektor erősségű lámpát használnak. Miért nem az utat világítják meg? Élvezik azt, hogy elvakítják a szembejövőt? Tisztában vannak azzal, hogy ez balesetveszélyes? Jártam már, úgy hogy majdnem neki mentem a szembe jövőnek, mert egyszerűen úgy elvakított, hogy semmit nem láttam, se a bringaútból, se abból, hogy őt hol helyezzem el a térben.

2021. szept. 15. 20:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Sima halogénlámpás bicajjal közlekedtem, teljesen jó volt mindaddig, míg egy kerékpárút nem épült a lakó- és munkahelyem között. Az út egyik oldalán, kétirányú kivitelben.

Reggelente a világűr sötétjében éreztem magamat a szemből jövő autók tompított fényének 15 fokos vakító feltörésében, sokszor TÉNYLEG semmit sem láttam az utamból. 2,6 W halogén nem ért semmit ebben a helyzetben.

Vettem erős lámpát, úgy állítottam be, hogy a szokott tempómmal legyen 2-3 másodpercem észrevenni egy gyalogost.

Ha az út menetirány szerinti jobb oldalán közlekedhetnék, máig elég volna a kis halogén, de hát elvileg nekem ez a fajta kerékpárút jó.

2021. szept. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
25%
én a barom autósok miatt vetem sok száz lumenes lámpát, ott max. erőn megy, nem érdekel hogy zavarja őket.
2021. szept. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
60%
#12: egyébként igen, hiába az erős lampa, még így sem vesznek észre sokszor.
2021. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
21%
Mert kivakítod a szemét így nem fogja látni aki előtte megy. Hát mit tud csinálni? Felkapcsolja a reflektort.
2021. szept. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
12-es, ha elvakítod az autóst, kerékpárost, gyalogost, kutyát, macskát, bármelyik másik közlekedőt, azzal nem lesz jobb a helyzeted, sőt. Jó esetben csak anyáznak a szemben jövők, rosszabb esetben balesetet okozol, vagy akár neked is mennek, mert nem látnak semmit. Főleg egy totál sötét kivilágítatlan útszakaszon ahol szemből kapsz egy vaku erősségű fényt a szemedbe, próbáld meg megtalálni az utat amin mész, meg belőni, hogy a szembejövő akkor most hol is van pontosan.
2021. szept. 17. 11:47
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

"nyáznak a szemben jövők, rosszabb esetben balesetet okozol, vagy akár neked is mennek"


Ebben tévedsz, a mai gyökér autósok általában elcsapnak hogyha nem világítasz mint egy karácsonyfa. A lelki világuk pedig nem érdekel.

2021. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%

#16: legutóbbi ütközésemnél 2 lampám volt fent, egy folytonos és egy villogó, nem a vakítós fajta, de a messziről is jól látható kategória.

Taxis barátunk megállt a totál belátható közvilágított bicikliút előtt, ahogy kell, majd utolsó pillanatban nagy gázzal elémhajtott

2021. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

16-os, "Ebben tévedsz, a mai gyökér autósok általában elcsapnak hogyha nem világítasz mint egy karácsonyfa. A lelki világuk pedig nem érdekel."

Más dolog a láthatóság miatti kivilágítás és más dolog az, hogy te milyen erős lámpával világítod meg az előtted lévő utat. Ez utóbbitól nem fognak jobban látni, max. ha rosszul van beállítva és elvakítod az autóst, még át is megy rajtad. Ha azt akarod, hogy lássanak használj prizmákat meg villogókat, ne a reflektorral szúrd ki a másik szemét.

2021. szept. 17. 12:50
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

#18: autóval járva most már saját szórakoztatasra számolom, 10-ből max. 3 autósnak van rendben a lampája, a többinek vagy csak egy világít, vagy egy világít de az is vakít, vagy legalább az egyik kegyetlenül vakít.

Ahhoz képest a biciklisek csak játékreflektorral járnak.

2021. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
#19 Na igen, ezért is utálok manapság éjszaka vezetni mert ha jön valaki szemből akkor nagy eséllyel elvakít én meg arra a pár másodpercre teljesen vakon vezetek, és próbálom valahogy tartani magam az elválasztóvonalhoz. Ehhez képest a pontszerű bicólámpa semmiség.
2021. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!